6-mesačné dieťa odmieta tuhú stravu

26. dec 2023

dobry deň mám 6m dcérku už mesiac je nejaká čudná ....dr mi ako prevenciu dala diflucan na candidu(stale sa jej to vraca) spapá mi mliečko max 60ml ak jej nič neni tak spapá 150..ale nemôžem jej to mliečko stále davať ina v noci lebo ju dráždi...dcérka má abkm tak sa snazim davat tuhu stravu zeleninu a kaše nemliečne ale doslova to musim donej pchať napina ju z toho ale za to čaj pije pekne..ja neviem v čom je problém mali ste niektorá tiež?

autor
26. dec 2023

zabudla som dopísať iba trz tieto posledné dni ju napína inač papá ukážkovo... predvčerom mala začervenané očko tak na pohotovosti nam dali kvapky aj do nošteka že ak by mala soplík

thereisabear
26. dec 2023

Má iba 6m, keď do nej budeš pchať jedlo nasilu, tak si vybuduje taký odpor, že s ním bude mať veľký problém ešte dlho. Skús blw a nech papá sama. Jedlo nemá byť pre dieťa stres. A ver, že ti rozumiem, mám doma dve deti čo takmer nič nejedia.

thereisabear
26. dec 2023

A ešte ak to trvá pár dní, tak vôbec nerieš. Neumrie od hladu. Ešte bude viac takých období.

anavixy
26. dec 2023

A mlieko jej preco nemozes davat cez den? Ved snad pije mlieko vhodne pri abkm, nie? Ma 6m, mlieko ma byt stale zaklad jej stravy, obzvlast ked prikrmy zatial velmi neoblubuje. 🤷🏻‍♀️ pokial niekedy prikrm spapa pekne a iny den nie, tak nie je co riesit, proste niekedy ma chut aj naladu a inokedy nie, to je pri detoch bezne, no v tych dnoch ked chut nema, by mala dostat to mlieko

autor
26. dec 2023

@thereisabear čo je prosím vás blw? a inak mliečko máme minimalizovať lebo potom má dosť riedku stolicu

thereisabear
26. dec 2023

Spôsob jedenia, keď bábätko papá samé kúsky. Má to svoje pravidlá.
Rozumiem, len keď na ňu budeš tlačiť, dosiahneš opak, žiaľ.

autor
26. dec 2023

@thereisabear áno to
chápem a ak by som chcela vyskúšať čo môžem podať? aby sa nezadusila alebo niečo podobné.?

autor
26. dec 2023

nemá ani jeden zúbok ešte

nikiki29
26. dec 2023

Ak má ABKM daj jej vhodné mlieko od gastroenterológa alebo ak dojčíš, vysaď mlieko ty. Spôsob BLW je super, ak dieťatku sadne. A kaše by som úplne vynechala ak ich odmieta. Nepotrebuje ich, napchávaním jej ich zbytočne zhnusíš. Skús len zeleninu na rôzne spôsoby 😊

filodendron
27. dec 2023

Prepac, to ktory pediater povie, ze 6m dietatu sa ma mlieko minimalizovat??? Ak taky existuje, velmi by som zvazila, ci bude osetrujucim lekarom mojho dietata. Riedka stolica je normalna, kym neprejde na uplne tuhe jedlo.

heln
27. dec 2023

ked je chora, tak par dni to nesil. ked ju napina, nemas to prilis huste?, skus to zriedit. moj jedol napriklad len ryzovu instantnu kasu asi od nestle, ine nejedol a tiez musela byt redsia.