Moja 7-mesačná dcéra odmieta príkrmy

18. jan 2023

Zdravím. Dcéra 7🌙 odmieta všetky príkrmy. Je na UM.
Zeleninu, mäso, ovocie, kaše... Všetko. 😪
Jediné čo zje tak je jogurt inak len mlieko furt.
Na začiatku papala pekne, nemala s ničím problém, kaše milovala... Čím to môže byť? Čo mám robiť? Trvá to už viac ako mesiac.
Myslím, že som už skúšala všetko, varené, dusené, na pare aj kupované, nedochutené aj dochutené (pažítka, petržlenová vňať), uvariť zeleninu do ryžovej kaši.... A nič nefunguje 😪
Ďakujem za rady a skúsenosti, 🙏

pribinak
18. jan 2023

Zuby?
Nie je anemicka?

leuska1991
18. jan 2023

Ahoj,aj moja má 7mesiacov. Doteraz všetko odmietala, všetko. Vyšiel jej prvý zub v nedeľu, odvtedy jej chutí. Otvára pusinku. Ale dovtedy vôbec,bolo jej na vracanie ,keď som jej hocičo dávala. Nechala som voľný priestor tomu. A som taká šťastná,že konečne ❤️

autor
18. jan 2023

@pribinak zub ešte nemá ani 1, ale žeby to trvalo viac ako mesiac kvôli zubom? Anemická nie je

@leuska1991 moja ešte nemá zub, tak budem čakať keď vyjde, či sa to zlepší, ďakujem 😍

ivankamc
18. jan 2023

Moze jej byt neprijemne ked ju niekto krmi z rozlicnych dovodov. Vyskusaj jej davat cele podlhovaste kusy, v tvare tycinky - najlepsie na pare. Nech si sama berie jedlo a rozpatlava. Mozno vela nezje na zaciatku, ale moze to napravit vzah k jedlu. A postupne sa naje uplne sama. Viac info najdes pod heslami fingerfood a blw aj na konikovi aj google poradi. A priprav sa na neporiadok spociatku. Mam to odskusane aj na svojom synovi, aj deti z rodiny a okolia. Je to uplne iny pristup k jedlu... a neboj sa ze nema este zuby. Ak budes potrebovat, pokojne mi napis sptavu, poslem ti nejake materialy...

autor
18. jan 2023

@ivankamc ďakujem veľmi pekne ☺️, ale skúšala som aj toto... Spravila som jej "hranolky" z mrkvy aj cukety a nič 😏 budem dúfať, že to bude tými zubkami a keď vyjdú tak sa to zlepší

andreatytler
20. jan 2023

Posad si ju na kolena, nech je v tvojej naruci ked papa. Predpokladam ze doteraz sa krmila tak ze si ju drzala v naruci a teraz to uz nema. Skus jej navodit spat tu prijemnu atmosferu co mala ked si ju krmila z flase.

autor
22. jan 2023

@andreatytler ďakujem, skúšala som aj to 🤦‍♀️😁

andreatytler
22. jan 2023

Este ma napadlo... treba skusat vytrvalo. Ponukat znovu a znovu, to krmenie na kolenach skustit aj tyzden. Nas syn je velmi dobry jedak, ale vela novych jedal ochutna a povie ze to nema rad. Poviem OK a zjem ja. Na druhy den ponuknem znovu a on zje mozno jednu lyzicku. Potom o tyzden ponuknem znovu a tentokrat uz jze viac. Ale ja mam tu vyhodu ze on je velmi zvedavy a chce jest vsetko to co ja.