Ste šťastné vo vzťahu?

28. nov 2022

Casto rozmyslam že či sa dá byt šťastný v dlhodobom vztahu. Ja som s partnerom 8mi rok, mame spolu 6 rocneho chlapčeka. Je to moj prvý partner keďže sme spolu od mojich 17. Casto sa zamýšľam, že či je toto naozaj to čo v zivote chcem pretože mam pocit, že mi nieco chyba. Nás vzťah beriem ako nieco co proste musí byt, pretože mame rodinu, som zabezpečená, je mi v podstate dobre, nehadame sa nejako casto, nebije ma, nepije,… Ale po psychickej stranke nie som spokojna, necitim sa šťastná, naplnená. Netesim sa napríklad na sex, beriem ho viac menej ako povinnosť. netesim sa keď trávime spolu cas, nemam bohužiaľ nejak zaujem o partnera pretože vidim že ani on o mna. Neviem ale že či je to len preto, že sme spolu už tak dlho a všetko to pekne čo byva vo vztahu sa vytratilo alebo sa dá byt naozaj šťastný po dlhých rokoch. Myslite si že ma zmysel takyto vzťah?

ana82
28. nov 2022

zlatko to je chvíľkové obdobie, to prejde, mala som pár rokov dozadu to isté a mám to presne ako ty cez kopírak len sme spolu už 22 rokov a môj muž je moje najlepšie rozhodnutie v živote, verím, že aj ty to tak budeš mať 😘

daniela2202
28. nov 2022

Spomeň si na naše mamičky, babičky, prababičky..... ktoré vydržali 30, 40, 50 rokov 😊👉👉

autor
28. nov 2022

@ana82 ale toto “obdobie” trva už cca 3 roky, kedy len prezivam. Mam skor pocit ue sme súrodenci a nie partneri

komplikovana
28. nov 2022

sama si to povedala, prestali ste sa o vas vztah starat, preto tie myslienky. Takze si sadnut a s muzom hodit pokec, co by ste chceli, co ocakavate, co vam chyba, zapojte fantaziu. Ak sa lubite, urcite to date. Zaciatky su v kazdom vztahu krasne, no potom zacne ta prava drina na vztahu.

petamich
28. nov 2022

ano ja som s manzelom stastna 🤷‍♀️ dlho trvalo kym sme sa nasli, nas vztah nie je ani zdaleka dokonaly, lebo ani my nie sme ale stale si myslim, ze mam vyborneho manzela a najlepsieho otca akeho som si mohla pre svoje dieta zelat

ana82
28. nov 2022

tak to je na rozhor s partnerom, pretože 3 roky mať sex z povinnosti, netešiť sa na čas strávený spolu je už naozaj dlho.....dieťa k babke urobiť si pekný vikend/deň podľa možnosti .....

autor
28. nov 2022

Citim že som vo vztahu len kvôli “istote” a synovi. Láska tam z mojej strany už nie je. Mam ho rada ale skor ako píšem- ako brata/kamarata. A som z toho celkom smutna, či je to naozaj to čo chcem v zivote. Pretože ma láka spoznať aj iných mužov, zažiť ake to je s inými a nie len s jednym cely život (hlavne keď ma to nenapĺňa) ale bojim sa zahodiť vzťah keď už sme rodina

kamatopo
28. nov 2022

Fíha normálne som sa zamyslela. Neberte to ako chvalenie no s manželom sme už 13 rokov a vďaka Bohu ešte ani raz som nemala takéto obdobie. Každá žena by mala byť v manželstve šťastná po každej stránke. Finančné zabezpečenie u mňa nie je až tak prioritne ako žiť s človekom na ktorého sa tešis keď ideš domov a chýba ti v momente keď si ešte len na chodbe pri odchode. Ale tiež je vždy otázne keď už si vo vzťahu a ste už traja či sa dá popracovať na vztahu ,alebo riskovať že môžeš ísť z kaluže do blata. To je hop,alebo trop🤷

miskakyska
28. nov 2022

My sme s mojím starkym oslávili teraz v októbri 25🙃 roky utekajú,naraz si človek povie, že môže začať nacvičovať skoky do truhly 🤭😄
..a áno..som spokojná samozrejme..sem tam vystrkuje rožky ale ináč poslúcha 😄

autor
28. nov 2022

@kamatopo ja to mam práve tak, že sa tesim keď odchadzam z domu. A keď prichádzam tak sa netesim, idem až s nechuťou. Tesim sa len na maleho

nely1704
28. nov 2022

Áno som šťastná vo vzťahu, pretože sa o vzťah starám. X krát som mala pocity také ako Ty, ale vždy som si povedala že ,, asi už neviem čo od rozkoše " keďže je skvelý otec nepije nebije ma atď. Vždy som sa v takých časoch začala pracovať na sebe. Nelutovala som sa , hľadala som na ňom len tie dobre vlastnosti, ktoré mu pravidelne hovorím.

nelca84
28. nov 2022

Ja ano, dakujem za opytanie 😁 inac, sme spolu vyse 18 rokov

thoughtfulweirdo
28. nov 2022

My ťahame ôsmy rok, pred mužom som mala jeden síce vážny, ale krátky a nedobrý vzťah, takže takisto v podstate môj prvý v mnohých ohľadoch. Nie som zamilovaná ako na začiatku, žiadne motýle v bruchu a roztrasené kolená, dokonca sa niekedy viac teším, keď večer nie je doma a mám čas len sama pre seba 🤭 napriek tomu môžem povedať že áno, som úprimne šťastná, milujem ho a takýto vzťah si predstavujem až do smrti- pokojný, spokojný, bezpečný. Nič viac mi netreba, žiadne vzrušenie v živote, žiadni iní nápadníci.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gladys_07
28. nov 2022

@thoughtfulweirdo ako keby som to ja pisala 😳 tiez 8 rokov, tiez velmi spokojny, tiez sa troska tesim ked ide s kamosmi von 😂

leskovael
28. nov 2022

Ste spolu od 17, vzťah 8rokov takže máš 25 a 6 ročné dieťa cca ak dobre počítam. No, čo k tomu povedať... Po 2 rokoch ako 19 ročná si bola matka a zatiaľ ste spolu vydržali, ty preto lebo nemáš istotu a teda asi ani financie. Tak hold buď chceš alebo nechceš... Keď na vzťahu pracovať nechceš, tak choďte od seba. Ty začni život ako slobodná matka, len ono v dnešnej dobe to s chlapmi tiež zase niečo bohviečo.. V čom chceš spoznať iných? V sexe? Randiť? Ako mamička 6 ročného syna na rande zase tiež nebudeš až tak často chodiť a vzťah s dieťaťom sa tiež už bude hľadať inak, nevravím že ťažko, ale určite je to už o inom.. Budeš riešiť bývanie, prácu s dobrou prac.dobou, to ako vyžiješ ak nemáš nejaký fajn plat alebo vlastnú nehnuteľnosť a kopu ďalšieho... Ale tak porozprávajte sa, povedzte čo chcete a čo idete robiť a zariaďte sa podľa toho. Keď myslíš že inak budete šťastní - ty aj dieťa, tak to urob. Vyskúšaj ak ťa tento vzťah ubíja a nieje už chuť na ňom popracovať. Lebo v opačnom prípade len využívaš partnera a uberáte sa o roky života.

Len ten dôvod "spoznať iných mužov" mi príde divný... Ja v prípade rozchodu by som chcela od iných chlapov pokoj a nie ďalší vzťah, ale každý sme iný.. Ak chceš niečo ukončiť tak preto lebo to nieje dobré a necítiš sa šťastne, ale preboha nie preto že "chceš vedieť aké je to s iným mužom"

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
28. nov 2022

Možno je to tým, že si nič iné nezazila. Možno je to nuda? Ťažko ti je radiť, keď nevieme detaily, ale snažila by som sa tu iskru obnoviť. V každom vzťahu to dopadne rovnako, ak sa nebudú dvaja snažiť. Každý jeden vzťah stratí časom vášeň, iskru, sex bude nudný, ak vôbec nejaký bude... ak sa o vzťah nebudeš starať.
Mala by si začať od seba. Skus prispieť do vášho vzťahu niečím, čo by ho trochu osviežilo. Musí byť niečo, čo na ňom máš ešte stále rada?

sissy27
28. nov 2022

Keby som nebola vo vzťahu šťastná, tak z neho odídem a je mi jedno či po roku alebo po 30 rokoch. Ty máš podľa mňa problém aj v tom, že je to tvoj jediný vážny vzťah, nemáš s čím porovnať, nevieš aké by to bolo s iným. Možno by si zistila, že sa dá mať aj krajší vzťah alebo naopak, že máš doma naozaj vzácny poklad. A samozrejme o vzťah sa treba starať, to platí pre oboch.

@daniela2202 to, že kedysi manželstvá vydržali desiatky rokov neznamená, že v nich boli ľudia automaticky šťastní. Lenže vtedy bol rozvod neprípustný, hanba na celú dedinu po 4 pokolenia a žena už by bola “chybný kus” bez šance na ďalší vzťah a teda aj strechu nad hlavou. Aj vtedy existovali nevery, domáce násilie, klamstvá, alkohol, vzťahy z povinnosti…

majlo1234
28. nov 2022

Ja som s muzom spokojna. Nevravim, ze nemam fantazie o inych muzoch, predsa lwn po rokoch sa ten clovek opozera😃 a tie prijemne motyliky a vasnivy sex su super, ale nwvymenila by som to za moju rodinu.

miadi
29. nov 2022

Ja som aj po 11r spokojna. Ale vzdy mi dobre padne ist v lete na mesiac prec s detmi k babine. Iny muzi mà nikdy nezaujimali ani nelakali nechybaju., nepacia nepritahuju. No ked som od neho mimo a viac v kontakte s muzmi z rodiny okolia Tak si len vravim svaty Moj stary 🤣Lebo ti druhi mà irituju viac . A to Moj nie je ziadny pan dokonaly, Je kriticky ufrflany talian 🤣ale nie je lakomec nie je sebestredny nepije nefajci nepozera sporty 😍atd Proste mà. Viac kvalit ako much. A nezijeme ako surodenci 😉zalubenost je fuc ale laska a vasen ostali. Ked mà niekedy blbe reci filtrujem to viac zalezi na činoch. Skus ist na chvilku niekde bez muza a uvidis ci ti je ozaj lepsie bez neho ci sa budes tesit domov . Lebo Moj .. citim sa snim viac kompletna. Hoci ideme bez neho na super dovce zazitky deti stastne a ja mam total slobodu ze je vse ako Ja chcem stihame toho viac zazit za jeden den Ja a deti sme viac živle on je skor taka koryptnacka co nas niekedy zdrzuje so svojou predstavou ako maju ist veci po poriadku.. ale aj tak sa citim daka kludnejsia snim Aj ked mà viac taha k zemi k realite. A to je na tom prave super ked si ako lod a tvoj muz je ako pristav. Tvoj domov. Ale ty sa Asi citis ako vtak ktoremu vztah pristrihol kridla a nemozes lietat. To ale nie je tym ze ste spolu 8 rokov ale tym aky ste par. Bud nieco vo vztahu zmenis alebo sa rozpadne.

777januska777
29. nov 2022

Ja som si našla partnera tiež skoro, ale na vysokú školu som chodila ďalej od partnera. Tam som bola sama za seba, poznávala som tam veľa ludi aj mužov, ale všetko bolo vo všetkej pocestnosti, len som teda videla iný svet a aj seba v inom svetle. Myslím, se toto chyba tebe, to ze budeš sama a spoznáš aká si bez partnera. Možno porozmýšľaj ako spoznať seba a vidieť sa aj inak ako len mamu a partnerku. Tvoj partner pre teba môže byť ten pravý, ale nebudeš sa na neho tak pozerať, kým nebudeš poznať samu seba a aj to co v živote dokážeš. Lebo šťastnou ta nerobí partner, ale ty.

sense
29. nov 2022

Keď som sa začala tešiť a cítila pocit slobody keď odchádzal on alebo ja vedela som ze takto nechcem stráviť ďalšíxh x rokov života. Našťastie som nebola odkázaná na finančnú istotu partnera. A áno teraz som šťastná....

autor
29. nov 2022

@sense presne taky pocit mam

zmrzlinka2021
29. nov 2022

Nie je problém to, že stále ste len partneri a po toľkých rokoch nie manželia?

autor
29. nov 2022

@zmrzlinka2021 nie, za to som vďačná pretože neviem si predstavit keď už teraz mam taketo pocity čo to bude po svadbe.

zmrzlinka2021
29. nov 2022

A áno som šťastná, mám milujúceho manžela, ale spokojnosť musí vychádzať z môjho vnútra. Žiadny človek ti nezabezpečí šťastie. Môžeš mať najlepšieho muža sveta, ak problém je v tvojej duši

zmrzlinka2021
29. nov 2022

Pre upresnenie, sme spolu 15 rokov, z toho 13 ako manželia

andrejka1974
29. nov 2022

My sa už poznáme 32 sme od mojich 16 jeho 22 a sme manželia už 30 rokov a milujeme sa stále a klape nám to

20erika07
29. nov 2022

My sme spolu cez 16rokov, a boli aj horsie casy, aj tsunami ako to manzel nazval, aj sme boli 2mesiace od seba, aj som si myslela ,ze ho uz nechcem, aj všetko zle som na nom videla, aj sex som nechcela, aj domov som sa netesila, a moj muz ma stale velmi chcel a nic zle na nasom vztahu nevidel. Pomohli nam tie 2mesiace od seba, nevedeli sme si nijak uvedomiť nic. Uz prve dni mi priserne chybal, ten pocit proste, ze vies uz tu naozaj nie je, bolo to hrozne trapenie, on sa tiez velmi trapil, schudol, nespal, nejedol. Kriza zacala asi ked sme boli 9rokov vo vztahu, a az po 11rokoch sa to ustalilo, dovtedy sme nas vztah brali ako samozrejmost, teraz uz 5ty rok sa o vztah naozaj staráme, tak skutočne. Aj sme sa vzali, a nebola to pre mna len formalita, co som sa ja nikdy vydat nechcela, som v manzelskom zväzku a je to pre mna vážnosť, nie papier.