9 mesačné dieťa nechce doobeda jesť

kristina1001
12. júl 2021

Ahojte mamičky moja 9 mesačná dcérka ráno ani doobeda vôbec nechce nič jesť v noci papa posledné mliečko o 3 a potom keď sa o 7 zobudí tak sa prebalíme pohráme a ideme raňajkovať okolo 8 pol 9 a ona vôbec nič nezje ani chlebík ani kašu ani ovocný príkrm nič jedine mlieko "to znie vždy " neviete mi poradiť Čo jej mám ešte skúsiť dať alebo jej ráno teda dať len mlieko lebo potom mi papa len obed o 12 a ten spapa zase iba ak aspoň 4 hodiny nejedla tak ja už neviem poobede nemá a ničím problém zje všetko čo jej dám aj hneď po sebe keď vidí papať nás tiež si hneď pita Maťo to aj vy ?

anjelicek26
12. júl 2021

9 mesacna nemusi jest 5 chodov denne, ze ano... pekne ti papa, nechaj to na nej.

kristina1001
autor
12. júl 2021

@anjelicek26 tiež som nad tým rozmýšľala lebo poobede pekne papa aj večer len teda to ráno ona vie byť od 3 rána čo papa mliečko až do 12 čo bude papať obed bez jedla ale jej otec je taký istý tiež doobeda nič nejedava možno je po ňom v tomto

denden77
12. júl 2021

@kristina1001 mam 10m.. rano, ked sa zobudi (6:30), dostane mlieko.. normalne jedlo ma a az o 9 😊

kristina1001
autor
12. júl 2021

@denden77 aj ja dávam mlieko keď nič iné nechce ale moja ani o 9 nechce ani o 10 vôbec ja už som minula snáď celú kašu a kopu ovocných prikrmov len preto že som skusala

zuvelyn
12. júl 2021

Nakrájaj pred ňu ovocie, tetaz je sezóna tak melón,marhula, nektarinku maliny a nech si vezme keď chce. Alebo povariť markvu, brokolicu, kaleráb a na pásiky nakrájať na tanierik. Syn ma sice 14mes ale v tomto teple máločo chce zjesť tiež. Ked sa nenaje dostane az o 11mlieko pred spaním. Ked je hladný tak sa uz vezme sám ovocie, porj neviem ci u dávaš jogurt ale u nas je to záchrana na všetko, kaše mi nejedol nikdy.

kristina1001
autor
12. júl 2021

@zuvelyn keď dám niečo pred ňu zoberie to poobzera a zahodí tak neviem jedine chrumky takto zje áno jogurty papa len poobede neviem či by som jej mohla dať dva krát za deň

zuvelyn
12. júl 2021

@kristina1001 a neskúšala si jej dať melón? Ja nepoznám dieťa co by ho nezjedlo. Doobedu aspoň ovocie, ma aj pitný režim aj cukor na energiu. Alebo acidko trochou ked jogurt ma poobede

kristina1001
autor
12. júl 2021

@zuvelyn áno papa aj melón ale nie doobeda ja to nechápem. Ako keby jej ráno nechutilo

alex666
12. júl 2021

@kristina1001 ak normalne rastie a pribera, tak by som to neriesila. 9-mesacne dieta este nemusi tolko jest. Myslim si, ze casom to pride samo a bude chciet viac

ivangeline
12. júl 2021

Zvlastne..ze nechce ranajky. Skusala si rozne jedla na ranajky?

marianarem
12. júl 2021

@kristina1001 No ja som taky typ, co sa hned po zobudeni musi najest, ale moj manzel je opak. Velmi casto sa naje az na obed a ked este nezil so mnou, tak aj ten bol niekedy az o 3-4 poobede. Jeho otec je uplne rovnaky a ani mama nejedavala ranajky. Ked bol maly, tak bol v rodine vraj jediny, co ranajkoval, lenze tie ranajky boli iba kakao. Ja si to neviem u seba predstavit, my sme hned rano sadali k stolu, ale teraz vidim, ze niektorym ludom rano jednoducho nechuti.
Co sa tyka nasho syna, tak ten ranajkuje, ale nie hned po zobudeni, to len vypije trosku (pol deci) mlieka. A uz nedesiatuje, az obeduje.

wawna
27. júl 2021

ani kde mu dat nejake ovocne pyre do ruky? Alebo detske sušienky?