6 mesačné dieťa odmieta papať zeleninu

vikinka2012
27. feb 2012

Ahojte,je super najst forum a diskusie, ktore vam pomozu a poradia pri dalsich mesiacikoch vasho drobceka 🙂 Mile mamicky,moja dcerka ma pol roka a ako na zaciatku jej chutila zeleninka, tak po mesiaci podavania zeleninky mi uplne odmietla nakolko skusila papat sladke ☹ .Teraz mi spapka iba jogurt,bananik,broskynku,presnidavku aj to podla nalady.Mate niektora s tym skusenost mi poradit?dakujem 🙂

vcielka66
27. feb 2012

ahoj vikinka,
prave som sa tu prihlasila a vidim tvoj prispevok kedze my riesime podobny problem..tiez sme pekne zacali papkat,potom jeden den sa pogrckala z jedla a odvtedy je problem s papanim prikrmov..teda spapa par lyziciek a potom uz nechce..ja som to zatial riesila tak ze skusam co jej chuti,v kazdom jedle mame mrkvu kedze ta je sladka..ked nezje celu porciu na obed,tak jej to nechavam aj na poobede a skusam ci jej to bude chutit..niektore mamicky odporucaju pridat do zeleninky aj mliecko UM alebo MM aby im to viac chutilo..nasej napr.chuti chlebik tak jej ho davam po kuskoch na ten prikrm a tak spapa.. 🙂
tak drzim palce so skusanim a trpezlivost 🙂

locko007
27. feb 2012

@vikinka2012 Náš malý papal zeleninku aj ovocie bez problémov. Asi po mesiaci alebo po dvoch prestal zeleninku úplne a ovocie len keď mal dobrú náladu. Už som bola úplne zúfalá. Skúšala som mu všelijaké nové receptíky, lebo som si myslela, že mu už nechutí papať stále to isté.
Nakoniec som to predebatovala s lekárkou. A ona ma ukludnila, že to deti bežne robia. Buď sa im tlačia zúbky a kŕmenie lyžičkou im spôsobuje bolesť, alebo majú toľko práce s objavovaním všetkého možného na okolí, že na papanie nemajú jednoducho čas. Netreba bábo do papania nútiť. Ešte stále stačí takémuto maličkému bábätku mliečko. Pokiaľ ti spapá 2 lyžičky, tak budú spapané 2 lyžičky a daj mu mliečko.
U nás to prešlo, keď sa mu vytlačili 2 horné zúbky. Trvalo to skoro 2 mesiace.

zuzikkaa
27. feb 2012

@vcielka66
@vikinka2012 baby mne sa pri malom osvecilo davat vsetku zeleninu aj ovocie vzdy s bielym jogurtom...maly ho zboznoval tak mu bolo jedno co s tym papa hlavne ze bol jogurt...na lyzicku som dala zeleninu a na spicku lyzicky jogurt a jedaval mi takto vsetko mozneeee 😀 😀 😀 vyskusajte
inak som do zeleninovych jedal pri vareni davala aj jablko a to hned malo inu chut...ked si precitate zlozenie tych kupovanych jedal tak obsahuju jablcnu stavu,,aby to nechutilo tak hnusne 😉

evita59
8. mar 2012

no vidím že nie sme sami, čo máme tento problém. Moje dvojičky majú skoro 9 mesiacov, doteraz sme papali všetko, už sme mali nahradenú desiatu, obed aj olovrant , zvyšok mliečko, večer kaša. Teraz mi jedna úplne začala odmietať zeleninu, polievky, no všetko, čo neni sladké, niekedy aj ovocie... ani chleba nechce...Čím nahradíte obed a ostatnú stravu, keď nie zeleninu?

jankabj033
9. mar 2012

@vikinka2012 ahoj
moj maly ma uz sice vyse roka ale maly sme ten isty problem nedavno ked sme zacinali papat...zacali sme zeleninkou a na to som mu dala ochutnat vyzivku a maly zeleninku uplne odmietal..dokonca sa dokazal porcat z toho ked som mu dala zeleninku.....vyriesila som to takto....zacala som od zaciatku,,,dali sme uvarit mrkvicku a do vody kde sa mrkvicka varila som pridala aniz ktory je pekne sladucky,,,, ta som postupne zas pridavala zeleninku a uberala zrnka anizu ktorych bolo na zaciatku hojne...ak maly spapal 4 lyzick mrkvicky tak sme to zapili mlieckom ale zo dna a den to bolo viav a viac..akurat som mu nedavala sladke,,,miesto vyzivky to bolo iba jablcko trosku ochutene pomarancom a miesto sladkych jogurtov a kremikov to bola obycajna activia alebo klasicky bieley jogurt sabi....nebolo to vsetko za den a ani za dva myslim ze sme bojovali aj vyse mesiaca ..ale netraba sa vzdavat a hlavne nepovolit a dat dietatu len sladunke...ono to nerobi dobre ani na zubky a samozrejme zeleninka ma svoje vitamky a poaha pri traveni.je dobra aj na pravidelne kakanie... a aj kukuricka je fajne sladka a to som u davala do zeleninky

jankabj033
9. mar 2012

@evita59 obed pred spanim skus nahradit bielym jogurtom s malinkym mnozstvom dzemu a hodne ovsenych vlociek..je to bohate na zelezo a aj mierne sladunke a samozrjem aj syte..my sme davali vlocky aj do mliecka..hlavne sa netreba vzdat..my sme takto ties bojovali..uz som napisala vikine2012 ako sme postupovali my....verim ze sa vam to mamicky podari...my sme to zmakli ale to chce trpezlivost 🙂

ema13
9. mar 2012

Ahojte, ja mam ten isty problem s 8-mesacnou dcerou. Z nicoho nic mi prestala jest zeleninove a niekedy aj ovocne prikrmy. To iste je to aj s presnidavkami. Akurat sa jej prerezavaju horne jednotky, tak dufam, ze to suvisi s tymto a o par dni sa to dostane do normalu. Len tak mimochodom - odkedy sa odporuca davat jogurty?

vikinka2012
autor
9. mar 2012

@ema13 ahojky ,no ja davam malickej jogurt od 5 mesiacov nakolko uz nie je kojena 🙂 a chuti jej ..no mozno aj preto odmieta zeleninku..Ovocie jej dam do jogutru tak jej chuti 🙂 betarka 🙂 dnes opat idem jej ponuknut zeleninku tak uvidime ci mi to zas neohrdne :(

vikinka2012
autor
9. mar 2012

@jankabj033 dakujem pekne..chcem sa spytat ci tie vlocky mozem dat aj 6 mesacnemu babatku?

jankabj033
9. mar 2012

@vikinka2012 jasne ze ano....ja som mdavala malemu vlocky od troch mesiacov do mliecka vymocit..vtedy to bolo hlavne koli obsahu zeleza...vlocky mu davam do teraz su vhodne aj pre najmensie deticky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vela stastia zelame

ema13
9. mar 2012

@vikinka2012
My sme s vlockami zacali az v 7.mesiaci. Teraz ich nahradzame nemliecnou a nesladkou ovsenou kasou, ktoru rozrobim s prevarenou vodou a pridam do nej troska roztlaceneho ovocia alevo troska vyzivy.
Inac, zo zeleniny sa mi velmi osvedcila tekvica (hokaido) a kamoske bataty (sladke zemiaky), ktore idem skusit dat malej.

vikinka2012
autor
10. mar 2012

@jankabj033 a ake si mu kupovala prosim ta, lebo je ich vela a rozne druhy 🙂) dakujem za odpoved 🙂

vikinka2012
autor
10. mar 2012

@ema13 ahojky,ja som skusila teraz jej uvarit mrkvicku,zemiacik a jablcko a ona to spapala ..bola som prekvapena ,ale ona to spapala ..som sa velmi potesila 🙂) a vyskusam aj tu tekvicu ..pekne dakujem 🙂)

ema13
10. mar 2012

@vikinka2012 Ja mam kupene 2 kase (obe odporucene detskou lekarkou a mojou kamoskou, ktora ma takmer rocnu dcerku). Kupovala som obe v DM Drogerie. Prva je znacka ALNATURA Hafer Getreidebrei (po 4. mesiaci dietata, nemliecna (milchfrei) a nesladka (ungesusst)) a druha je znacka BABYLOVE BIO Getreidebrei Hirse mit zarten Bio-Vollkornflocken (po 4 mesiaci dietata a tiez bez mlieka a cukru). Inac, obe mozes rozrobit s vodou a neskor aj s mliekom. No a ja ich este "vylepsujem" bud nastruhanym cerstvym ovocim alebo vyzivou äak mam aktualne nejaku otvorenu).

ema13
10. mar 2012

@vikinka2012 Supeeer. Moja tiez vcera zjedla posruhane jablko a hrusku. Ale jej favoritom je banan. Uz som kupila bataty, takze zajtra jej ich skusim dat.

evita59
10. mar 2012

@vikinka2012 ja som tiež skúsila mrkvu a jablčko- a žiadny úspech... dnes vločky s ovocím a tiež žiadny úspech ...tak už neviem...skúsim ešte ten aníz...Ďakujem za odpovede...

jankabj033
10. mar 2012

@vikinka2012 uplne obycajne bio ovsene vlocky

ema13
10. mar 2012

@evita59 Nevzdavaj to. Urcite to bude len nejake prechodne obdobie.Ako tu baby pisali, skus dat nejake jogurtiky, napr. nesladku Activiu. Inac Dr. Bukovsky (ktoreho ja osobne velmi nemusim) odporuca aj napr. nizkokaloricke Acidko a ine vecicky (v tej jeho novej knizke Uz to bude milacik).

vikinka2012
autor
11. mar 2012

@evita59 ja som jej dnes skusila co mi tu jedna mamicka poradila dala som tu zeleninku konkretne mrkvicku,zemiacik a jablcko to som uvarila vidličkov popucila a dala do bieleho jogurtu a stipku cukru som tam dala skus este toto 🙂) drzim palce ,moja mesiac a pol odmietala ..no dufam,ze to bude lepsie 🙂) uz len..

ema13
12. mar 2012

My sme vcera dali bataty (sladke zemiaky) a mala ich pekne spapala. Dnes jej ich zmiesam s cukinou, aby nemala stale sladke chute. Jo a na ranajky schlomstla postruhane jablcko zmiesane so slivkovou vyzivou....

modrofuzik11
12. mar 2012

nas kubko ma strasne rad papriku. tu sladku, najlepsie cervenu. dam mu ju do ruky, cerstvu, nepodusenu a on ju cmula. a tvari sa pri tom velmi blazene🙂