4-mesačné dieťa nechce jesť

14. jan 2023

Mate niekto skusenost ze vam dieta odmieta jest? Maly bol do 3 m na MM papkal 80ml x7 (mnozstvo bolo stanovene lekarkou podla hmotnosti nakolko bol predcasna) kedze som uz nemala tolko mlieka tak som zaviedla vecer UM ktore prvy den vypil, druhy den odmietal jest. Tak som znova zacala davat iba MM ( mala som este par sackov v mrazaku) . No niektore krmenia mi odmietal uz aj moje MM. Myslela som si ze to je tym ze sa nemohol vykakat lebo jeho normalne skrucalo ked papat, poprdkaval.. potom par dni jedol pekne aj navyse ledze stale bol hladny uz sme mohli davat aj vyssie savky oekne spapal a niektore krmenie takto vymyslal ale nakoniec spapal a za 24 hodin zjedol dost aj viac. No stolica sa mu odvtedy vobec neupravila, proste ho musim rurkovat. Potom uz sa aj vykakal sam a stolica bola pekna zlta aj konzistencia dobra aj pekne papal. No 2 dni zase strajkuje s jedenim a dnes odmieta proste jest zje mi 40ml a viac nechce, vypluva dudel zacne sa jedovat , ked mu dam cajik tak ten pije ako besny. Skusala som mu davat uz aj UM ale ziadne nechcel … on aj vyzera byt hladny pyta jest ale zje malicko a potom nechce, zase mi pripada o chcilu hladny nieco zje a zase nechce. Spravanie ma ako obvykle pekne sa usmieva ,,debatuje,, setko ako inokedy len to kakanie normalne ked som ho vyrurkovala mal slizku stolicu dnes. Ked som to predtym riesila s pediatrickou ona povedala ze to ma koliky ked sa skruca (co aj ma) a ze kee mi zje za den dost tak uvidime mozno len vymysla atd. Len je vikend a buduci tyzden ma dovolenku, ak mi nebude jest budeme muset ist na pohotovost. Nemate niekto skusenost co mu moze byt?

daskasss
14. jan 2023

Ja som mala toto isté, keď bola taká malá vôbec nejedla aj celý den. Nakoniec som iba volala na pohotovosť, povedali mi že kým sa usmeje a reaguje je úplne v poriadku. Ze aj tak by s ňou na pohotovosti nic neurobili.bola to najlepšia rada...naozaj to časom prešlo, teraz uz pije mlieko a papá,preslo to... takže najlepšie je sa nestresovat aj keď viem ze sa to ľahko povie.

autor
14. jan 2023

@daskasss teeaz mi zjedol 90ml… a kolko to asi trva taketo obdobie?

daskasss
14. jan 2023

No mne nejedla celkom dlho...od 3 mesiacov vôbec ( v 4 som jej začala variť prikrmi keďže mlieko úplne odmietala, prikrmy jedla, nadšená z nich bola) .mlieko znova začala piť no možno okolo 9 mesiacov. Spätne si myslím ze asi iba nemala rada mlieko. Ale teraz už aj mlieko chce. Ja som aj kojit prestala,lebo veď načo ked mala hladovku...
Skúste mu už dať jesť možno, mňe to aj pediatricka odporučila, nech jej skúsim dať jesť,spravila som prvé mrkvu a hneď zjedla celú misku a pýtala viac.
Ale bolo to ťažké obdobie mať bábo na hladovke. Ale to moja nezjedla ani 90ml denne, možno 30 ak bol dobrý deň. Takže ak mal 90ml denne je úplne fajn. Spatne sa na tom pousmejete;)

moncacina
14. jan 2023

Ja by som tiež skúsila ísť na prikrmy. S mrkvou opatrne zapeka. U nás sa chytila na zemiacik a do toho som jej zarábala UM ako na štýl zem.kase. za tým sa šla potrhat

autor
14. jan 2023

@daskasss no nieco mi zjedol 2x bez problemov dal 90ml a teraz becer bol zase krik ale zjedol 70…oproti jeho bratovi dvojcatu je to malinko no ale teda aspon volaco zje aj ked je krik. S prikrmami som chcela zacat o mesiac nakolko su predcasniaci ale uvidim popytam sa aj doktorky ci mozeme zacat alebo mu zacnem davat ochutnavat co na to povie. Dala som mu 2x UM zjedol a potom moje a bol krik naklniec som zarobila UM. Moze byt ze mu to mlieko moje uz nechuti? Kto sa v tych detoch ma vyznat jeden tak a druhy tak 🙈 ale 30 ml denne fuuu to bolo ozaj nic na hladovke 🥺

daskasss
15. jan 2023

Ešte mu to možno skúste dať v spánku, u mojej to nefungovalo,ale co som počula tak sa to robí aj tak. Ale on zje dosť, to bude úplne v poriadku. Ked budete veľmi v strese,tak len volajte pohotovosť. Ak tam pôjdete akurát covid dostanete ( to sa nám stálo teraz,ale to sme už boli s niečím iným)

autor
17. jan 2023

@daskasss skusam veru a najlepsie zabera ked ho dam do ulitky akoze ideme spinkat spapa polovicu brz kriku, dam odgrgnut a dam ho do postielky a tam mu to dam este dojest a zje mi viac veru 🙏dakujem za tip