Toxický vzťah

18. okt 2022

Zdravím. Ako rozlúštiť, či žijem v toxickom vzťahu, alebo som naozaj na vine ja? Partner ma veľa krát v hádke ponížil, aká som hlúpa, neschopná, už pár krát aj je***ta .. začalo to asi minulú zimu, hádky tak asi raz do týždňa, piekla som nejaké vianočné pečivo, muka mi popadala aj po zemi, bola aj po linke, a vtedy mi dosť vynadal, že taký bordel môžem ísť robit k mame a nie tu, že čo to ma znamenať a úplne nervy mal.. potom som raz nestihla rýchlo zareagovať večer, dcéra si 2x buchla hlavu, to bolo obdobie, že sa učila otáčať a 2x hneď po sebe si ju buchla, to mi povedal, či mi ma telefón o hlavu roz**bať. Raz potom, že mačku vyhodi na ulicu.. alebo som zabudla malej vysterilizovat cumle, bola som po dlhej dobe na 3h preč a napísal mi sms, že som ko**t spravila pre malú, že hlavne že iné veci riešim.. často sa hadame kvôli neporiadku.. keď nestihnem upratať, je často krát nervózny, a vraj ja neviem upratovať. Som trochu bordelárka, ale snažím sa, a život nie je len naháňať sa upratovať. Ale inak je on skvelý otec, rad mi spravi len tak radosť, postráži malú, aby som mala čas aj na seba. Neviem, či som na chybe ja, lebo mi hovori, že život so mnou je ťažký, tak to neviem zhodnotiť. Teraz je asi týždeň milý, no mne to vrta v hlave, či je toto toxický vztah, alebo som ja neschopná žena.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
19. okt 2022

to je úplne jedno, či si to zadefinuješ ako toxický vzťah alebo nie. Dôležité je, že žiješ s debilom a mala by si to ukončiť čo najskôr, pretože už o sebe pochybuješ, berieš vinu na seba, to je rýchla cesta do pekla. Keď už nemáš kam ísť (byt je jeho?), tak výčitky rodičov na dobu, kým sa osamostatníš, sa asi budú znášať ľahšie než toto

1fifinka1
19. okt 2022

@zoro9836 zdá sa ti, že odpúšťa malo?

evinka400
19. okt 2022

Mila autorka, je mi luto, co prezivas. Napisane tu je toho celkom dost. Otazka je, ako s tym nalozis. K tym cumlom a tej sms, myslim ze neslo o cumle, ale o to ze nasiel nieco cim ti chcel pokazit cas, straveny mimo neho. Takto ovplynil tvoju naladu na dialku a mal ta tak pod kontrolou. Ved ich mohol vyvarit aj on, ked je taky dokonaly. A nemusel ti preto nadavat v sms.

mandzula
19. okt 2022

@zoro9836 ak milujem, hlavne nenadavam do jebnutych a ani nijako inak.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
19. okt 2022

@zoro9836 nesieme, a je na nás, aby sme s tým pracovali. No ak vidíme, že s tým partner ochotný pracovať nie je a nám to ubližuje, nevidím dôvod mu vychádzať v ústrety.

amedeofelisa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
19. okt 2022

@amedeofelisa otázkou je, kam by takéto zrkadlenie viedlo... možno až k fyzickému násiliu, určite však nie k spokojnému životu a zdravému prostrediu pre dieťa.
Toto bude zrejme typ chlapa, ktorý svoje správanie nezmení.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1fifinka1
19. okt 2022

@amedeofelisa znižovať sa na jeho úroveň? To ma aký vyznam? Žiť v takomto vzťahu? Ufff. To je načo dobré. A co dieťa? Nevidí, nepočuje? V živote by som mužovi nehodila múku o hlavu. Aspoň toľko inteligencie a sebazáchovy, sebalasky v sebe mam.

mandzula
19. okt 2022

@zoro9836 mala by od neho odísť, no len ona vie, či na to má psychickú výbavu a či má kam.

maja2017
19. okt 2022

Každopádne si spozornela, to je krok správnym smerom. Jedna zo základných čŕt manipulátora je, že začína ako dokonalý muž. Po malých krôčkoch Ťa začína jemne zhadzovať. Keď vidí, že to znesieš, tak pritvrdí. Ak to prepískne, tak zas budeš mať doma na čas dokonalého muža. Aby Ťa zas trocha uspal. Ale potom stačí rosypaná múka a on sa zas prejaví. A to zhadzovanie bude čoraz častejšie, až Ťa zmagorí tak, že si o každej hovadine budeš hovoriť, že je to Tvoja vina. Pozor na to. Nedaj sa, všímaj si a hlavne nebuď ticho. Držím palce

stanislavicenka
19. okt 2022

@autorka ja sa priklanam k ostatnym komentujuvim, proste je to blb. Neviem si predstavit, abye takto muz nadaval zene, ja som to zazivala ako dieta, ked otec nadaval matke, a neprislo mi to normalne ani vtedy. Ked ma pocit, ze je neporiadok, nech si uprace Sam. Ja rano nosim deti do skolky, skoly, necham neporiadok, nestihame, a ked pridem domov, je vsetko upratane. Keby aj nebolo, nevadi, ale nikdy ma necakali vycitky, ci nadavky. A podla tvojich slov usudzukem, ze ta takto ponizoval, ze nevies nic poriadne aj predtym. Prichod dietata vela veci stazi, emocie su napate, ale aby to ventiloval nadavkami tohto typu, to v poriadku nie je. Bud mu razne povies, ze takto nie, Tonie je cesta k dtastiu, alebo v tom bude pokracovat a za pochodu podryvania tvojej osobnosti

1sally12
19. okt 2022

A ja už vôbec nechápem, že tie osoby potrebujú názor/radu cudzích ľudí z MK🤦‍♀️to fakt už nemajú vlastný rozum?

autor
19. okt 2022

@zoro9836 lenže tu nejde o maličké chyby, on ma ponižuje, to je malička chyba ?
@danica2711 lenže sa bojím, že to pri tom nátlaku od rodičov nezvládnem a vrátim sa, a on vyhrá na plnej čiare :(

@mandzula jednu chvíľu som odhodlaná, ďalšiu chvíľu menej, keď on teraz seká dobrotu zase.. čiže asi keď na mna zase vybehne, zbalím kufre a ideme.. a mám jedine k rodičom, ktorí ma absolútne nepodporia ..
@maja2017 mne to teraz po rokoch všetko docvaklo, že toto nebude asi úplne Okay, aby sa takto ku mne správal, aj keď to je len niekedy, tak za ten čas už toho bolo až až..

@stanislavicenka boli to take obdobia, že raz fajn, ked som otehotnela bolo všetko super, po pôrode prišla krutá realita a nezmenilo sa to dodnes, akurát je to v rôznej miere..
@1sally12 predstav si, že ak žijem naozaj s manipulátorom ktorému to ide veľmi dobre, tak mi vlastný rozum nestačí .. a myslím že sú tu aj oveľa nezmyselnejšie témy, a mňa tieto názory nakopnú konečne konať, a nenechať sa ničiť psychicky .. len toľko

mandzula
19. okt 2022

@autor ak je tvoj chlap manipulator (zrejme je), bude ta takto vozit na sinusoide (bude striedat obdobie, ked ta bude vynasat a potom skopavat), az kym nebudes uplna sracka bez slobodnej vole a schopnosti vzopriet sa. Zelam ti, aby sa ti podarilo vymanit spod jeho vplyvu.

mandzula
19. okt 2022

@1sally12 mas skusenost s manipulaciou? Asi nie, ked toto tvrdis.

mandzula
19. okt 2022
tiika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sparkling
19. okt 2022

Vies akobsa prejavuje toxicky vztah s manipulatorom? Prave tsk, ze ta to nuti premyslat, ze sa mas viac snazit, aby bol vas vztah lepsi. Prave tak, ze premyslas, ze su vsetkemu na vine a on musi robit, lebo ty si neschopna. To co je?! Za prve, je to aj jeho dieta, za druhe je to aj jeho domacnost. A ak povazujes za “miernejsie” vyjadrenia, ze si mental, ze si debil a neschopna, ci co ti to vlastne hovori, tak prepac, ale ja sa cudujem, ze este nie si u rodicov. Na rodicoch to vadi, ze by ti dohovarali, aku blbost si spravila, ale u neho ti nevadi, ze sa sprava ako hovado? Mala by neumrela, keby nemala vyvareny dudel, staci ho oplachnut pod teplou vodou. Bal veci, volaj rodicom

sparkling
19. okt 2022

@mandzula pravda. Prave preto, aby v nej vyvolaval pocit viny a pocit odmeny, ked sa k nej sprava normalne. A tym si vacsina fakychto chlapov svoje partnerky priputava. Davaju im pocit, ze ked sa spravam podla pravididel, vsetko je ok. Ked sa nespravam, ako sa patri, zasluzim si od partnera zle spravanie

sparkling
19. okt 2022

@1sally12 nie, tieto odoby nemaju svoj nazor, niekde v podvedomi citia, ze je nieco zle, ale nie su si isté. Tieto osoby uz o sebe natolko pochybuju, ze sa potrebuju v spravnosti toho, co citia, uistit. Ale to sa tazko chape, pokial si to nezazila

sparkling
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1sally12
20. okt 2022

@mandzula nemám, ale určite by som nepísala na mk či je normálne že priateľ so mnou zametá ako s autorkou. Alebo ako v iných témach či mám s ním zostať, veď dal mi len jednu facku, inak je to dobrý muž🤦‍♀️pri prvej facke a pri prvom ponižovaní/nadávkach odchádzam a nepotrebujem sa pytať na MK.
@sparkling chápem, len prečo to nechajú zájsť až tak ďaleko? Viem že táto je už celkom dobre zmanipulovaná, ale keby konala hneď na začiatku nemuselo to hádam dôjsť až tak ďaleko...

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sparkling
20. okt 2022

@1sally12 lebo to na zaciatku hned nevidis, preto. Na zaciatku byva ten chlap velmi mimy, potom sa nieco taketo stane raz za uhorsky rok a utrasie sa to a postupne ti podsuva to, aky je on king a ty si nula a este vacsia nula bez neho. A ked si neni ostrazita hned na zaciatku a si velmi zamilovana, pripadne mas za sebou nestastne vztahy, tak do toho spadnes, ani si nevsimnes kedy.