Toxický vzťah

18. okt 2022

Zdravím. Ako rozlúštiť, či žijem v toxickom vzťahu, alebo som naozaj na vine ja? Partner ma veľa krát v hádke ponížil, aká som hlúpa, neschopná, už pár krát aj je***ta .. začalo to asi minulú zimu, hádky tak asi raz do týždňa, piekla som nejaké vianočné pečivo, muka mi popadala aj po zemi, bola aj po linke, a vtedy mi dosť vynadal, že taký bordel môžem ísť robit k mame a nie tu, že čo to ma znamenať a úplne nervy mal.. potom som raz nestihla rýchlo zareagovať večer, dcéra si 2x buchla hlavu, to bolo obdobie, že sa učila otáčať a 2x hneď po sebe si ju buchla, to mi povedal, či mi ma telefón o hlavu roz**bať. Raz potom, že mačku vyhodi na ulicu.. alebo som zabudla malej vysterilizovat cumle, bola som po dlhej dobe na 3h preč a napísal mi sms, že som ko**t spravila pre malú, že hlavne že iné veci riešim.. často sa hadame kvôli neporiadku.. keď nestihnem upratať, je často krát nervózny, a vraj ja neviem upratovať. Som trochu bordelárka, ale snažím sa, a život nie je len naháňať sa upratovať. Ale inak je on skvelý otec, rad mi spravi len tak radosť, postráži malú, aby som mala čas aj na seba. Neviem, či som na chybe ja, lebo mi hovori, že život so mnou je ťažký, tak to neviem zhodnotiť. Teraz je asi týždeň milý, no mne to vrta v hlave, či je toto toxický vztah, alebo som ja neschopná žena.

jolikaa
20. okt 2022

presne ako pise @sparkling .Ten clovek to robi postupne a cim viac ta ma priputanu, tak tym viac a castejsie si to dovoli, lebo vie alebo si mysli, ze uz neodides. Nehovori ti take veci, ze bez neho by si bola nikto alebo ze by si nic nemala? lebo tym by ta priamo manipuloval. Podla toho co pises mal male dietatko a si kratko po porode, vtedy je zena najzranitelnejsia a preto ja by som ti poradila este pockat s odchodom, lebo ked ta nepodrzia rodicia, tak ty musis byt dostatocne silna. Hlavne nerob odchod len na oko, lebo cakas ze on sa pride ospravedlnit a zmeni sa. on sa pravdepodobne neznemi. Za ten cas kym dietatko podrastie sa venuj sama sebe, musis ziskat sebadoveru, skus si najst psychologa alebo niekoho kto by ta nasmeroval.

autor
20. okt 2022

@mandzula ďakujem, stránku som si pozrela, akurát cena osobnej konzultácie ma odrovnala. Ale je tam naozaj veľa podobnych skúsenosti :( .. ale už som si zajednala online terapiu, tak som zvedavá, či mi to pomôže v mojom rozhodnutí …

@sparkling je to tak, ako píšeš, človek si to ani neuvedomi a už je zmanipulovaný a sebavedomie mi zhodil natoľko, že sama pochybujem o sebe, či to vôbec zvládnem ..

autor
20. okt 2022

@jolikaa take veci mi nehovorí, a nie som už krátko po pôrode, dcéra ma 9 mesiacov .. ale minule mi povedal, že či by som to akože sama s malou zvládla, dokázal vyvolať vo mne pocit, že nie som schopná sa sama postarať o svoje dieťa .. malá je náročné dieťa, ale postarať sa o ňu dokážem.. lebo mi presne vyhadzuje na oči, ako on porobi aj v domácnosti, postráži aj malú, dá mi čas pre seba, aby som si oddýchla, že ako iní muži veľa krát sa nestarajú o svoje deti, chodia chlastať cez víkend s kamarátmi a on je doma s rodinou.. alebo že veľa chlapov ženy podvádza, atd.. že nech sa pozriem v rodine, ako muž sa nevie postarať o vlastne dieťa atd…

mandzula
20. okt 2022

@autor to bolo len pre inspiraciu, ci sa tam niekde najdes. Je super, ze to ides riesit. Drzim ti palce.🙂

tiika
20. okt 2022

To, že sa tvoj muž takto správa, za to ty absolútne nemôžeš a nie je to tvoja chyba. To viac vypovedá o ňom a nie o tebe, aká si. Aj keď niečo nespravis,zabudnes, pomylis sa, nikto nemá právo ti takto nadávať. Ani muž, rodina, či niekto v práci.
Na jednej strane on ma voči tebe malo účty, rešpektu, na druhej strane ty malo nastavuješ hranice, ty sama ich musíš presadzovať,nikto to za teba nespravi (ved aj dieťa bránime, ale cieľom je, aby sa to v živote naučilo robiť samo), nečakaj, kým sa to zhorší, stopni to hneď (už pri hlupana..) a sama seba si dostatočne musis vážiť.

Ak je to ozaj tak, že 95% je dobrý a len sa prehnane a škaredo vyjadruje počas konfliktu, da sa s tým pracovať. Píšeš, že sa snaží. Problém je, že mu to dlho nevydrží, zrejme to nedostatočne chápe, nedáva tomu takú váhu (si citlivka, takto hovorím bezne..). Ak nechce ísť na terapiu, skús pozrieť nejakú online, i tu na MK a vyhľadaj psychológa aspoň pre seba.

jolikaa
20. okt 2022

9 mesiacov po porode este nie je dlha doba, to len teraz si sa fyzicky dala do poriadku ale verim tomu, ze si vycerpana z dietatka. Si doma s dietatkom, nepracujes, nie si v kolektive, tak si zranitelnejsia, lebo tvoje dni sa tocia len okolo dietatka a muza. On ti znizuje sebavedomie, robi z teba neschopnu a ty si stale viac a viac neista sama sebou. Urcite by si sa vedela postarat o dietatko aj sama, ale neradim ti aby si v tejto situacii odchadzala, lebo potrebujes nejaku oporu a ked ti nou nebude tvoja rodina, tak by si to sama mala velmi narocne.

autor
20. okt 2022

@tiika
@mandzula
@jolikaa
@stanislavicenka
@maja2017
@1fifinka1
@danica2711
@nikto2234
@denden77
@bessie12
@lilyianka
@deti95060810
@viestta
@lulaby1982
@marca12
@elizabet173
Neviem či som vás označila všetky, mám za sebou hodinu terapie. Pani terapeutka ma utvrdila v mojich obavách, že to nie je normálne. A že mám odísť. Že by bolo dobre, mať nejakú osobu, ktorá ma podporí, to bohužiaľ asi nenájdem. Nech skúsim po okolitých dedinách zistiť možnosti ubytovania, pripadne azylový dom, ak by som u rodičov sa mala stretnúť s nepodporou. Pondelok sa idem u nás v dedine na urade opýtať, či si môžem podať žiadosť o byt, a odvolám okolité dediny. Ďakujem vam za všetky názory, držte mi palce, nech to zvládnem.

viestta
20. okt 2022

Urcite to dáš. Možno nie hneď, ale urobila si prvý krok. A každá cesta začína prvým krokom. Aj ta z pekla. Držím palce a veľa šťastia.

bessie12
20. okt 2022

Mas nasu podporu. Drzim ti palce. Urcite to zvladnes. Radsej byt sama ako s takym debilom, ktory ta len uraza. Bude to pre teba a tvoju dceru lepsie 🙂

kassandra25
20. okt 2022

Nie sme tam. Nevidime to, nakolko si schopna a nakolko nie. Nadavat sa nemusi, a nieto az tak prehnane. Na dieta treba davat poxor, ale ked je clovek v sprche a na zachode, stane sa. Ale s tou mackou si ma dostala. Na jeho mieste ho chapem a bud by sla macka prec alebo cely vztah. Lutujem ludi, ktori trpia tych, co donesu macku. To su veci, ktore si treba este pred byvanim vykomunikovat, ze macka do bytu nie. Ale celkovo sa to asi nejako zbiera ta nespokojnost a raz mozno dospejete k rozchodu, tazko povedat.

autor
20. okt 2022

@kassandra25 myslím, že mačka je najmenší problém nášho vzťahu … a v čom je rozdiel, mačka/pes/zajac..?

danica2711
20. okt 2022

drž sa, dievča... len nepovoľ v odhodlaní a všetko bude dobré, uvidíš

kassandra25
20. okt 2022

Tak snad nie si retard!

jolikaa
20. okt 2022

drzim ti palce, si silna zena, sama si zbadala, ze nieco nie je dobre a aj to uz sama riesis, ta terapeutka bol velmi dobry krok.

kassandra25
20. okt 2022

Bavime sa o macke, ktora skoci kdekolvek , atd...., ze? Nie o rybach v akvarku alebo skreckovi v domceku. A ked tak vsetko vies, ze co je najmensi problem, tak sa aj cudujem, ze sem takto pises

marca12
20. okt 2022

Velmi ti prajem,aby si sa odputala od neho a odisla. Bude to velka ulava.

maja2017
21. okt 2022

Nie sme v Tvojej koži, nevieme ako presne to u vás vyzerá. Toto všetko ber ako naše názory, nie že sa máš podľa toho riadiť. Vždy urob podľa toho ako to cítiš TY SAMA! Malé bábo prinesie vždy do vzťahu zmenu. Mne pol roka po pôrode šibalo, ale to bolo z nevyspatia, zo zmeny celého života hore hlavou, vadili mi hovadiny a niekedy by som spravila cirkus aj kvôli rozsypanej múke. Ale môj muž pri mne stál, on vedel, že to prejde a všetci sa dokopy zostabilizujeme. Tiež ma mohol poslať do prdele, ale pozná ma, vie, že za 'normálnych' okolností taká nie som. Prešlo to a ľúbime sa ešte viac 😁 tým chcem povedať, nevieme, či bol tvoj muž taký aj pred tvojim pôrodom, či nemá len nejaké 'obdobie'.. Keď si myslíš, že sa to dá zachrániť, tak si ho posaď a na rovinu povedz čo všetko ti vadí a že ak nemá snahu to zmeniť, tak odídeš. Keď si ale myslíš, že zmena k lepšiemu u neho nepripadá do úvahy, tak odíď.
Držíme palce, nech je to tak, alebo tak 😉 a nezabúdaj, že ženy zvládnu VŠETKO!

sandria
21. okt 2022

Toxickí ľudia presne toto robia, že on sa k tebe chová hnusne a ešte nakoniec si ty na vine. To bude horšie a horšie. Vypočuj si aspoň na YouTube Dobrý kouč - toxické vzťahy mohlo by ti to pomôcť https://youtube.com/channel/UCzBgqDRdzye9oQxw7R...

lefcaa
17. máj 2023

Ahoj, zazivam nieco podobne, dokonca v horsej forme. Bolo by fajn sa porozprat s niekym v podobnej situacii. Napis mi ak chces.