19 mesačná dcérka odmieta obed

saska2208
13. mar 2014

Prosim Vas mamicky, uz som zufala, dcerka mi odmieta obed, desiatu zje-jogurt, olovrant chlebik ked jej nakrajam a paradjky, alebo mandarinky, banany mliecko na vecer a na rano vsetko spapa, ako nahle ju dam do stolicky ze ideme papat stoci hlavu a nic. Neeviem co uz spravit. Jedla by len spenat a zemiaky a sem tam polievku zeleninovu. No teraz mam dojem ze by ani ten spenat nezabral... mali ste aj vy takyto podobny problem? Alebo ma len nejake zvlastne obdobie ktore prejde? Najhorsie je to,ze neviem ci jej mam dat nieco jest ked nechcela obed. Vcera mala rano o 9hod 3mandarinky, na obed nic,dala som ju spat, ked sa zobudila skusila som dat polievku z obedu, no nic, skusila som jej ju dat aj o 18vecer!! A nic. Jedla az vecer o pol 8mliecko... je to normalne??? Vsak teple treba

ichbinich
13. mar 2014

@saska2208:
Ja nie som toho nazoru, ze teple treba 😉
Urcite ju ale nenechaj vyhladovat. To nepomoze, iba budes mat nezvladnutelne dieta. Davaj jej kazde 2-3 hodiny nieco male, ako je zvyknuta. Len teda namiesto klasickeho obeda cojaviem, kusok chleba.
Takze ponukaj, ale nenut, davaj jej oblubene, to sa aj tak meni.
Ked zje zeleninove polievky, tak jej rob zeleninove polievky. Dnes viac mrkvovu, zajtra viac hraskovu, pozajtra karfiolovu... 😉 Mozes spravit kremove polievky, pridat jej chrumkave krutony (kocky chleba), pomenovat polievky podla farby: zelenu, oranzovu, cervenu, bielu,... Ak ma rada zeleninu, nemas nejaky vynimocny problem 😉 😀
Este ma napadlo, ci po tom jogurte alebo inej desiate nie je jednoducho na dlhsie syta, ze preto nechce obed.
A nezabudaj na rodicovsku mantru: to je iba faza, ohm, to je iba faazaa, oohhmm, to je iba faaazaaa, ooohhhmmm 😀 😀 😀

medyna
13. mar 2014

@ichbinich haha! Ze rodičovská mantra! Si ma zabavila.... my máme doma už asi 150 fázu, ktorá časom prešla 🙂

saska2208
autor
13. mar 2014

@ichbinich dakujem, ani mne to nieje prijemne ju nechat vyhladovat,len sa bojim,aby sa od obedu uplne neodnaucila, a to by bolo asi dost zle :D
prejde to,len kedy? :D jogurt neviem ci ju az tak zasyti, lebo iny mi nejze len activiu bielu, a to je vsak ten maly teglik. davam jej ho okolo 9rano a o pol 12mava obed. skusim jej spravit zajtra spenat, uvidim, toho sa vzdy fajne napapa 🙂
a co sa tyka polievok, ma rada zeleninovu,ale vcera a dnes mala na obed karfiolovu (mali sme karfiol vyprazany a zemiaky) a nechcela, a je tiez zeleninova,takze nevie, skusila som jej ponuknut aj karfiol a zemiaky a tak isto nezaujem . nuz, budem musiet nieco poriesit alebo dufat,ze to prejde... 🙂
dakujem za odpoved 🙂

ichbinich
13. mar 2014

@saska2208:
No, kedy prejde, to nikto nevie. Prejde jedna faza, pride dalsia 😀
Skus ponukat, syn je tiez priebercivy... Isty cas zil na suchom chlebe, suchych cestovinach, suchej ryzi, troche mojho mliecka, jablkach, bananoch, 4 druhoch zeleniny a najma prosnych gulickach 😉 😀
Nechystaj extra pre nu. Var tak, ze bud odoberies pred dochutenim, alebo rovno jedla vhodne. Pricom uz moze okrem stiplaveho jest vsetko. Usetris si cas a nervy.
Jest jej nieco musis dat, aspon u syna sa prejavuje hlad tym, ze je "zly" a vymysla. Takze hladinu cukru v krvi pekne udrziavat stabilnu 😀
Ponukaj, nechaj jej to na stole, ale netlac. Syn zacal jest zase maslo a syr a sunku na chleba po istom case v jasliach. A to nas videl jest doma pestru stravu, vsak my sme ten chleba nejedli suchy 😀 Este stale je podla prislovia: co gazda nepozna, to gazda nezerie, ale aspon sa naucil aj na mlieko a mliecne vyrobky. Zhruba medzi prvym a druhym rokom nehrozil ani len jogurt :-/
Vsetko dobre!

tatianka79
13. mar 2014

Ahoj, ja tieto "fazicky nejedenia" riesim casto,a to ma maly 15 mesiacov,boli dni ked zjedol kusok rozka a potom uz len mlieko,nechcel ani ovocie,jogurt ani teple,vsetko mi odsuval...tetaz papa peknre aj ked nie vela,som stastna za par lyziciek ci kuskov zo vsetkeho 🙂 takze verim ze tieto fazy vzdy nejako ako pridu tak odidu 🙂

terezka1947
13. mar 2014

ja si uz ani nezufam....my mame za sebou uz tolko faz jedenia a nejedenia,ze uz to ani neratam....uz ked sa zacinam tesit,ze sa konecne rozjedol a nema problem s nicim,bud ochorie,alebo ide nejaky zub...stale nieco a zaciname s jedenim nanovo 😒
teraz sme po crevnej viroze...po tyzdni caju,piskot...sem-tam chlipnutia Beby...sme presli na polievku-bez cestovin-to najprv skontroluje lyzicku,ci tam nic nie je...ani mrkva,nic...potom sme zapojili jogurt-ale iba piskoty tyam byt mozu....a bezfarebny....a teraz sa dostavame aj k masu...ale ak chcem,aby nieco zjedol-mixujem ☹ ...a zistila som,ze mu rastu stolicky...takze asi sa nam povirozovy stav spojil so zubami ☹ ...ked vidim ako ine deti jedia....je mi do placu...ale tak....opat z mixu prejdeme na normalnu stravu....to aby sa clovek nenudil...

monicm
13. mar 2014

@saska2208 úplne súhlasím s @ichbinich ,var jej zeleninové a trošku ich obmieňaj,nie veľa,len trošičku,prejde to,neboj,takmer každý mamička si prešla týmto obdobím a deti nám prežili a neodvykli si od obedov,neboj.mimochodom,tá mantra je fakt dobrá,treba sa jej držať 😀 😀 😀 😀 😀

saska2208
autor
14. mar 2014

@monicm
@terezka1947
@tatianka79
@ichbinich
@medyna baby tak nakoniec zabral spenat.. ako vzdy ked iny obed nechce. Spapala plny tanierik aj vajicko a zemiaky 🙂 🙂 aspon viem ako na nu 😀

adramb
17. mar 2014

fu,presne toto iste preživame aj my,som veľmi zufala z toho,že mi mala nejedava skoro vôbec varene jedla.už ked uvidi jedlo na tanieri,tak sa zaksychtí,kruti hlavou,normalne ma odpor

saska2208
autor
1. máj 2014

@adramb a ako to riesite? ja som si vsimla, ze ked jej dam okolo 9rano activiu jogurt, iny mi totizto nezje, tak pekne spapa obed... ja som tiez z toho zufala pomaly, clovek sa snazi a pomaly vsetko ide do kosa... masko mi nechce pozut, takze to jej musim len pomixovat, no katastrofa... dufam,ze ju to cim skor prejde...

bika23
7. máj 2014

Tiež sa trápim s jedením,moj zje z obeda iba maso,nič ine nechce