11 mesačná nechce nič piť a jesť

xevulax
9. júl 2013

Ahojte mamičky. Potrebujem radu. Mám doma takmer 11 mesačnú dcérku, váži pekných 10kg. Ale mám s ňou problém. Mala mi zapal priedusiek, ale už je ok. Odvtedy nechce nič pit, tz. Ani UM, ani cajik. Ledva do nej dostanem 100ml UM a aj tó vrieska ako keby som ju vrazdila, jedlo ani nevravím, s tým sme mali problémy. Už pred chorobou. Ak zjedla 10 lyziciek, mohla som byť rada, teraz nezje ani polovicu výživy. Najviac má ale doziera tó pitie. Čaj do nej nedostanem, UM horko-tazko. Dnes mi vypila iba 400ml. To nie je normálne. Nebaví má stale sa hrať na opicu a niečím ju zabávať, stale jej niečo do ruky pchat, zháňať rozprávky pri ktorých sa naje. Som už zúfalá. Vyskúšali sme aj iné flasky, vyskúšala som ovocné stavy, rôzne prichute cajov, džúsov, sladsie, menej sladké, proste nič. Ja nie som milionár, aby som non stop kuupovala nové fľaše, cumle, džúsy, čaje a podobne. Nie je tó lacná záležitosť. A tó ani nevravím, že UM vylievam akurát tak nevypite do vylevky.

cherry1981
9. júl 2013

No akoby som citala o nasej. A coho ti vypila 400ml dneska? Ak vody tak to je uzasne mne to vypije 14 mesacna za cely den a dakedy ani tolko a s jedenim? To mame problem od narodenia, od narodenia pije mlieko iba v spanku a doteraz viac ako 150ml ani nevypije. Pevna strava utrpenie, stale sa napina uz len co zbada lyzicku 😖 😖 😖 Ja uz som tiez na prasky hodna, skusam vsetko zabavat ju TV dakedy funguje a dakedy nie. 😖

xevulax
autor
9. júl 2013

@cherry1981 vypila mi toľko UM. Vody ani kvapku. Niekedy pila 200ml UM 3x denne, ostatné sme papali, aj ked menej, nevadí, ale teraz musím mlieko robiť 6x za deň, aby aspoň niečo vypila. A papa este horšie ako pred tým. Ja neviem po. Kom je, kazdy deň jej aj uvarim, aby mala čerstvé, všetko sa len vyhazduje. Cakame teraz dvojicky, cítim sa stale na nič, navyše som chorá, no ja už niekedy nevladzem. Dnes mi praskli nervy, nakricala som na ňu, skôr nabliakala, potom revem, ako úplný magor. Vazne som z nej zúfalá. Dr. Mi vravela, že na jej váhu by mala mať 80pml tekutín, vrátane UM, čaju, polievok.... Tó jedenie by som prekusla, ale to pitie má vazne vytaca.kaslala by som na tó, keby som vedela, že bude ok, len mams trach, že sa mi dehydruje.

xevulax
autor
9. júl 2013

Závidím mamičkám, ktorých detičky s týmto nemajú problémy. Mám pocit, že už začína byť vzdorovita, vrieska pr všetkom, ked ju prezliekam, prebalujem, niekedy sa ani nedá prebalit. Neviem čo toto je za dieta. Vyzerá ako anjelik, ale je tó čert.

mummy01
9. júl 2013

@xevulax netlac na nu tolko,ja som mala taku dceru.Na pitie odporucam detsky dzus,to bolo jedine co mi po chorobe pila,postupne som ho zacala riedit stale viac a viac az vypila aj vodu.A s jedlom,ma nejake oblubene ktore zje vzdy?

melesmeles
9. júl 2013

moj ma 13 mesiacov a tiez sme mali velky problem s pitim, vobec nic nechcel pit, okrem mojho mliecka. nastatie sa to uz upravilo, ale viem o com hovoris, aj ja som bola nestastna. chce to len cas, ziadne nasilie. my sme sa ucili pit aj vo vanicke pri kupkani, maly mal z toho celkom srandu. a teraz bojujeme s jedlom, papal pekne, ale od isteho dna, neviem co sa stalo, zacal strajkovat... ☹

cherry1981
9. júl 2013

@xevulax Ja mam tri deti a ani s jednym som nemala takyto problem ako mam s malou. Mne mala za den vypije max 300ml mlieka dakedy ani to, a pije ho iba v spanku ked zapsi inak by mi ho uz vobec nevypila. Vodicky vypije tych 300ml cca za cely den a to do nej podchvilou lejem lebo nasa by bola schopna nevypit a nezjest za cely den nic 😕 A to jej stale stravu musim mixovat inak ju napina alebo sa mi este v tom horsom pripade cela pogrca. Tiez sa s nou trapim strasne moc od narodenia, takze Ti neviem poradit iba som Ti napisala aby si vedela, ze niesi v tom sama....

xevulax
autor
9. júl 2013

@mummy01. Nemyslím si, že na ňu tlacim, jednoducho ju nemôžem nechať na 20pml tekutín denne, tó musíš uznať. Je dosť teplo, musí predsa niečo pit. V podstate nasilu aj tak do nej nič nedostanem, tak vypije len tó čo musí predpokladám. Ona nikdy neplakala za tó ked bola hladna alebo smadna. Pri nej mám pocit, že je tó pre ňu iba strata času. Čo sa týka dzusikov, mala som x druhov, nepomohlo. Vždy tó musel iba muž podopijat. Čo sa týka papania napr. Kasicky má veľmi rada na večeru, tó by zjedla aj fľašu. Ja jej kúpim aj dráhu, ktoru viem, že spapa a vydrží jej iba 3 dni aj ked ja radšej chodím ako bezdomovec. Z normálneho jedla mi zle akurát tak špenát, aj dnes nás caka, ten miluje, okrem neho nič. Nechce zeleninu, ryžu, chclieb, mäso ani nevravím, tó ju hneď naduva, takže robím pomenej a netlacim na silu. Snažím sa vo všetkom vyjsť v ústrety, ale je tó čím ďalej tým horšie a horšie. Nasilu jej nedávam nič, pretože mám strach, aby neodmietala potom úplne.

liuba84
9. júl 2013

@xevulax ja mám to isté len v blede modrom 😀 tiež za všetkým vrieska, no a to pitie je u nás tiež bieda ledva za celý deň vypil 150ml max ale teraz sme z flaše prešli na pohárik a vypije cca 200ml 😝 , a UM cca 450-600 ml ako kedy lebo mlieko pije len večer a ráno a občas pýta aj v noci 1x, no a papanie niekedy spapá krásne npr. dnes 350g prikrmu + 150 ml polievky ale takéto šťastné dni sú málokedy, niekedy zje 5 lyžíc a dosť a začne sa priečiť a vyplúvať jedlo 😠

xevulax
autor
9. júl 2013

@melesmeles. No vidím, že tó tiež máš veselé 🙂🙂 snažím sa jej dávať vždy pri jej obľúbených rozprávkach aspoň cucnut, niekedy zaberie, niekedy nie. Nuž čo už. Keby aspoň pila, jedlo by sme dobehli aj neskor. Nemusí papat ako drevorubac

xevulax
autor
9. júl 2013

@liuba84 to máš super, že aspoň toľko UM vypije, tó sa tiež ráta 🙂🙂 čo by som ja za tó dala🙂 niekedy pila aj 1000ml denne, vody tak 200 vypila ostatné mliecko, ale teraz čo má, tó neviem. Zacalo tó už pred chorobou, počas nej sa tó este zhoršilo.

11vlasta11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xevulax
autor
9. júl 2013

@cherry1981 ked čítam čo pises, ako by som čítala o našej, úplne presne tó isté.

lila77
9. júl 2013

je jej teplo skus jej kupit bazenik alebo osprchovat teplou vodou a davat spinkat do chladku alebo do miestnosti kde nie je teplo do chodby pod stromy a tak teraz to ma vela deti a davaj jej stavicky melonovu, malinovu ved to mas doma po lyzickach ked nie tak vodu a pozor ked sa dehydratuje skus tento kulisek u nas to vzdy zabralo je to aj ked deti vracaju alebo maju hnacku aby nebola dehydratovana ved aj dospelemu teraz nechuti jest tak skus tie stavicky z ovocia to je sladke to deti maju radi a nejsu tam tak vela chemikalii ako v tych kupovanych srandach
http://www.kulisek-ors.cz/

lulka12
9. júl 2013

@xevulax No asi je to ťažké ale ver mi dieťa má pud sebazáchovy ako každý tvor a nevyhladuje sa ....

Má dobú váhu na svoj vek ak v týchto teplách odmieta jedlo treba to brať s nadhľadom. Ja som prvého syna nútila a dnes som pri dcérke úplne iná... Tiež sú jedlá ktoré nezje a v škôlke neje vôbec a žije....

Nútenie vyvoláva detí obranný reflex a už pri prístupe k tomu sa búria...Ak máš možnosť zver dieťa inej osobe ako je babka , sestra .... a na chvíľu si oddýchni . Možno iný prístup prospeje...

Moja lekárka má na tieto veci nadhľad a obyčajný sedliacky rozum a ja sa s jej názormi stotožňujem 🙂 🙂 🙂

lila77
9. júl 2013

a ved ked nepije tolko mliecka urob menej a nevylievaj potom radsej dorob a vraj sa tak da oklamat babetka co nechcu pit ze das viac vody ako je v navode tak sa aj napiju predajcovia mlieka to nechcu lebo pre nich je lepsie ked vylejes

xevulax
autor
9. júl 2013

@11vlasta11 tu nejde o jedenie, tó je druhorada záležitosť, ide o pitie a pitný rezim

crtik
9. júl 2013

Náš malý pekne papal do ôsmeho mesiaca, no a potom začali problémy, dokonca nechce sedieť ani v stoličke, skúšali sme všetky možné kašičky, zeleninu aj ovocie nezjedol nič až kým som nezačala jesť s ním a dokonca napodobňujem ,že pijem vodu z jeho fľaše a aspoň trochu to pomohlo, aj keď toho nezje veľa, ale už sa stalo,že spapal celý banán, krajec chleba a aj rožok. Tiež som z toho bola na nervy aj som na neho kričala, ale doktorka nám povedala, že je zdravý a to je hlavné, vraj ho to prejde samo, a keď na neho budem kričať iba to bude dlhšie trvať, tak teraz mal rok, papáme spoločne zje koľko zje a už si sem tam aj sám opýta, keď vidí, že niečo jeme. A aj vodičku už pije

11vlasta11
9. júl 2013

....pit mu dam do pekneho poharika...neverim ze sa nenapije... 🙂

xevulax
autor
9. júl 2013

@lila77. Kulisek mám doma, vyskúšam. Niekde som sice čítala, že tu chuti strašne, som zvedavá, či bude chcieť. Po lyzickach tekutiny u nás nehrozia, nechce nič z lyžičky, resp. Iba tuhé spapa, tekutinu nie ani zo striekačky. Mliecka inak nerobím oveľa viac, len trochu viac ako pije, cca 120ml, ked vypije 100 som šťastná. Ked urobím menej, tak ako naschvál vypije a este chce, ale ked dorobim už nechce. 🙂🙂
@lulka12 papat nenutim vôbec, u nej sa tó ani nedá, lebo ked už nechce a dala by som jej iba liznut naviac, hneď sa mi povracka. Len tó pitie má trápi (( priznávam, že z jedenia som nešťastná, ale už mám fakt nervy ked mi stale niekto vraví, že už by mala toto papat a toto papat a ona este chleba neje? No neje, lebo nechce, čo jej tó strcim do krku ako kacke? Snažím sa nevsimat si tó, poviem, že si neprajem, aby mi niekto do toho kafral, ale dokola tó isté. Určite malú ale papat nenutim, len neviem čo s tým pitím. Je normálne ak bude pit iba 500ml denne? Tó je odhadom množstvo, ktoré by asi bez nátlaku a dobrovoľne vypila, viac určite nie.

xevulax
autor
9. júl 2013

@11vlasta11 moja z pohárika pit nechce, skúšali sme, snažila som sa ju naučiť cca 3 týždne sme cvičili kazdy deň, odvracia hlavku, nechce, prípadne mi tó vyrazí z ruky. Flasky máme doma od výmyslu sveta, rozprávkové, s cumlikmi, sosaxikmi, ona ani so sosacikom pit nechce, iba dudel. Ked ona niečo nechce a uvidí len v ruke tu vec čo nechce, chytí strašný rev 🙂

lulka12
9. júl 2013

@xevulax Ja som asi nanič mama ale ani neviem koľko moja dcéra vypije.... Nikdy som to nemerala a dôverovala som inštinktu a tomu ,že dieťa sa napije ak cíti potrebu...
Niečo také ako pitný režim som pred 25 rokmi vôbec neriešila a teraz je to hit....

Ak je dcérka v dobrej nálade a hravá veselá nemá prejavy malátnosti ,tak o dehydratácii nie je ani reč a ty máš asi väčší strach aby si ako mamina bola 100% ako dieťa potrebu piť.
Reči ostatných si nevšímaj a neber to tak ,že si pod drobnohľadom. Deti sú rôzne a každé má iné potreby. Moja dcérka v 10 mesiacoch prestala piť mlieko , čiže žiadne mlieko ,tak ako aj veľký bratia v jej veku a babičky sa išli zblázniť ,že bez mlieka nenarastie....
MUDr. povedala " Vie ,že je to pre teliatka...., tak to nechce a hotovo..." 🙂 🙂 🙂

xevulax
autor
9. júl 2013

@lulka12 ja som predtým nezvykla rátať koľko vypije, vedela som kazdy deň že vypije toľko fliaš mlieka a čaju a viem, že tó bolo cca liter denne. Teraz sme rátali, pretože menej cikala a aj veľmi veľa spinkala, áno bola chorá, ked prespala 2 dni, vedela som, že tó je preto. Len tá únava jej zostala. Ona je dosť hyperaktivna, neobsedi, vymhsla, len tiež spinka viac ako predtým. Nemyslím, že je dehydrovana, viem ako sa tó prejavuje, ale tiež viem, že keby už bola, už by tó bolo zle. Skúsim ju teda nechať pár dni na množstve pitia, čo ona bude chcieť a snáď sa tó zlepší. Inak vo veku tvojej dcéry som tiež už mlieko nepila max kakao a nepijem ho dodnes 🙂🙂 niekedy tó bolo veru iné ale paradoxne práve tie staršie mamičky, čo majú deti dospelé mi rozprávaju čo by už všetko mala jesť a podobne. Snažím sa nevsimat, ale určite chapes, že tó človeku ide na nervy. Ja už som sa aj s mamkou pohadala koli tomuto, že mi rozprávala čo už ja som v jej veku všetko jedla. Ale nepochopí, že ona tó nechce. Mne tó jednoducho vadí. (napriklad ovocie mi čerstvé nezje ani za nič, iba výživu, nenutim ju, čo už, snáď ked bude staršia, zachuti jej )). Ach jaj. Možno dvojicky budú jej opak a zjedia aj mňa 🙂🙂 ale dakujem

lulka12
9. júl 2013

Pozdrav maminku 😀 😀 😀 . Naša neje tiež ovocie... zasekla sa po roku. Sem - tam jablčko a hrozno bezkôstkové...
Ale miluje kyslé uhorky, tak to doháňa tam 😀 😀 😀
Neboj bude sa meniť a po zápale priedušiek bývajú deti dlhšie unavené aj dospelý sa zotavujú dlhšie. Stránte sa horúčav a večerom sa vyvetrajte...
Čakáte dvojičky... tak sa držkaj a dôveruj si ,že robíš veci dobre.... Určite vieš vycítiť čo malá potrebuje 🙂 🙂 🙂 🙂

xevulax
autor
9. júl 2013

@lulka12 dakujem, snazim sa aby bola malicka spokojna. Snad sa casom vsetko polepsi. No uz ked. To napise trojnasobna mamina 🙂 budeme sa drzat urcite v ramci moznosti.

xlucia
9. júl 2013

@xevulax prosim ta nepis ze tó, tam je TO, bez dlzna, strasne to trha usi...
ked ti mala takto papa po chorobe, tak jednak kupit kvalitne silne probiotika, napr. infandophilus a davat aspon tri mesiace denne, ale idealne kludne rok a plus potom jeden sirup na toto krasne zabera, ale je drahsi, stoji az 4Oe, avsak pri davkovani pre take male dieta ako je tvoja, ti vydrzi dlho. chces link?

xevulax
autor
9. júl 2013

@xlucia píšem cez telefón a vždy píše namiesto to tó, nemám čas tó opravovať. Písala by som hodinu jednu vetu. Probiotika berieme kazdy deň už 3 mesiace. Na ten sirup mi môžeš dať link, pozriem, čo tó je. Dakujem

ichbinich
10. júl 2013

@xevulax:
Ja som tiez vo velkom riesila pitie syna. Bol kojeny, ale islo leto, vedela som, ze pojdeme na dovolenku na Siciliu, a on dokopy nic nepil. Tak som mu kazdu chvilku dala aspon par kvapiek vody z flasky, teda on si raz cucol a konec. Tiez som si lamala hlavu. Mal vtedy rok a pol.
A potom, ked mu naozaj bolo horuco, na ceste v aute, alebo potom uz na horucej Sicilii --> pil, kolko potreboval! Mal flasku vzdy po ruke, a ked bol smadny, tak sa napil. Dodnes pije v zime, alebo ked je chladnejsie, ovela menej ako v lete. Proste si to reguluje sam. Niekedy stiahne 250ml na posedenie, inokedy vodu z flasky vecer vylievam, ked ju umyvam...

Skus to brat trosku menej stresovo. Ona citi tvoj stres, a potom blokuje este viac. Ked ti treba oddychnut, popros niekoho, aby sa ti o dcerku na chvilu postaral. Tehotenstvo v horucave nie je sranda, a s dvojickami o to horsie.
Vsetko dobre!

xevulax
autor
10. júl 2013

@ichbinich ďakujem za príspevok. No naša herečka si fľašu ani sama držať nechce 🙂 musím ponúkať. Zatiaľ mi dnes vypila iba 20ml mlieka, uvidíme ako tó pôjde ďalej. Neberiem to nejak stresovo, len mám obavy. Ale tó sme my mamy, že tie obavy o deti budú vždy. Malú nemám komu dať, ale manžel pomáha, ked príde z práce 🙂 tak je tó v poho, aj ked vyčerpávajúce. Nuž uvidíme, či sa rozpije čiča moja.

ichbinich
10. júl 2013

@xevulax:
No tu flasku som mu samozrejme musela drzat ja 😉 Teda doma, kym si zvykal na vodu a flasku... Potom v aute si zrazu drzal sam a pil sam pekne.
Obavy su jasne, mas pravdu, my mamy sa budeme vzdy bat o nase deti. Ale niekedy pomoze si menej lamat hlavu, menej stresu a casto sa to same vyriesi...
Vsetko dobre!

xevulax
autor
10. júl 2013

@ichbinich. Ďakujem. Ja som zvedavá, kedy začne sama flaskovat,ona si nič ani do pusinky nedáva. Dnes som jej kúpila chrumky a musela som jej doslova ukazovať ako dať do pusy, potom už chrumala jedna radosť 🙂 inak je veľmi sikovna, možno je tó v tom, že ona si nikdy nedavala nič do pusy ani ako mala, ked ostatné decká olizovali hráčky, ona nemala tu potrebu. Kamoskin malý už flaskuje dávno sám, ale ten zas popchal do úst od mala čo našiel 🙂🙂 inak tó lámanie hlavy možno nad nie takými problémami možno súvisí aj s okolím, ako som písala, kazdy je múdry (hlavne ak nejde o jeho dieta )), človek tó berie jedným uchom dnu, druhym von, ale stale tó človeka nahlodava. Dnes papame a pijeme podľa malej, čakala som, že. Tó bude horšie, ale da sa. Uvidíme do večera 🙂🙂 ale kým je spokojná, tak nebudem hlavu lamat