Problém s kakaním 2,5 ročnej dcérky

ivi1808
23. mar 2021

Ahojte, uz somnaozaj zufala. Dcera ma 2 roky a 7 mesiacov a pravedopodobne u nej nastal uz davnejsie blok z kakania. Doteraz to bolo tak, ze sa sice osivala, vymyslala ale kazdy druhy den sa vykakala. No posledne 2 tyzdne je to hrozne, pred kazdym kakanim strasny plac, trva to cely den kym sa vykaka. Konzultovala som to aj s dr a ta povedala, ze ide o blok a predpisala mi cipky, ktore mam davat malej kazdy treti den a pokial sa to nezlepsi tak mi predpise sirup dulkolax alebo tak nejak. Dala som dcere 1 cipok ale samozrejme, ze ma z toho hrozu a dalsi uz do nej nedostanem. Ja uz neviem co mam robit, co by pomohlo aby sa vykakala. Stolicu ma makku, ked uz zacne kakat tak je vsetko ok ale proste len ten zaciatok kym to zacne je horor. Prosim poradte ak ste si tym presli, co mozem este urobit 😒

deedol
23. mar 2021

ahoj, u nas pomohol dulcosoft. v podstate ide o to, aby mala zabudla, ze ma ten blok, a to chvilu trva, takze ju to nesmie boliet ani tlacit ani nic. dulcosoft viaze vodu a stolica je potom makka a ide lahko a neda sa len tak zadrziavat. my sme ho davali malemu asi 2 tyzdne a potom sme ho pomaly vysadzali, velmi postupne. inak o kakani je tu cela skupinka ("problemy s vyprazdnovanim"). drzim palce 🙂

ivi1808
autor
23. mar 2021

@deedol dakujeem, idem sa tam pridat ☺️