1,5-ročná dcérka nechce piť vodu a ani jesť

rna
4. apr 2024

Zdravim. Uz som zúfalá. Poraďte mi prosím..od vcera mala teplotuje a prestala dneska piť vodu a jest. Skúšali sme uz naozaj všetko a nasilu jej davat vodu do ust aspon na ovlazenie. Stale place. Zistili sme , ze je to aj kvoli zubom vzadu jej rastu stoličky ale aj je chora ma sople a podobne.
Poraďte mi prosim hocičo co zaberie. Múdre komentare si naozaj odložte tie nepotrebujem teraz vďaka.

zooeynka
4. apr 2024

Mlieko pije? To staci. To prejde. U nas isli zuby, teploty a este aj afty....nejedla vobec. Len mlieko.

deedol
4. apr 2024

Kludne dat akukolvek inu tekutinu, aj sladku, len aby pila. Mozno ju boli hrdlo, tak nechce

ivangeline
4. apr 2024

Ovocie. Polievka. Vana. Sladké nápoje ako džús či čaj. A núkať. Nenútil.

nafka0483
4. apr 2024

Skus slamkou, vlaznu polievku, ovocnu stavu... kontroluj sliznice a kozu, keby bolo zle tak budes musiet na infuzie.
Pri teplotach su tekutiny velmi dolezite. Mozes skusit rehydratacny roztok a davat len po lyzickach.

minesasubu
4. apr 2024

Skús použiť striekačku , popripade ak máš taky cumel na ovocie možno to by chcela cuckat , maly poharik, vodu ponukaj poprípade ovocie vo vode ale ziadne sladke napoje to je kontraproduktivne , drzim palce

zooeynka
4. apr 2024

....len este doplnim. Toto u vas trva iba od vcera? Nasa nejedla kvoli aftom hadam 10 dni nic, len mlieko pila. Pediatricka tvrdila, ze kym pije mlieko je to ok. Mala pravdu.

pukina
4. apr 2024

my sme mali pred tyzdnom podobny problem, syn mal plne usta aft, bolo to hrozne ako ho to bolelo, davali sme mu mlieko po lyzickach, tymto jedinym sposobom do seba tekutiny dostal, inak by bol dehydrovany

nikpa
4. apr 2024

@rna nám pomohlo dávať synovi malou lyžičkou vodu po troškach alebo striekačku zo sirupu strčiť do pusy, oprieť o líco z vnútornej strany a pomaly púšťať.

cookie29
5. apr 2024

co su to mudre rady? Chces poradit, ale zaroven si agresivna :(

Deti nechcu jest ked su chore, je to bezne. A nepises, ci pije aspon mlieko alebo vobec nie. Ani dospeli nechcu jest ked su chori. A hlavne nenutit a uz vobec nie nasilu.... mozes v lekarni kupit rehydratacny roztok, alebo ponukat sladenu vodu, riedeny dzus, po lyzickach... skusit rozne teploty a podobne. Niekedy nechcu teple ale studene ano a naopak

rna
autor
5. apr 2024

@pukina afty by bolo vidno pozerali ju sme uz v nemocnici je na infuzke..ma infekciu dýchacích ciest