8 ročné dieťa nechce jesť

lenka2007
13. feb 2017

Dobry deň
chcela by som sa opýtať dcera 8 rokov mala problemy s bruškom ktore ma do dnes. uz to trva 3 mesiace. Máva často pocit na zvracanie po urcitych potravinach. Nemôže mliečne tak sme presli na bezlaktozove teraz o.k ani parky salamy sunky. Je toho veľa a postupnym vysadzovanim jedla ktore robili zle na odporučanie pediatra aby sme zistili co jej robi zle sme vysadzali potraviny ktore mala rada a teraz nechce jest lebo sa boji ze jej bude zle. Celiakiu nema vsetky vysledky z krvi boli o.k. na gastro len cakame. Je nieco na zlepšenie chuti do jedla alebo ako teraz postupovať aby sa rozjedla. diki

tyelde
13. feb 2017

Na podporu chuti do jedla vit. B, a ja by som sa snažila nájsť nejaké nové super recepty a skúšať, možno ju zapojiť do prípravy jedla aby videla, že tam nič "zlé" nedávaš a teda jej nemá prečo byť zle...

janickacrazy
13. feb 2017

@lenka2007 No treba počkať na to gastro, može mať nejakú alergiu alebo niečo také, potom budete vedieť, čo presne može a čo nie. Určite sa to potom upraví, ked budete vedieť, čo jej vlastne je.

kacena4
13. feb 2017

@lenka2007 krv na histaminovu intoleranciu - je tu taka skupina precitaj si ☹ drzim palceky nech je lepsie a hlavne je to teraz uz o psychicke o strachu z bolesti a zvracania ☹ bude to boj na dlhe trate

lenulilienocucka
13. feb 2017

Asi jediné, čo ti ostáva počkať na gastro lebo bez toho ti nikto neporadí prečo je jej zle. A dovtedy by som sa snažila do nej dostať aspoň niečo diétne sucháre, výživy, ovocie, zeleninové polievky...

lenulilienocucka
13. feb 2017

A kľudne aj ju zapoj do prípravy jedla možno ju tým spôsobom aj namotivuješ keď zistí, že nič zlé v tom nie je aj keď je pravda nikto nevie zatiaľ prečo a z čoho presne je jej zle tak môže jej byť úplne z hocičoho bohužiaľ... 😒 Ak nebude chcieť vôbec nič jesť celý deň tak v tom prípade by som zašla do DFN.

lenka2007
autor
13. feb 2017

@kacena4 ďakujem aj histaminova intolerancia je negativna. Je to fakt viac o psychike ale neda sa mi nijako zlomiť aby skusila niečo nove je par surovin žiadne vyživne hodnoty :( budeme skušať ďakujem

lenka2007
autor
13. feb 2017

Ona niečo spapa ale len zemiaky v rôznej forme, ryža bez laktozove jogurty mlieko suchare pyskoty nejake ovocie ale zda sa mi to strašne malo bola som naucena na papkačov a teraz tak tretinka. Uvidime ako nam to pojde.

hivanik
13. feb 2017

@lenka2007 Vitaminy skupinuB podporuju chut do jedla. Probiotika- dlhodobo.

lenka2007
autor
13. feb 2017

@hivanik to jej davam ale nejak efekt nevidim. ďakujem

hivanik
13. feb 2017

@lenka2007 uzivate dlhodobo? Kamoska davala synovi Puskvorec caj. Ale s tym ja nemam skusenost.☹

kacena4
13. feb 2017

@lenka2007 kazde dieta je ine, vobec ju nenut jest nelam ju o com to je! aby to bolo o psychike ☹ nema vyznam tak bude jest menej hlavne jej davaj vydatne jedla a zdrave to je podstatne

meriksp
31. dec 2017

Mam velmi podobnu dceru, ma 7 rokov... Chcela by som vediet, ci sa za tych par mesiacov u Vas nieco zmenilo? A co to gastro...

meriksp
31. dec 2017

Inak my sme chodili pred rokom aj ku psychologicke...ale asi je to beh na dlhe trate.. prosim ozvite sa...

lenka2007
autor
12. jan 2018

Zdravim gastro sa nam nepodarilo absolvovať lebo dcera psychicky to nezvlala same vysetrenia a chceli ju le oblbnúť a spraviť vysetrenie no keď to videla tak chytila amok tak nam dali ďalši termin do celk.anestezy o 3 tyzdne že skôr sa to nedalo kvoli poisťovni no dcera ochorela tak zas ďalsie 3 tyzdne na novy termi a v tom sa to nejak zmenill prišla jar a začala jesť nie veľa ale zjedla tak som ten 3 pokus zrušila lebo problemy prestali dokonca aj nočne potenie a teploty. Tak sme sa dohodli že ak bude papať tak do nemocnice nepojde na vyšetrenie ma tototiž od vtedy panicky strach z lekarov a to zo všetkych. Teraz papame ale ma obdobia kedy sa to sekne a nechce nič. Bojujeme 🙂