Aké mlieko je najlepšie?

lubinka26
26. dec 2011

Aké mlieko je podľa vás najvhodnejšie? Kozie, kravské z krabice alebo kravské z automatu? Chcela by som z neho začať najskôr variť a postupne aj dávať piť. Malá je do 6. mesiaca len kojená, nemala nikdy žiadnu reakciu na príkrm, a to jedla uz aj "zakázané" potraviny. Kojiť by som chcela do jari a UM nechcem.
Ďakujem 🙂

bobocka
27. dec 2011

@lubinka26 ak sa smiem opytat,preco mas uz teraz stavenu hranicu dokedy dojcit budes? mas nejake zdravotne problemy? neber to prosim v zlom(toto je citliva tema a dojcenie a odstavovanie uz na koniku bolo vela krat zdojom zbytocnych a neprijemnych hadok),ale ja to vnimam tak,ze ostavenie od mliecka by malo byt na dietati a nie na matke.ja to tak citim.ja osobne nevidim ziaden padny dovod ak matky(nehovorim o tebe,neviem ake mas dovody na odstavenie,hovorim vo vseobecnosti)odstavia bezdovodne deti od materskeho mlieka a namiesto toho im kupia umele ci im v skorom veku nahradzaju materske mliecko kravskym,ktore co sa pitia tyka riadne zatazuje brusko.

milankovazuzana
27. dec 2011

@lubinka26 Malý Michaelko ešte nepil, zatiaľ sme na UM, problém máme so zháňaním kozieho mliečka.Starší syn ho pil ako nič, myslím, že lepšie mliečko nieje.

lubinka26
autor
27. dec 2011

@bobocka uz som to tu pisala. ano, mam zdravotne problemy, uz davno mi dr. odporucal prestat kojit, nech sa dam do poriadku. najprv som si stanovila hranicu 6 mesiacov, ale ked mala tolko dosiahla, bolo to podla mna velmi skoro. teraz som si stanovila rok malej, co bude vo februari, ale zas by som chcela prekonat "zle" obdobie, co byva na jar, chripky a pod. takze tak. mozes mi verit, ze som sa velmi natrapila na zaciatku s kojenim, nikto neveril, ze raz kojit budem, velmi to je pre mna tazke, ale tak to bude najlepsie, tak aspon hladam vhodnu alternativu. to kozie mlieko mi z toho vychadza asi najlepsie.

bobocka
27. dec 2011

@lubinka26 palec hore mamina.super.mas moj obdiv.a bianka je stastne dietatko,ze ma taku super maminu co si zistuje vsademozne info ako co najlepsie materske mliecko nahradit 🙂

luciferkax
27. dec 2011

Myslím, že ked bude mať urž rok , je zbytočné prechádzať na umelé mlieko. My sme začali dávať staršiemu najprv kravské, no mal z neho ekzém, a z toho z automatu ešte viac. Začali sme dávať kozie mlieko a nebol problém 🙂 čiže ja som za kozie 🙂

lubinka26
autor
27. dec 2011

@bobocka dakujem krasne, aj slzicka mi vyhrkla. snazim sa robit vsetko tak, aby to bolo pre Bianku to najlepsie, aj na ukor mna. Mozno budem kojit nakoniec do 2 rokov alebo pokial sa Bibi sama nerozhodne, ze staci. Len chcem byt pripravena, keby nahodou...

tamichloe
27. dec 2011

@lubinka26 ahoj,ja kojim stale,ale už moc nechce,začala som davat klasicky sunar,a velmi jej aj chuti..a planujem čo najdlhšie..(vraj ,ak sa chceme vyhnut alergii,tak je najlepšie do 3rokov UM,aj ked sa tu určite viacere mamičky na mna vrhnu...neviem či to dodržím,ale do jedla chcem po troške pridavat...inač ja ked som zjdla jogurt,malu som plne kojila,tak bola hned zahlienená ☹ )kedže staršie deti maju alergiu na BKM a im som davala kravske mlieko od roka..kedže som si doktorov pri nich užila až,až..tak sa snažim preto robit,čo možem... 😵 😵

yvetulka
27. dec 2011

@tamichloe sunar mozes az do 6-tich rokov kludne, ja to takto tiez planujem, ale co ked v skolke ich nalievaju kravskym

bobocka
27. dec 2011

@lubinka26 ty sama budes citit pokial to bude pre teba ok.malicka ma pomaly rok.mozno sa ti sama odstavi este pred tebou planovanym terminom a mozno ty pocitis,ze je to max co ty ohladom dojcenia ponuknut zvladas a odstavis ju ty.necit sa zle ak koli vlastnemu zdraviu dojcit prestanes.malickej si aj tak dala ten najlepsi zaklad aky si mohla. a ak prestanes dojcit skor ako sa sama odstavi,tak sa koli tomu necit zle,lebo bianka potrebuje hlavne zdravu maminku 🙂 po roku jej nutricnu hodnotu vies pomaly doplnat aj priamo zo stravy 🙂 ale potom si pre istotu aj pozistuj ako ist na odstavovanie.neurob to narazovo,nech to nie je pre malu sok. 😉 drzim palce 🙂

lubinka26
autor
27. dec 2011

@luciferkax uz som rozhodnuta, ze ked mala nebude chciet kozie, budem kojit, kym ho neprijme 🙂 dakujem ti za nazor 🙂

tamichloe
27. dec 2011

@yvetulka a ty davaš len sunar? a do jedla normalne davaš kravske??ja aj kašu robim so sunarom,aj puding..našla som tu na nete..s vodou pripraviš napr.puding a potom pridaš sunar,ked je to vlažnee....ty ako??

yvetulka
27. dec 2011

ja s mliekom nevarim nic, manzel to neznasa, syncek puding nechce, raz som skusala dat mu ho z kravskeho mlieka, ale nepochodila som. otrieska sa syrmi, jogurtami a acidkom, sunar vypije len na spanie aj to len 90 - 120 ako babatko, skor si myslim, ze zo zvyku,lebo niekedy ho ani nevypije vsetko.

lubinka26
autor
28. dec 2011

nerozumiem, ze preco sa moze davat mlieko do varenia a na pitie nie, ked ho prevarim. ved aj v jedle prejde mlieko varom aj ked dieta vypije prevarene. hm?

@tamichloe myslis, ze si dala skoro detom kravske mlieko a preto maju alergiu? vy ste na nieco s manzelom alergici? nemali deti ziadne priznaky po vypiti mlieka?