20 mesačné dieťa nechce piť ani jesť

morigan555
23. mar 2018

Ahojte maminy. Prosím poraďte.
Môj malý má 20m. Neviem presne ktoré zúbky zato môžu, pretože mi nedovolí pozrieť sa mu do pusiny, ale prežívame katastrofálne obdobie.
Už 4 deň odmieta jesť a už aj piť, som zúfalá.Nezje nič vôbec, len na obed a večer pri uspavani mlieko...v noci to samozrejme dobieha a nezaspi kým nedostane ďalšie....To naozaj toto môžu zuby spôsobovať?Do kedy to bude trvať?
Ako doňho dostať aspoň voodu? Skúšala som kúpiť iné fľašky, skúšala som že najskôr sa napije napr.ja, potom on, no milión vecí, no nechce.....tak ako aj s jedením...inak je spokojný, hravý, usmieva sa, plienku má vždy mokrú, ale z čoho keď žiadne tekutiny neprijíma?
Zbehnem s ním k doktorke, ale čo mi povie?.. že to prejde.... Ach jaj... máte prosím podobnú skúsenosť?
Ďakujem

katka1416
23. mar 2018

Nema afty? Vtedy zvyknu deti nic nedat fo ust, lebo ich to boli, ny sme mali nedavno

morigan555
autor
23. mar 2018

@katka1416 keď ja neviem, nechce aby som sa mu pozrela.Je nato niečo?Ako to odstrániť ak by náhodou mal? Ďakujem

katka1416
23. mar 2018

Akus zájsť radsej k dr nech s pozrie, my sme chodili na injekcie

morigan555
autor
23. mar 2018

Ok ďakujem, ale teraz som letmo nazrela a nezdá sa mi, žeby mal..

3petka
23. mar 2018

Môjmu tiež teraz ide zadná stolička. Tiež som písala po radu lebo som nevedela že je to zub. Mal dva dni teplotu 39 ale už je Ok. S jedením mu vymýšľam a stále skúšam čo má rad tak ponúkam ak nechce tak mu dam jogurt ale aj ten mi už nechcel no proste hrozná veda aby niečo spapal. A čo sa týka vody mám tri fľaše naplnené aby som ho motivovala a urobila som tam že sladký čaj, sirupovu vodu a cistu vodu. Keď je to sladšie ako je zvyknutý tak vypije. A včera sme mali ešte obchod že ak sa riadne napije čaju dam mu Nachvilku mobil.(naučený od svokry že kukaju na mt rozprávky) Tak sa napil.

morigan555
autor
23. mar 2018

@3petka môj nechce nič ani tu sladkú vodu.
Teraz som mu tiež zapla MT pesničky a zjedol aspoň 2 tie ovocné kapsičky a vypil vodu z pohára.
Tuhé nechce nič.
Koľko to u Vás trvá?

3petka
23. mar 2018

3 dni ale už začína papať, síce po troske ale aj to sa počíta. Práve chcel chlebík a zjedol tak dva sústa a už robí scenu

zuzanapjat
23. mar 2018

Treba ísť k lekárke. Môže ísť o stomatitídu. V prípade stomatitídy sa skôr podávajú tekutiny a vitamíny, pretože ide o vírus. Max.od lekárky antivirotiká. Potom je nutné vymeniť zubnú kefku dieťaťu a dezinfikovať hračky. Všetky info sú na nete.

morigan555
autor
23. mar 2018

@zuzanapjat doktorka robí až v pondelok, práve som tam bola, ale idem vyhľadať info, ďakujem

morigan555
autor
23. mar 2018

@zuzanapjat asi to bude ono...nasilu som pozrela do úst a má tam afty..volala som doktorke na súkromné, kázala mi probiotiká Nutrilon B a fialovou vodičkou potierať.
Aj príznaky sedia, slintá a predtým všetko čo sa dalo dával do pusinky, samozrejme, snažila som sa to ustriehnuť ale nejde to...
Mňa to nenapadlo lebo to nemám, takže ďakujem..
@katka1416 Vám tiež 😉
Snáď sa to polepší..

janickacrazy
23. mar 2018

@morigan555 dávaj mu aj vitamín B, ten je dobrý na afty, skor sa zahoja

morigan555
autor
23. mar 2018

@janickacrazy áno, to je to probiotikum Nutrilon B , ktoré mi kázala, ďakujem 😉

katka1416
23. mar 2018

@morigan555 tak nech to cim skor prejde 😉 my uz mame po tom, sme mali asi pred tyzdnom

morigan555
autor
23. mar 2018

@katka1416 ďakujem pekne😊

blanarovae
24. mar 2018

Chodte....nas mal stomatitidu....zapal dasien