6 mesačná dcérka nevypije nič okrem mliečka

sofiiina
28. júl 2015

Ahojte maminy🙂moja 6mesacna dcerka nechce pit nic okrem mliecka,ci uz umeleho-davam jej Sunar premium 2 a dojcim ju. Malicka je po operacii srdiecka,ked sme prisli po mesiaci z nemocnice,pila z flasky aj moje odsate mliecko,aj UM,kedze brala aj lieky na cikanie,davali sme jej vo flaske feniklovy nesladeny cajik.Pediatricka mi ale vynadala,ze ak chcem kojit,mala by som ju aj dokrmovat len cievkou alebo striekackou a na caj mam zabudnut,lebo MM obsahuje vody dost. Tak som aj urobila a postupne sme presli na plne dojcenie.Malu som vylucne dojcila 2 mesiace,na kontrole mi ale doktorka povedala,ze mala malo pribrala a musim dokrmovat. Najskor cievkou,to nam ale neslo,tak som presla na flasku. Mala zacala priberat,stale som ju kojila a cca 3 krat za den dokrmila Sunarom.Presli sme aj na zeleninkovy obed,vsetko v pohode,lenze nastupili horucavy a napriek snaham mi mala nechcela nic ine pit ako mliecko bud z prsnika alebo flasky..jedneho vecera sme skoncili na pohotovosti so 40,akutny zapal obliciek..uz je to za nami,problem s pitim mame stale..uz som zufala,pytala som sa aj doktorky,ci mozem aspon ten sunar zriedit a ona ze nie,sila mliecka ma byt ako v navode..maminky poradte,co s tou mojou babou tvrdohlavou?

uzlik1
30. júl 2015

@sofiiina My sme mali najpr ten poharik a z toho som jej davala od 6 mesiaca,lebo som ju nechcela naucit na flasku.Ono je na tom aj od toho aventu zo spodu taka zaslepka,takze to netecie a dieta musi takat ako z prsnika.Dnes som to kupila a vypila mi na prvy raz 30.uvidime ako to pojde dalej.ja som uz po nemocnici vyskusala tolko dudlov,ze si mozem otvorit predajnu na ne. Nam take vysetrenie nerobili,lebo oblicky mame v poriadku.Syn to ma,teda mal,ale nastastie bol len sledovany,museli sme davat pozor na stravu aby sa mu to nezvecsovalo.Nastastie jemu sa to nezvacsovalo a uz asi 2 roky nemusime chodit na nefrologiu.Kamoskyna dcera mala to iste,je tak isto stara ako syn a tu nato v 3 rokoch operovali,lebo nedavali pozor na stravu.Ale je v poriadku a uz chodia len na kontroli.Nam brali v nemocnici 12 hod. moc a pomaly kazdy den krv,lebo mala crp okolo 100.teraz berieme este anopyrin,lebo mala vela trombocitov,teda hustu krv.ale aj to uz ma v norme,len doktorka jej to nechala este do konca leta pre istotu. Teraz nosime len kazdy mesiac moc a v auguste jej budu brat krv,tak som zvedava co bude.A krasne priberate.Drzte sa a pevne nervy prajeme.

peneloppe
30. júl 2015

@sofiiina

Skusaj vodu,najma ked budu tie horucavy a bude smadna tak sa urcite nauci.
Polievky a ovocne stavy pre take male dieta, to je priskoro este.

oskvarka
30. júl 2015

ja by som jej ponukala teda viac MM ked to vypije... laktacia by sa ti viac rozbehla a napila by sa z toho aj ... mi sme este teraz na MM aj ked uz pomali koncime a uz teraz sa veru hrozim ako budeme pit lebo mali vypije naraz tak 3 glgy aj ked vie pit jednoducho naraz sa nevie napit vela... takze za nim stale chodim s poharom.. ale co sme boli na MM tak som pitie vobec neriesila ked bolo teplo davala som viac MM ale teda dolezite je aby ho chcela a vela ked je teplo... vody je v nom dost aspon mne tiez tak povedali a nikdy sme taky problem nastastie nemali...
inak ja som davala od pol roka obycajny pohar .. rychlo sa naucil... a mame aj tu DM flasku z toho moc nevedel na zaciatku ale potom si to silikonove viac nakusol a slo to... 🙂

sofiiina
autor
30. júl 2015

@oskvarka,dakujem,urcite budem ponukat MM,to je istota a myslim,ze aj vdaka tomu sme sa z toho zapalu tak skoro dostali..aj ked dojcit v nemocnicnej izbe z oboch stran presklenej bolo celkom sila,najma ked sa tam stale motkali nejaki lekari alebo ocinkovia ostatnych deticiek..inak drzim palce k druhemu porodu;)

sofiiina
autor
30. júl 2015

@peneloppe stavu nedavam,len redsie prikrmy a dnes som skusila cez take to cucatko zriedenu mrkvovo-jablckovu vyzivu a chutilo🙂myslim,ze uz mame aj viac nacikane plienky,tak sa tesim

sofiiina
autor
30. júl 2015

@uzlik1,vdaka esteraz,este by ma zaujimalo,co znamena davat pozor na stravu,malo soli?alebo aj nieco ine?lebo ja teraz nesolim samozrejme vobec..treba sa vyhnut aj vode z vodovodu a pouzivat dojcensku vodu s nizkym obsahom sodika?

oskvarka
30. júl 2015

@sofiiina no ja kojim bezne vo vlaku na zastavkach a inych lavickach a tak... neriesim.. ako ziadny exibicionizmus to zase neuznavam - na to som moc hanbliva ale ani sa nezakryvam nejako moc ... lebo to aj tak nepomaha mali zo mna aj tam vsetko strhne nema rad prikritu hlavu... ale tak otocim sa nech niesom tak na ociach a nosim satky kolo krku take velke nech som co najviac prykrita... a pod trtickom vzdy tielko aby ked vyhrniem tricko nemam polku brucha a chrbta holeho... 😀 .. dakujem snad to bude lepsie ako ten prvy :D... aj ked zas take hrozne to nebolo oproti inym ale tak mohlo byt lepsie.. 😝 😀

uzlik1
30. júl 2015

@sofiiina.ano týka sa to hlavne soli a pitného režimu.Synovy sme do 2 rokov vôbec nesoli a nemal žiadne sladkosti.Raz za cas som si kontrolovala kolko toho spapá a vypije.Ale v tomto je najlepšie sa neskôr poradiť s lekárom,lebo vaše má možno inú diagnozu.Hlavne sa trápiť s tým pitím.Mne dnes cez ten sosák vypila 1,5 dc vody.uvidíme zajtra.Ja tiež kojím všade,vôbec sa nehambím zato.Lenže keďže má už 11m tak si vie povedať,že nechce a ja s nu nepohnem.Vaša sa dá určite ešte nejako ošialiť,len treba skúšať.U nás jeden deň dobre,druhý horšie.Ja malej dávam drobčeka a toho preváram.Niekedy jej dám vodu zo studne,tá je úžasná ale tiež ju preváram.A keď zabudnem dokúpiť vodu tak dám aj prevarenú z vodovodu.Keď ideme na kontrolu s malou tak sa všetko pýtam čo ma napadne.Strašne sa toho bojím,že sa nám to vráti a to už nebude ževraj dobre.Doktorka mi povedala v nemocnici,že sa to môže opakovať.Ako Vám dnes pila ten čajík?Chutil jej zohriaty?

sofiiina
autor
30. júl 2015

@uzlik1, no, pila, ale maximalne 2x 5 ml striekacky naraz, viac uz pluje a zatina pusinku, ale dala som jej velmi zriedene pyre mrkvicka-jablko, to mi vypila cca 100 ml z toho sosacika a aj prikrm zemiak-spenat bol skor polievkou🙂 a okrem toho castejsie kojim, vsimla som si, ze kazda plienka je pekne nacikana, budeme pokracovat a kym zase budu tepla, budeme dufam OK. a okrem toho som kupila aj hncek na ucenie od Aventu, tak uvidim🙂 lebo ked jej davam pit cajik z flasky, tak po nej natahuje rucicky, aj po striekacke, mozno ju to bude takto viac bavit.

katarina644
30. júl 2015

@sofiiina ahoj, nic nespravis. u mna do sedemnastich mesiacov okrem mojho mlieka nic neexistovalo, islo mi to fakt na nervy. bola som na prasky, odstavila som ju, tak bola iba na hnusnom jupiku. a od troch rokov zacala vsetko pit, kedze isla do skolky.

sofiiina
autor
30. júl 2015

@katarina644,vdaka za povzbudive slova;)budem dufat,ze nieco predsalen vymyslim,kedze ide o zdravie mojej dcery a ten jupik je fakt hnusny,minule som si ho omylom kupila,ze ovocny napoj a taku sladku sr.cku som este nepila..

kacena4
30. júl 2015

ahojko mne ked deti nechceli pit tak som okrem klasickeho mlieka (ja som mala deti len na umelom, ked kojis mas vyhodu ze predne mlieko mas miesto vody) davala "falosne" mlieko t.j. vodu zriedenu s 1/2 davkou mlieka ale neratala som to za mliecnu davku. dietatko som oklamala ze pije mliecko ale brala som to za tekutinu nie ja prijem stravy. popr. som miesto cistej vody dala caj do mlieka t.j. mliecnu davku som zaliala cajikom (nie granulovanym ale sypanym) tak dieta dostalo aj prijem caju aby si napr. poprdkalo, alebo aby malo lepsiu stolicu a tak. u nas to pri detoch vacsinou zabralo. alebo tiez asi ti to tu uz radili vyzivu zriedila s vodou a vacsiu dierku cez flasku. davaj vsak pozor nie len na sol ale aj na sladke co davas na pokazene zubky.
ak nebude mat zdravotne problemy nestresuj ze pije menej.
drzim palceky

uzlik1
30. júl 2015

@sofiiinka Snazit sa do nej dostat aspon redsie jedla a kojit.ked ma pocikane plienky je super,tak vies ze je to dobre.ja davam malu uz rano na nocnik a vtedy aspon vidim aky je.niekedy si ho aj odmeram kolko nacikala a nacika okolo deci.v nemocnici som bola zhrozena a vyplasena z toho aky mala kalny moc.to som videla prvy krat a dufam ze aj posledny.v noci sa kojime niekedy vela krat,niekedy raz.uz to neratam,ale vnoci ju aj prebalujem a plienka je dost pocikana.v nemocnici sme si plienku aj vazili,aby sme vedeli kolko nacikala.no tie hrnceky su farebne a deticky to laka.Ja jej ten poharik nechavam nech sa s nim aj hra a sem tam sa napije.je to niekedy na nervy,ale co pre deticky nespravime.tie horucavy by uz nemuseli byt take extremne,lebo vtedy musim vymyslat vselijako aby pila.drzte sa nech sa vam dari.

sofiiina
autor
31. júl 2015

@kacena4 zaujimalo by ma, to zriedene mliecko odobrila aj pediatricka? lebo mne ho moja vyslovene zakazala, tiez som to tak chcela riesit, kedze mliecko mi vypije vzdy..vraj treba dodrziavat vzdy pomer na krabici...a dakujem za palceky🙂

sofiiina
autor
31. júl 2015

@uzlik1 dakujeme, aj vam drzim palceky, nech sa s malou dari🙂 uz pomalicky aj zacne chodit, to bude sranda, na to sa u mojej malej tesim (aj ked je to moje prve a neviem co to vsetko obnasa a ked zacne chodit, budem frflat kolko okolo nej treba behat..🙂)

sofiiina
autor
31. júl 2015

@admin, mozete prosim zmenit nazov diskusie, aby tam bolo dcerka a nie "derka"? vdaka🙂

kacena4
31. júl 2015

@sofiiina nepytala som sa, ale ako pisem, mlieko som brala zvlast kolko vypije a to zriedenie som brala zvlast takze to bolo ako keby "caj, voda" nie brane ako mlieko a nedavala som to stale len chvilku na rozbehnutie sa prijmu tekutin ked uz zacalo pit postupne som to mliecko vysadila a pilo mi uz len caj alebo cistu vodu - take na predklenutie kritickeho obdobia

uzlik1
21. aug 2015

@sofiiina.ahojte.ako sa vam dari?My mame zapal mocovych ciest.Som uz z toho hotova.Mala nechce vobec pit,konecne jej vysli zubky tak zacala lepsie papat.Doktor nam povedal,ze ju treba len nejako naucit pit.Uz som kupila dalsie 3 flase na skusanie a bez uspechu.Tak sa kojime,sem tam si cucne,ked nie davam zo striekackou.Uz som jej skusala dat aj umele mliecko,lebo dost kojenie boli,ked uz ma tie vrchne zubky.Ale tak isto bez uspechu.Takto sa mi trapime.Teraz bude brat silnu davku atb tyzden a potom za dva mesiace kontrolny moc.Dajte vediet ako sa dari vam.Snad ste na tom lepsie.

sofiiina
autor
22. aug 2015

uf, to ma mrzi, ze zapal, snad budete v poriadku coskoro. my sa tiez trapime so striekackou, ale nevypluva a na jeden raz mi cucne aj 30 ml, cize denne sa snazim, aby dostala aspon 2 dcl vody, nie vzdy mi to vyjde, potom som v depke...aj my mame zubky, dolne 2, niekedy ma tak kusne, ze mam chut s kojenim prastit, ale samozrejme ficime dalej..a biseptol berieme 1/2 tb denne vecer, v utorok ideme na 2 dni na cystografiu (aby zistili, ci nema nahodou reflux z moc.mechura do obliciek), tak som trosku vystrasena, snad to dobre dopadne, drzte prosim palce, budem aj ja vam, nech ste coskoro ok, nech sa vam podari pit vodicku, pekny vikend este prajem a vela sil;)

uzlik1
22. aug 2015

@sofiiina Budeme na Vas mysliet,aby vsetko dobre dopadlo.Dajte vediet ako ste dopadli.Pekny vikend aj Vam.

sofiiina
autor
28. aug 2015

@uzlik1 uz mame potom, vsetko je v poriadku, reflux nepotvrdili, v ziadnej forme, tak skacem od radosti ako blazon🙂 ako sa dari Vam? verim, ze zapal uz ustupil a mala uz pije aj z flase🙂 Pekny den este prajem;)

uzlik1
29. aug 2015

@sofiiina.tak to som rada ze je vsetko v poriadku.Konecne mala prisla nato,ze vodicku treba tak dnes je 4 den co vypije 3 deci vody ale len zo striekacky.Nevadi,hlavne ze pije.aj sa pekne vycika do nocnika tak lepsie odsledujem moc.dnes v noci mi zacala teplotovat mala 39 rano 37 a teraz poobede zase 38.tak neviem co bude.papat moc nechce,ale aspon pije.dnes vecer doberie biseptol tak uvidime.a ako to prebiehalo,co malej vsetko robili?drzte sa.

sofiiina
autor
29. aug 2015

Nic strasne to nebolo ako sa vsade pise,prisli sme jeden den,ako vzdy v nemocnici pri prijme jej odmerali teplotu,odvazili ju a pomerali,zobrali moc a krv a kedze bolo vsetko ok,na druhy den sme isli na tu cystografiu,na rontgenologii jej najskor vyprazdnili moc.mechur,urobili snimku,naplnili mechur kontrastnou latkou cez cievku a ked zacala cikat urobili dalsiu snimku a po vycikani dalsiu..teda tou prvou snimkou si nie som ista,bola somv strese..🙂a mala trosku zamrnkala a kedze som jej stale robila opicky,ani neplakala,uz mam asi prax zo vsetkych tych sono vysetreni,co sme absolvovali..tak drzim palce nech je uz malej coskoro lepsie a drzte sa aj Vy;)

sofiiina
autor
11. sep 2015

@uzlik1 dobry vecer, tak ako? verim, ze uz ste zdravi🙂 my sme si doniesli z nemocnice sopliky, ale to uz je za nami🙂

uzlik1
12. sep 2015

Dobry den.Celkom sa nam dari,zatial je v poriadku.Uvidime ked pojdeme zase s mocom.Uz sem tam pije z poharika ale ked nechce tak len striekacka.Uz by som ju chcela odstavit,aj sa pokusame ale bez uspechu.Niekedy si cucne mliecka,tak len skusame.Je to moj ciciacik a ja si ju uzivam.Vobec mi nevadi ze v noci sme hore niekedy aj 10 krat.Uzivam si to.Mama je mama.Tie sopliky su hrozne.Uz sa nato aj ja pripravujem.Syn je soplavy tak cakam co bude.Pozdravujeme Vas a drzte sa. 🙂☺😀

uzlik1
1. okt 2015

@sofiiina.dobry den ako sa mate?My dobre.Pijeme s poharika aj pol litra za den co nas moc tesi.uz mame prve sopliky za sebou,nastastie to bolo zo zubkov.Ja som natom horsie uz treti tyzden bojujem s kaslom.som unavena,moc vycerpana v noci nespime tak ta moja choroba my dava zabrat.Ale to je nas udel.hlavne ze deticky su spokojne.pozdravujeme vas.💜

sofiiina
autor
1. okt 2015

@uzlik1 Dobry den, my sa mame tiez dobre, pijeme cajik z flasky, vcera mi na jeden raz vypila 60 ml a okrem toho jej davam vsetko zriedene, vcerajsi obed ledva na lyzicke drzal🙂 ja mam zase z vecneho nosenia a umyvania po prebalovani presilene zapastie, niekedy mi tak trpnu prsty, ze ledva body zapnem malej...nuz, co by sme pre tie nase baby nevytrpeli;) drzte sa a skore uzdravenie prajem

uzlik1
2. okt 2015

@sofiiina Dobry den.To je pravda co nespravime pre nasich drobcov.To je super ,ze tak pije z flasky.Ja davam malej tiez kasicky stale aj ked to moc nechce,najradcej by len zula.Miluje rozky a chlebik tak po jedle sa vzdy dokrmuje sama.Bordel vsade ale nevadi.Najradsej papa co jeme my.Zje svoje a hned si pyta asj nase.A ked jej nedame,tak sa zacne jedovat a musime jej dat.Minule s muzom jedla plnenu papriku.Zjedla svoju polievku a potom jednu knedly zo stavou.je riadna papkacka.je to strasne zlate ked vidi niekoho jest hned je pri nom a mlaska s pysinkou.Je taka mala buchticka,ale zacina sama chodit,tak to vybeha.pozdravujeme a tiez sa drzte.

uzlik1
17. okt 2015

@sofiiina. Dobry den.Ako sa mate?My fajn.Nosili sme moc na kontrolu a ma ho uplne v poriadku.Som z toho strasne stastna.Este pojdeme k lekarovy na kontrolne sono a som zvedava co nam povie.Momentalne mam strasne presilene ruky,ved to poznate umyvanie stale a vecer sa uspavame na rukach lebo ju odstavujem od prsa uz 3 den a uspesne.Konecne si vypyta vecer flasku z mliekom,nebolo to take zle ju odstavit cez den,ale v noci jej dam prso lebo ich mam moc naliate.Umyvanie po prebalovani som teraz vzdala,zacala som ju utierat tamponami na odlicovanie namocene s vodou.A je to v pohode.Vlhcene obrysky som zrusila uplne a pouzivame po kakani vlhceny toaletny papier.Nastastie kaka mi do nocnika,co ma velmi tesi ze mam taku sikovnu bambulku.Asi nam idu zubky,lebo mi pomenej papa a teraz je dost aj umrncana a jeduje sa dost casto.Asi tyzden uz chodi sama,tak musim byt v strehu,lebo je vsade a hlavne vylieza vsade.Je to huncutka mala.Moc Vas pozdravujeme a dufam ze sa mate tak dobre ako my.Pekny vikend prajem.

sofiiina
autor
18. okt 2015

@uzlik1 Dobry den, mame sa fajn, uz mame vonku 4 zubky, takze mame za sebou celkom vesele noci, dufam, ze teraz bude chvilku klud🙂 tento tyzden sme zacali konecne s ockovanim, kedze sme ho museli kvoli operacii a potom infekcii odlozit..tiez mam presilene ruky a moja zatial lozi iba dozadu, cize este chvilku ju aj nosit budem🙂 uz teraz ma 9300g🙂 s pitim uz tiez lepsie, pije aj trosku cajik a ked je cerstvy a teply, naraz vypije aj 30-40ml, z coho sa tesim🙂 kedze sme s ockovanim zacali tak neskoro, dojcit ju este budem musiet aspon kym neprejde prvymi ockovaniami a takym specialnym serom proti virusom, co nam naordinovali z kardiocentra, to mame az do aprila kazdy mesiac..tesim sa, ze sa mate dobre a ze mate doma taku sikovnicku🙂 pekny vikend este, musim uz bezat, ved to poznate;)