Zistila som, že som tehotná a muž mal milenku

21. jan 2023

Ahojte, som zúfalá, osobne tu nemám profil, píšem cez kamaratkin.
Pred 2 týždňami som zistila ze som tehotná, mame 2 uz veľké deti, mam 38 rokov a vôbec neviem co mam robit. Manžel sa mi po zistení tehotenstva priznal, že ma podvádza, už to trvá dlhu dobu pred par mesiacmi sme boli kvôli tomu na hrane rozvodu, ale všetko sme ustáli a myslela som si, že všetko je tak ako kedysi, staral sa, zaujímal sa atď. Ale teraz z neho vyliezlo ze stále v tom pokracoval s tou istou ženou
Teraz prisaha, že už nikdy to neurobí, že nás miluje, ale ja už neviem ci mu mam verit, zhnusil sa mi
Som taka sklamaná zo vsetkeho

kassandra25
21. jan 2023

Tebe rozum do hlavy ozaj nikto nenaleje.

autor
21. jan 2023

@kassandra25 prečo?
Ja len nechcem rozbíjať rodinu, mame spoločný dom, 2 úžasné deti, tretie je na ceste
Najhoršie je na tom to ze on ju miluje

pribinak
21. jan 2023

Tvoj príbeh nech je poučenie pre ostatne ženy, ktoré prišli na to, že ich muž podvádza
Kto podvedie raz, podvedie aj druhy tretí či st raz

No nič, pories výživné na deti, vyrabuj spoločný účet kým na nom niečo je, ak má prístup k tvojmu úctu tak zrus prístup, začni riešiť rozvod

Nemysli si naivne, že kvôli bábätku bude z neho mávnutím prútika vzorový manžel
Nájdi si právnika a začni rozmýšľať čo s majetkom, aby niečo si vedela si spraviť nejaký plán

Najhoršie nie je to, že on ju miluje, ale to že Ty miluješ niekoho kto teba nie !

h2
21. jan 2023

Čiže to, že má milenku, si zistila už pred pár mesiacmi, ale vtedy ťa ukecal a ty si mu odpustila a urobili ste si dieťa. Prečo myslíš, že teraz to už s ňou naozaj ukončí? Neukončí. Jedine, že by ho milenka kopla do riti, keď zistí, že čaká dieťa s manželkou, o ktorej jej určite tvrdil, že s ňou nespáva.

maminkadeticiek
21. jan 2023

Ake mate velke deti?

autor
21. jan 2023

@pribinak každý máme vlastný účet, vlastne auto, ale dom je spolocny
Strašne sa toho všetkého bojim, trápi ma to, že nemám ani kam ísť, rodičov mam 300km odtiaľto, keď od neho odídem, aj tak sa tam neprestahujem lebo deti tu majú školy, zazemie
On mi tvrdí že už s nou ukončil kontakt, všetko som mu prerabovala v mobile, aj správy o tom som videla, ako jej to oznámil ze je koniec medzi nimi lebo som tehotna
Tvrdí mi ze ma miluje, plače ako to ľutuje všetko... ale neviem ci mu to mam verit

autor
21. jan 2023

@h2 áno to jej podľa všetkého tvrdil, že spolu nespím, iba zriedka, čo bola vlastne aj pravda. Jednoducho sme to neplanovali

autor
21. jan 2023

@maminkadeticiek 13 a 10 rokov

autor
21. jan 2023

Žienky, ja vlastne ani neviem akú radu chcem od vás počuť. Asi som sa potrebovala vyrozpravat

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divokykonik
21. jan 2023

Uvedomuješ si, že keby nie si tehotná, tak ťa podvádza veselo do aleluja? Ja by som mu už vôbec neverila, nikdy skrátka. Mne sa zdá, že ty s ním chceš ostať za každej okolnosti. Čiže žiadna rada nepadne na úrodnú pôdu. Len sa zamysli v akom si postavení a či sa necítiš ponížená.

monuska112
21. jan 2023

a pred par mesiacmi neprisahal? v com to bolo ine? pises ze sa ti zhnusil tak o co sa snazis? je ti hnusny, verit sa mu neda, hra divadlo.... je vobec mozne vsetko hodit za hlavu a ist dalej? deti potrebuju otca ale potrebuju aj vzor a potrebuju aj sebavedomu matku. skus sa vykaslat na emocie a pozri sa na to triezvo.
mozno ak sa potrebujes vyrozpravat tak napis presne v com potrebujes podporit. ak je to v tom ako s nim ostat ok, ale asi aj tam treba triezve uvazovanie zariadit sa podla skutocnosti podla toho na co sa mozes spolahnut. co by bolo fer voci tebe napriklad. viem si osobne predstavit ze sa neda kam ist a dvaja musia spolu vydrzat v tej nehnutelnosti, ale tak za pevnych pravidiel platiacich pre oboch, nie ze on si chodi za milenkami zatial co ty doma suchas nohami a staras sa o deti a o to aby mal doma teplucko a navarene... ak vztah nieje rovnocenny a ty s tym suhlasis, prijmes rolu tej menejcennej, pripadne tej obete, bude to mat dosledky, nie len na teba ale celu rodinu.

autor
21. jan 2023

@jane89 ze ju miluje, ale rodina je pre neho prvoradá

autor
21. jan 2023

@divokykonik áno, uvedomujem si to bohužiaľ, že určite by ma ďalej podvádzal. Vraj toto je jediné, čo ho dokázalo od nej sa odstrihnúť, moje tehotenstvo

monuska112
21. jan 2023

toto je tak ponizujuce, takze on suverenne vyhlasi ze ju miluje, ale ty vlastne musis udrzat rodinu, ktora je prvorada a ak odides, bude to tvoja vina, lebo on sa velmi snazil tu rodinu zachranit...grcam, tolko manipulacie v jednej vete ze az....normalny clovek ta takymito srackami nezatazuje. normalny clovek by to ani nerobil ale tak ked uz sa mu podarilo minimalne by prvy krat skoncil. naozaj pozri sa na to bez tych emocii strachov - to je presne to vdaka comu su ludia manipulovatelni.

liljana
21. jan 2023

Realisticky ako tehotnej aj tak ti nic ine neostava, ako mu verit a povedat mu, ze este raz ta v niecom podvedie, tak to bude posledny krat, vyhodis ho a skoncis s nim raz a navzdy. Mala utecha je, ze ta nepodviedol s dalsimi, ale s tou istou.
Ak sa tehotna postaras sama o dve deti, ked ho vyhodis teraz hned? Urob posledny pokus a mozno konecne dostane rozum.

autor
21. jan 2023

@monuska112 máš pravdu, prisahal, doslova na kolenách, chcel rozvod silou mocou, ale nakoniec som ho presvedčila aby sme to skúsili odznova
Netušila som ze po pár týždňoch to s nou opäť rozbehol, len si dával väčší pozor aby som na nič neprišla
Na jednej strane ho ľúbim a druhej ho za toto všetko nenavidim😟
Rozmýšľala som aj nad potratom ale som veriaca takže to nedokážem urobiť a neviem ako by som to všetko zvládla s 3 deťmi, čiže asi potrebujem radu ako to všetko ustáť a odpustiť mu, skúsiť s nim zit

liljana
21. jan 2023

Teraz jedine ho dat na kratku retaz. Z prace domov, domacnost, starost o deti. Ziadne volno. Inak sa moze spakovat a dovidenia.

akje
21. jan 2023

Ahoj @autorka.
Ak som to spravne pochopila, chces udrzat rodinu pohromade, ale si zo svojho muza uz taka znechutena, ze vlastne nevies, ako to spravit?
Skus kupit knizku Moje tuzby, tvoje tuzby a precitajte si ju spolu.. Napisal to parovy terapeut s dlhorocnou praxou a vychadza z vlastnych skusenosti.
Rozobera sa tam aj podvadzanie a jeho dovody. Su tam aj rozne otazky, na ktore odpovedaju obaja partneri..
Myslim, ze velmi dobre spracoval fungovanie vo vztahu. A aj popisal, preco ludia podvadzaju.

Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

autor
21. jan 2023

@monuska112 máš pravdu, je svojím spôsobom manipulator
Ale všetku vinu on hádže teraz na seba, ani na mňa ani na ňu, len ze to je jeho chyba, čo aj je

autor
21. jan 2023

@liljana ide o to ze na takejto krátkej reťazí bol posledné mesiace a aj tak si vždy našiel spôsob ako s ňou byť, zobral si dovolenku, o ktorej som nevedela, pripadne odviezol deti na krúžky kým som bola v práci a bežal za ňou atď atď atď...

monuska112
21. jan 2023

vies odpustenie je velmi narocny vyraz kazdy si ho vysvetluje po svojom. biblia vravi nastav druhe lice, a velmi v bibliu neverim. dosledky toho nastavovania lic nemusim rozvadzat. odpustenie v psychologii znamena - odpusti mu, ze je akky je a hlavne odpusti sebe ze si to dovolila. znamena to zbav sa zataze ktoru za sebou nesies. ale znamena to aj pouc sa a rob veci tak aby si si nemusela odpustat aj nabuduce, chran seba. polopaatisticky: popraj mu vsetko dobre, prepracuj krivdu hnev oslobod sa, ale drz si od neho odstup a nedovol mu znovu ti ublizit.

tenerifka
21. jan 2023

pozri, tvoj muz to urobi znova, pravdepodobne s tou zenou ani neprerusi kontakt, ani sa s ñou nerozide, mozno si s ñou urobi dalsie dieta. Ty mas 38 rokov a dobre si rozmysli, co urobis, lebo pises, ze ako veriaca na potrat nepojdes, ale uvedom si, ze mas v tom pripade len 2 alternativy-bud zostanes s muzom, porodis tretie dieta a budes cely zivot podvadzana handra. Alebo odides, rozvedies sa, porodis tretie dieta a budete s muzom vychovavat deti v striedavke. Vzdy budes tahat za kratsi koniec, proste zobrala si si vadny kus zo stada, a teraz musis znasat nasledky. Ja kebyze som na tvojom mieste, zvolim 3.moznost, ale ja nie som veriaca.
Vela sil, budes ich potrebovat

luccija
21. jan 2023

Mohol aspoň držať jazyk za zubami a nepriznať sa, že podvádza ďalej.Kam by si chcela ísť?ty si doma s deťmi.On nech ide a zunovala by sa mu do pár mesiacov iné je chodiť na trtkacku a riešiť kto čo nakúpi, uvarí.Ak si rozhodnutá dieťa si nechať je rozhodnuté buď Vás to spojí, alebo nech ťahá preč.isla by som k psychologicke vypustiť tu zlosť. usporiadať si myslienky

autor
21. jan 2023

@akje ďakujem za radu😊

katka2602
21. jan 2023

Čiže reve na kolenách a miluje vás akože obe? Keby miloval tak sa neťahá s inou takto dlhodobo. A je naivne si myslieť, že počas tehotenstva nepôjde opäť za ňou. To sú len reči a sa čudujem, že po tom všetko si sa pri sexe nechránila. Tak už le skúsiť ho držať nakrátko. Práca a domov.

h2
21. jan 2023

Prečo chceš za každú cenu udržať vzťah s týmto chlapom? Ešte aj milenke napíše, že ju miluje a s tebou je len z povinnosti. Čo by robil, keby mu tehotenstvo oznámila milenka? Teraz prosí na kolenách a prisahá. Ale raz to už urobil, ty si odpustila a on znovu podviedol. Keď mu aj teraz odpustíš, už z toho bude pravidlo. On dostane signál, že podvádzať môže smelo ďalej, len ho to v prípade, že na to prídeš, bude stáť jednu dramatickú scénu, ktorú už hral 2x, už ju má celkom slušne nacvičenú, má na tebe, ako divákovi, odskúšané, čo zaberie. Ty sa teraz cítiš, ako víťaz, ako tá, ktorej dal z vás dvoch prednosť, tá preňho dôležitejšia. Pekne to má chlapec vymyslené. ☹️

autor
21. jan 2023

@tenerifka ďakujem ti pekne, veľmi dobre si to zosumarizovala, presne toto všetko si uvedomujem, bud si male nechám a budeme žiť ako rodina ale už nikdy to nebude ako predtým alebo si male nechám a ostanem sama s 3 deťmi čoho sa strašne bojím alebo ta tretia možnosť. 😓

liljana
21. jan 2023

Vyhod ho na 2 tyzdne z domu, vymen zamky. A ak pojde byvat k nej, uz sa nemusi vracat.

elenka74
21. jan 2023

Je to ťažké a veľmi bolestivé, ale váš vzťah nemá budúcnosť. Miluje ju a nie teba, a odmilovať sa nedá len tak, lúsknutím prstov. Ja by som sa rozviedla, či si to maličké necháš alebo nie, takýto muž si ťa nezaslúži.