10 mesačná dcérka nechce piť tekutiny

vlasticka88
16. feb 2017

Ahojte prosim o radu,

moja 10 m. dcéra kojená, nechce piť vodičku ani teda rozne dzusiky čajiky atd.... max 50 ml tekutin okrem kojenia mi vypije za den..
skusame z pohara flasky slamky atd atd...

prosim o radu mala ma problem aj s kakanim pripisujem to aj tomu ze malo pije...takze ju teraz viac kojim aby sme to dako vyrovnali...

Dakujem za kazdu radu

pribinak
16. feb 2017

viac papat polievocky, menej banan, ryzu, ci mrkvu

pokial na poziadanie dojcis, tak jej voda velmi nechyba, pretoze sa napije z mlieka

zabina27
16. feb 2017

@vlasticka88 ako by som to ja pisala, len nasa bude mat este len 8 mesiacov... katastrofa s tym pitim. predvcerom sa chytila na vodu s trochou jablkovej stavy, tak schuti vypila viac ako deci, potom sa aj dobre vykakala, lebo inak tiez stale zapcha... vcera uz taku vodu nechcela ☹ ja tiez len skusam a skusam, co by jej zachutilo, ale este som nenasla. a kedze fakt nechcem davat nieco priamo sladene, maximalne tak nejaku ovocnu stavu do vody, tak minimalne hodinu denne travim tym, ze ju nadajam striekackou. je to zdlhave, davam jej pod krk plienku a aj tak je cela mokra, ale aspon tych cca 150ml do nej dostanem. a prikrmy sa jej snazim robit redsie, nech aj v tom prijme nejaku vodu.
som zvedava, ci sa tu objavi nejaka zazracna rada 😀

zabina27
16. feb 2017

@pribinak ja napr. tiez dojcim, ale trochu sa uz rozpapala co sa prikrmov tyka, snazim sa vyhybat presne tomu, co si pisala a aj cvikle, myslim, ze mlieka vypije asi dost, ale na tom tazkom kakani vidim, ze by jej bolo treba viac tekutin

vlasticka88
autor
16. feb 2017

@zabina27 150 to je super na 8 mesacnu....to kdezeee...
a na poziadanie som uz ani nedojčila vydrzala do cca 16stej bez mliečka od rana ale aj tak pit nechcela..

zabina27
16. feb 2017

@vlasticka88 no vies, tak 3-4x denne bojujeme, ja tomu hovorim, ze si ideme lupnut poldeci 😀 davam jej striekackou z paralenoveho sirupu, to je najvacsia, aku mam. vyskusaj, mozno sa to malej zapaci. nasej od cca mesiaca davam aj flasu Um denne a kym nejaky flaskovy cumel prijala, tak sme ich vyskusali asi 5, proste to moc nechcela a teraz to bude asi podobne s vodou/cajom, len po malom mam nejake flase, tak sa mi nechce kupovat zase nove... aaach drobci...

veronikazoja
16. feb 2017

moja malá síce nie je dojčená ale tiež nechcela okrem mliečka iné piť, no dostala som zázračnú radu od mojej maminy: keď nechce čajík z fľašky tak jej ho daj lyžičkou a funguje to 🙂 síce po lyžičkách ale otvára pusinku akoby papala čokoľvek iné

vlasticka88
autor
16. feb 2017

@veronikazoja dakujem za radu aj sme skusali ale pride mi to nekonečne lyzickou ked sa zobudi ideme na to

vlasticka88
autor
16. feb 2017

@zabina27 striekačkou z nurofenu som jej davala a vyprskla to na mna D

dankabetka
16. feb 2017

Nas drobec pije zo skle

veronikazoja
16. feb 2017

@vlasticka88 ani mne so striekačky nechcela, s lyžičkou to tiež nie je jednoduché ale najlepšie je začať keď papá kašu alebo tak, dať jej pár lyžičiek kaše a potom trošku čaju a takto jej to striedať, tak sa mi malá naučila a teraz nepotrebuje ani papať, stačí samotný čajík a trvalo to asi dva dni, kým si na to zvykla

dankabetka
16. feb 2017

Jaj prepacte za nedokoncenu odpoved, nas drobec pije zo skleneho pohara, vybrala som taky z hrubou stenou aby nahodou neodhryzol, lebo plastovy pohar nechcel a flasku tiez nie

bosoriak
16. feb 2017

@vlasticka88 Tiez som skor za to, aby si skusila davat z pohara. Prve dni viac vyleje, nez vypije, ale moja 11mesacna uz pije z pohara normalne.

A ked ani tak nechce pit, tak je este mozne, ze proste nie je smadna. 🙂

iskrickaa
16. feb 2017

Moj takmer 15 mesacny vypije denne tak pol deci dojcenskej vody s pridanym fluoridom. Je kojeny na poziadanie, okrem toho denne papa 5 az 6x tuhu stravu. Dzusy ani cajiky davat netreba. Najlepsia je cista voda. S kakanim nikdy v zivote nemal problemy, ale ja teda kojim kedy chce a neje ziadne hluposti, papa ovocie, zeleninu, maso, jogurt s probiotickou kulturou, syry, cukry ziadne! Velmi dolezita je vlaknina. Pije z poharika alebo z pitika, ktory je polozeny tak, ze sa sam napije, ked je smadny.

zabina27
16. feb 2017

@bosoriak keby nasa normalne kakala, tiez to nejako neriesim a poviem si toto, ze nie je smadna, ale vidim rozdiel, ked pije a ked nie a teda ta zapcha nie je bohvieco ☹

@vlasticka88 aj nasa najprv vypluvala striekacku, ale zvykla si, lyzicka nehrozi, lebo to mi hned vyrazi, a pohar tiez nie, kedze este pevne nesedi, snad to nejako plynule pojde, len najst nieco, co zachuti

momoqui
16. feb 2017

@vlasticka88 my mame 13 mes a tiez bojkotujeme pitie...pediater mi povedal ze nie je smadna a ze jej stacia tekutiny z jedla mojho mliecka ... ale ze mam nadalej snazit ponukat tekutiny (obcas si da slamkou obcas lyzicka obcas pohar vzdy nieco ine a velakrat nechce vobec) ... takze skusam stale ine varianty. nam spravili pre istotu aj mocove testy tak sa skus spytat pediatra

bosoriak
16. feb 2017

@zabina27 Tak skus davat pohar tak, ze ju mas polozenu ako pri kojeni, aj si ju zachytis, aj ju vies regulovat vyskovo, aj zabranis aby ti vyrazala pohar z ruky. Zacni len tym, ze jej namocis pery, nechaj ju samu zistit, ako sa to robi. Ono sa to neda vnutit. Ale nemyslim si, ze nasilu tlacenie vody striekackou je riesenie. Iba co v nej vypestujes odpor.

Kym sa nauci normalne pit, tak jej davaj tekutiny aj do jedal. 10mesacna uz predokladam normalne je prikrmy. Takze pekne do kazdeho prikrmu pol pohara vody. Bude to take kasovitejsie, ale lepsie ako zapcha 😉 A este skus ponukat aj vodove ovocie - melon, broskyne, nektarinky, jahody ak nie je alergicka...

Drzim palce!

zabina27
21. feb 2017

@bosoriak nemyslim, ze jej vypestujem odpor, uz si celkom zvykla, aj prehlta, aj vypluje, ale nejeduje sa tomu vobec 😉
no a kedze teraz v zime ja osobne nemam sancu zohnat chutne vodove ovocie, tak dokym si nezvykne sama sa schuti napit, tak kvoli tej zapche jej to musim ponukat, chcem-nechcem...