14-mesačné dieťa odmieta jesť

29. aug 2023

Poraďte co okrem zubov by to mohlo byt . A hlavne mam teda nahrádzať jedlo mliekom ? Alebo je to len nejaký vzdor ? Keď som skúsila nechať dlhšie hladnu tak aj tak nepomohlo, bola upistana nervózna a všetky možnosti jedla odmietla aj ovocie a sladký jogurt . Dlhé mesiace sme bojovali s jedlom teraz konečne jedla a asi 3 dní to trvá co odmieta obed , včera už aj kašu aj ovocie odmietla. Neviem ci ide zub lebo zatiaľ nič nevidno

monika19852
29. aug 2023

A keď pred ňou ješ, tak nechce z tvojho? U nás bol tiež vzdor. Dcéra má 13 mesiacov. Bola ochotná jesť iba za pochodu. Tak som jej varila jedlá, ktoré mohla zobrať do ruky a behať s tým po byte 🤷 Robila som placky, fašírky, pečené zemiaky, chlebík s maslom a pod. Trvalo to niečo vyše týždňa.

marianarem
29. aug 2023

Tazko povedat, kazde dieta je ine. Moj bol v tomto veku velmi velmi slaby jedak a ja som teda mliekom dokrmovala. U nas to ziadny problem nesposobilo, ako sa viac zoznamil s tuhou stravou a dokazal jej zjest vacsie mnozstvo a viac druhov, tak toho mlieka bolo treba stale menej. Ale zase su deti, ktore nezacnu jest, kym nie su odstavene od mlieka. Kamoska mala taku malu. Takze jedine vyskusat, s ktorym typom mas do cinenia.

autor
29. aug 2023

@monika19852 chce sladkosti a podobné veci by jedla :D ale normálne jedlo aj ked vidí že mám ja a dám jej tak ochutná a vypluje :D

zuzinka888
29. aug 2023

Zrus sladkosti,