7-mesačná dcéra už 2 mesiace odmieta príkrmy

ewcurik
28. apr 2019

Dievacata dom zúfalá z mojej malej... ma 7 mesiacov a nedostanem do nej žiaden prikrm ani kupovaný ani domáci, ani sladký či slaný. Proste odmieta lyžičku aj flašku skúšala som aj prestávku pár dni či potom nezačne ale vôbec... s prikrmi som začala keď mala 4,5 m na odporúčanie dr zo začiatku papala ale potom dostala antibiotiká s už sú to dva mesiace co ich douzivala. Je kojená ale ani to neni žiadna sláva a priberá strašne malinko. Neviem co robit

masenkamedvedova
28. apr 2019

Ahoj na chuť do jedla dávať probiotika nutrilon b sirup. A urobila by som krvné testy môže mať zníženú hladinu vitamínu A to tiež spôsobuje nechutenstvo. Ak to trvá dlhšie že si z toho na nervy porad sa s lekárom....

maciatkolulu
28. apr 2019

@ewcurik mne nechceli deti skoro do roka jesť. Priberá,prospieva? Je spokojná,vyzerá zdravo,hra sa? Tak je to ok,ponúkaj ju,keď obeduje celá rodina,daj jej do ruky lyžičku,nech skúša sama.

jatva
28. apr 2019

skus aj cele kusky davat do ruky. Niektore deti tomu jedlu vela nedaju. Ak je ok ako pise maciatkolulu, nestresovala by som.

ewcurik
autor
28. apr 2019

@maciatkolulu áno je Ok veselá spokojná neplače len to priberanie je slabé pribrala cca 160 g za mesiac

jatva
28. apr 2019

@ewcurik doktorka to nejak komentovala?

mogaa
28. apr 2019

@ewcurik na najbližšej kontrole o tom povedz doktorke ak sa to nezlepší - môže mať aj málo železa - vtedy je nechutenstvo...naša bola tiež kojená a prikrmovať sme začali po ukončení 4mesiaca lebo papala veľa a stále🙂teraz má cez rok - stále papá veľa a s každým a všetko🙂+ po jedle ešte pýta prsník (MM), takže mliečko má na zapitie🙂 nič, len ponúkaj, skús kaše, pyré - jedlo je kludne zrieď s tvojim mliekom, na drobno strúhané jabĺčko s troškou medu alebo s rozdrobenými piškótkami.....tam treba len byť trpezlivý a podchvíľou niečo skúsiť ponúknuť....určite nedávaj len MM - príkrmy už potrebuje ak do nej dostaneš len lyžičku uplne stačí....nedávať na silu, to nie.....keď varíš, nauč sa dochucovať nakoniec, pred dovarením trošku odober a ponúkni malej...alebo osoľ menej a kludne za lyžičku z tvojho jedla....

jatva
28. apr 2019

@mogaa do roka je prikrm len prikrm. Nenahradza davku mlieka, takze si myslim, ze nie je nutne to nejak tlacit, ak nie je zdravotny problem. A stym medom by som bola velmi opatrna. Nam ho tusim lekarka odporucala az od dvoch ci troch rokov. Udajne nieco obsahuje, co moze dietatu ublizit.

mogaa
28. apr 2019

@jatva volakedy dávali naše babky med automaticky na dudel alebo sa dudel namočil do práš.cukru a deťom nič nebolo...ja nehovorím aby mu dala do príkrmu celú lyžičku len to trošku dochutila...problém je ak sa začne s príkrmami skoro ale rovnako veľký problém je, ak sa s nimi začne neskoro. Ide o to, že ak určitú zložku zo stravy dieťa neprijme do určitého obdobia neskôr ju detský organizmus nebude vedieť spracovať a vznikne na ňu alergia....preto je potrebné ponúkať príkrmy najneskôr v 6.mesiaci aj pokiaľ ich dieťa nechce , Ja netvrdím že dávať niečo nasilu, ono stačí ak ochutná. Ak by v 7.mesiacoch prestala skúšať ponúkať príkrmy lebo že však aj tak ich nechce a začne ponúkať až o mesiac dva - spôsobí akurát to že k určitým potravinám sa môže dostať už "neskoro" a dieťa ich už bude stále odmietať alebo získa na ne alergiu.

lindusss2016
28. apr 2019

@mogaa ja nsopak nevidim dovod 7 m dietatu co i len trosku dochucovat jedlo. Do roka minimalne nema dieta poznat cukor a sol a ako pise @jatva med je velke riziko. Za prve je to alergen a za druhe moze obsahovat botulotoxiny, ktore sposobuju botulizmus, ten moze byt pre tak male dieta smrtelny. Dozrety traviaci trakt sa s tym v pohode vysporiada, ale babatka to nedokazu. Je to loteria, ci ten ktory med botulotoxiny obsahuje, takze super, ze tvoja babka taky nemala, ale nerozumiem, na co ma riskovat. A machat dudel v praskovom cukre... nuz k tomu sa nevyjadrujem, nie vsetko, co tu bolo pred 30 rokmi, je dobre, veda a hlavne medicina pokrocila, drzat sa rad starych materi, ked uz mame davno dokazany opak, nepovazujem za prave rozumne riesenie.

@ewcurik ja som kojene dieta zacala priktmovst az po ukoncenom 6., kym aj nieco realne zjedol, presiel nejaky cas, takze no stress. Skus teda inu formu, ked kase odmieta. Napr. "hranolky" do rucicky - vyborna je tekvica na pecenie, je uplne makka, az sa rozpadava, mrkva, batat, da sa tak nakrajat kadeco.

jatva
28. apr 2019

@mogaa to hovoris o tzv imunologickom okne asi a to uz bolo tiez vyvratene.