8 mesačný syn odmieta všetky príkrmy. Aká môže byť príčina?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

môj syn bude mať o pár dní 8 mesiacov. Veľký problém je v tom, že stále odmieta príkrmy. Všetko stále vypľúva. Už som skúšala domáce, kupované v dm drogérii a nič nezaberá. Nič nechce spapať.

Čo mám robiť, aby začal papať?

Keďže sa nedá ísť ani na preventívnu prehliadku, tak nemôžem situáciu prekonzultovať ani s našou pediatričkou.

Aká môže byť príčina, keď od začiatku vytrvalo odmieta príkrmy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

no treba trpezlivosť,skúšať a nevzdávať sa. Neviem akým štýlom mu príkrmy dávate, ale je potrebné predtým dieťatku nedávať piť mliečko (aby bolo hladné) aspoň 3 - 4 hodiny.

Príkrm musí mať správnu teplotu. Ak je takýto "vypľúvač" tak skôr jedna chuť jedného príkrmu.

Detičkám zvykne chutiť aspoň tá mrkvička (je sladká). Dieťatko nesmie byť unavené, to často spôsobuje nevôľu jesť.

Držím palce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas