Už to nie je ono a nechcem sa rozísť

8. sep 2023

S manželom sme manželia 2 roky z toho sme spolu predtým bývaly ako partnery rok a ešte predtým ako sme spoku zacali byvať sme spoku chodili 9 rokov.Všetko bolo v poriadku, vedela som aký je ,že to nie je žiadny romantik ,že nie je veľmi spoločenský, že potrebuje mať v živote dostatok kľudu ,to všetko som vedela no aj naprik tomu som ho tolerovala a vydala som za zaňho.Máme spolu dvojročnú dcéru.Všetko sa zmenilo jjej narodením.On vraví ,že som sa zmenila áno zmenila zacala som byť zodpovednejšia,opatrnejšia, starostlivejšia zistila som,že sa da milovať ešte viac ako som si myslela.No a on sa neskutočne zmenil na to aby sme to finnačne zvládli musel odísť za prácou v rámci SK ale niekoľko km od nás keď mala mala rok nastupila som do práce a dokončovala som si VŠ.Manžel chodil na týždňovky.A myslím si ,že naš vzťah sa zničil práve tým.Prestal mi chýbať.Obviňovala som ho ,že je preč keď ho potrebujem.Milujem ho veľmi.Ale uz to nie je ono a nechcem sa rozísť.Navrhla som mu aby si našiel prácu u nás v meste aby bol doma kedže som skončila v práci, malu mi nemal kto postrážiť a chcela som ostať s dcérkou doma.Najprv súhlasil,ze to takto bude lepšie aby bol častejšie s nami.No odvtedy keď začal pracovať mimo domova sa vkuse len hadame aj keď teraz pracuje v tej novej praci naše hadky neprestali.Nedokážeme sa na ničom dohodnúť, nevieme spolu komunikovať, ja chcem niekam ísť on domieta lebo je unavený, s malou mi nepomáha a ak áno tak, len pár minút kym ja uvarím alebo poupratujem.Stále mu niečo vadí.Je lenivý, príde z práce chce mať svoj pokoj chce si oddýchnuť.Ale čo mi? Už neviem ako sa s ním dohodnút.Dohovoriť mu ,že aj mi sme tu.Že to co robí robí pre nás a mi si to vážime ale chýba nám.Ani nás manželský život čo sa týka sexu je 0 bodov.Po hádke a po tom ako sa správa nemám chut s ním spat ani v jednej posteli.Vieme si vykricat hrozné veci, ktoré potom ľutujeme.No ani jeden z nás nemá odvahu prísť k tomu druhému.Takže som zúfala.Tiez sa pýtam samej seba a aj jeho načo taký vzťah veď sa len dusíme.Ale potom si spomeniem ak na to pekné co sme spoku zažili a je mi ľúto to všetko zahodiť len kvoli tomu ,že nevieme nájst spolocnú reč.

pribinak
8. sep 2023

Podľa mna nájsť inú prácu, tieto dlhé odchody z domu skôr či neskôr zabijú každý vzťah

zmrzlinka2021
8. sep 2023

Tým že spolu nežijete, ste si cudzí. Nehovor že manžel nevie zarobiť aspoň tisícku na Slovensku. Netreba sa hnať za peniazmi. Radšej striedmosť ale reálny domov, rodina

adeladulova
8. sep 2023

Snad sa to zmeninked dieta podrastie a bude chciet s nim travitbviac casu- zodpovedneho, t.j. bez teba napriklad. Musia si najst k sebe cestu, ved asi bol pribtom, ked plodil, tak snad vedel do coho ide. Och 😏

viera
9. sep 2023

No a prave aj ta SPOLOCNA REC je velmi velmi dolezita…Uz na zaciatku mas odpoved…Od zaciatku mal rad SVOJ KLUD…. nie je spolocensky typ…..TY si to NASILNE prehliadla a zavrela oci….Tolerovala…Vedela si ze tam je problem,kt.sa ti nepaci…Ten jeho klud mu naburalo prichod DIETATA…Dieta je zmena v kazdom vztahu ale prenho to bolo ze NAJVIAC…Preto zdrhal do zahranicia😀Na tyzdnovky…A vyhovoril sa na peniazky😀…Teraz je doma a v plnej parade sa ukazuje VAS PROBLEM “””Nedokážeme sa na ničom dohodnúť, nevieme spolu komunikovať, ja chcem niekam ísť on domieta lebo je unavený, s malou mi nepomáha a ak áno tak, len pár minút kym ja uvarím alebo poupratujem.Stále mu niečo vadí.Je lenivý, príde z práce chce mať svoj pokoj chce si oddýchnuť.””””On chce byt s tebou bez dietata🙂….Lebo vzdy bol taky…Chcel mat svoj klud takzv.nerodinny typ…Chce to viac casu travenie ty a on bez dietata…Dieta neviem kolko ma ,skus pozicat babke,mame a pod. skuste si urobit svoj DEN. Ze ty budes prenho a on pre teba..Iba Vy dvaja…Bere ze dieta mu vzalo vsetko…Mozno aj manzelska poradna by pomohla?..

wig
9. sep 2023

Hmm povedal by som, že ani nie dieťa je šok pre chlapa ale šok je preňho skôr partnerka, ktorá sa upriami len a len na dieťa a chlap je len nejaký obslužný útvar, prípadne hromozvod permanentného stresu, beznádeje, únavy... čo je aj pochopiteľné, veď kto iný?! ... lenže ak to pretrváva, chlap si už ide radšej svoje...

lucka_ke
9. sep 2023

skúste manželskú poradňu, veľmi držím palce, aby ste to ustáli
dieťatko vyrastie a veci sa môžu dať do poriadku, len to chce kompromisy z oboch strán... a on si musí uvedomiť, že dieťa je dar a nie votrelec

patricia255
9. sep 2023

Máš doma neuctiveho lenivca. Máte dieťa a z tvojho písania - jediné čo robí je že ide do práce, do ktorej by aj tak musel chodiť. O teba ani o malú sa nezaujíma, ty varis, upratujes, staráš sa o dieťa a domácnosť a on nič.
Už toto by som nezniesla.
Nekomunikujete spolu, len hádky, ktoré nikto nemá záujem riešiť, nikto sa neospravedlni...
Žiaden sex
Odpoveď poznáš sama...
Musíš sa rozviesť

On sa zrazu neotoci o 100% a nebude z neho milujuci manžel, ktorý ti navarí, večer ta pozve von a potom v posteli obšťastni a na druhý deň bude dokonalý otec...

Ty už ani sama nevieš čo máš na ňom rada, on zmenu neplanuje... toto je začiatok konca

sense
9. sep 2023

Tu pekne platí veta: muž si myslí že sa žena manzelstvom (dieťaťom) nezmení a žena si myslí že sa zmeni
Vždy mal rád kľud, vždy bol lenivý a nevadilo ti to. Teraz ti to vadí lebo ty si sa zmenila.
Skúste manželskú poradňu. Keďže vás najväčší problém je v komunikácii a takisto najväčší problém je vo vzťahu si pri hádka h ubližovať a vyťahovať "staré hriechy*

domkakvet
9. sep 2023

Je to na manzelsku poradnu

autor
10. sep 2023

@patricia255 Vystila si to, len si to nechcem priznať.

patricia255
10. sep 2023

Mrzí ma to, viem že to je ťažké a bolestivé rozhodnutie

Ale žiť v zlom vzťahu je ešte ťažšie