9-mesačné dieťa nechce cez deň jesť

20. mar 2024

Ahojte, snad mi nejako poradite. Mala ma 9 mesiacov, a uplnecez den odmieta jest. Vecer o 18: 00 vypije 210ml UM, vecer o 22:00 240ml a rano okolo 5-6 210ml. Problem je, ze do nej neviem skoro nic dostat okolo 8 rano skusam nejake pecivo, to spapa 3-4 male kusky, desiata nehrozi( uz aj banan zacala odmietat), obed skusam kadeco, a proste jej nic nechuti. Vyvaram jej, potom vyhadzujem, skusala som kupene prikrmy,tiez vyhadzujem. Zje tak 2-3 lyzicky. Poobede nejaku kasu tiez skoro celu vyhadzujem. Mlieko taktiez nechce cez den, vypije mozno 20-30ml ked jej to skusim dat. Raz za tyzden mozno sa stane,ze vypije 150 ml cez den. Skusala som jej aj v noci menej mliecka dat, ale robila neskutocny cirkus😏 na poradni sme boli minuly tyzden, ma 8700 g, nechudne, ale dr mi k tomuto nejake konkretne rady nedala. Uz to trva hadam aj 2 mesiace. Skusam obmienam jedalnicek a nic. Snad nejaka dobra dusa nejaku radu bude mat, budem neskutocne vdacna. Je to moje 3 dietatko, ale 2 starsie deti boli papkaci, jedli vsetko zaradom, preto neviem co si pocat. Dakujem

ivangeline
20. mar 2024

Asi potrebuje menej jesť. Nedávaj jej toľko jedál. Raňajky,obed a večera.

autor
20. mar 2024

@ivangeline no len z tych jedal co jej davam nezje fakt skoro nic. Na ranajky minimum ako pisem, pride mi to strasne malo. Ona vyzera, ze jej to proste nechuti, nic. A to neje nic sladke, ani nic podobne, zeby si zvykla na inu chut.

lucik194
20. mar 2024

no vsak ked jej das vecer tolko mlieka, doobeda nic nechce.....

davas jej same mlieko, o 18:00 jej preco davas mlieko a nie normalnu veceru?

zmen uplne jedalnicek co jej davas.... potom zacne normalne jest

autor
20. mar 2024

@lucik194 o 18tej sa mi uz uklada spat. Potom vstane ked idem ja o 10tej spat, vypije a spi🤷‍♀️ pisem, ze som skusala jej nedat v noci jednu davku mlieka, ale nedokazala znova zaspat bez mlieka ked sa zobudila

autor
20. mar 2024

@lucik194 a normalnu veceru nechce. Skusala som kase, aj co mala na obed, nic. Pred spanim chce mlieko🤷‍♀️

ivangeline
20. mar 2024

Znizuj davky mlieka. O 10ml kazdy tyzden menej. Moj nikdy nevypil plnu flasu cez noc. A vlastne ani jeden z mojich. Posledny ma teraz 11m a vypije max 150ml naraz.

lucik194
21. mar 2024

za mna ako som Ti napisala, ma plne brucho mlieka...... zmenila by som jedálniček....
proste musis skusat.....

vevesh
21. mar 2024

Ja by som to este nehrotila- moje najstarsie sa rozjedlo az po 12m. Aj prvy prikrm bola ochotna ochutnat az ako 9m. Dovtedy vsetko akejkolvek konzistencie stale vypluvala. Po roku sa rozjedla na par jedal (dokopy ich bolo asi 5) , ktore som potom tocila dookola🫣🫣🙄 ale zatial by som len ponukala rozne veci a aj ked by zjedla par lyziciek, tak okej.

simca06022011
21. mar 2024

ono chcelo by to cely harmonogram dna, ked sa ti o 18tej uklada spat tak bud cez den malo spi, alebo uz zaspi od hladu. Halvne ak potom sa pravidelne budi na jedlo. Alebo neviem.. ja osobne by som rano s pecivom nezacinala ak nema riadne zavedeny OBED, ani s vecerami. Jedlo vyhadzovat nemusis, mozes male davky parit v paraku na buchty, mixnut. ALebo mixnute zamrazit a rozmrazit.
Ono ak ti o 6tej rano vypije flasu mlikea tak ti nebude o 2hodiny vyhladnuta na ranjaky podla mna. Skusila by som rano obilninove kase s ovocim, teple, kludne redsie, kym pije to mlieko, mozno jej to bude viac brat. Vecer mliecne kase pred spanim albo good night mlieko A v noci nic (na to by som presla postupne ako nado mnou). Ale zaklad najskor zaviest OBED. Polievku mixnut, popucit.. zjest. A druhe aspon trochu. Kludne nech si je aj pol hodinu.
desiaty a olovranty, to zvladne schrumat nieco aj v kociku ked sa idete prejst... Hlavne ten rezim, spanok denny, pohyb denny, vychazdky, hry... podla mna pravidelnost robi vela. Ale teda mam len jedno dieta :DD
moja jedla ako srotovacka zaradom takmer vsetko ale ja som jej nedavala v 9m jest 5x denne a uz vobec nie "riadnu veceru", to som si uplne ista :D

autor
24. mar 2024

@ivangeline
@simca06022011
@vevesh
@lucik194
No baby, tak vam poviem, ako som sem dala tento prispevok, mala mi zacala znova normalne jest😅 ani som zatial nic nemenila, proste zje ranajky, obed, aj poobede. Plus mliecko v noci🤷‍♀️ neviem, ci mala len nejake take obdobie alebo co, ale uz 3 den mi normalne papa. Som skoro plakala ked mi zjedla normalne obed😅 ale diky za rady, skusim aspon postupne znizovat mliecko v noci.

@simca06022011 inak od hladu urcite nezaspala vecer tak skoro, ona bola kazdy den spokojna, kludna, samozrejme ze som sa vzdy snazila nieco jej dat aby nebola hladna. Obed som sa jej snazila davat priebezne aj poobede aspon po par lyzickach. Alebo roztek do ruky, ten tiez aspon kus pozuzlala.

lucik194
24. mar 2024

super 👍

a nevyliezol jej nejaky novy zub?

minenkak
24. mar 2024

Počkaj keď to bude pokračovať ešte aj v piatich ,zbytočne nútiš jesť,však skús nechať von ten banán možno si samo niečo zoberie

autor
24. mar 2024

@lucik194 odvtedy nie. Ma ich 8 uz od januara, zatial ziadny novy. Tiez ma napadli zubky, ale nevudno nic na dasnach zeby sa tlacil🤷‍♀️