Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako naučiť 22 mesačné dieťa všetko papať?

sophia1212
8. máj 2012

Ahojte babule..mame taky problem.Nasa slečna ma 22 mesiacov a okrem mlieka, jogurtou, vyzivy,rožka s maslom a salamkou, sem tam pochlipe kuraciu polievku nechce nic papat.Ked ja by som jej chcela davat všetko no odmieta mi to.Nechce ryzu, ani zemiaky, maso zje raz za mesiac aj to musi mat chut.Proste nejedava tak ako ostatne deti.Ako ju naučit papat všetko?? neviete mi poradit?

mummy01
9. máj 2012

@sophia1212 treba si urcit co a kedy bude jest a aj to dodrzat.Ak sa papa obed tak si vsetci sadnite za stol a papajte spolu.Len jej nevymyslaj ziadne nahrady ako nechces polievocku tak ti dam jogurt-to je cesta do pekiel.Ak obed nezje odprac to a daj az olovrant.Ver mi ze viem o com pisem,jednu nepapkaciu slecnu mam doma a jedine toto na deti plati.O vitaminy sa neboj,moja zacala jest ovocie v 4 rokoch a zeleninu zacala len nedavno a to len surovu a je zdrava.Hlavne neprikladaj jedlu najdolezitejsiu ulohu v zivote dcerky lebo ona to rychlo prekukne a vymyslat ti bude este strasne dlho.No a na zaver,deti maju rozne obdobia-raz nejedia mäso,raz zeleninu,raz zasa zemiaky a pod.,ale kekse lubia vzdy 😀 treba pevnu ruku a vela trpezlivosti.

danteska
9. máj 2012

@m.i.r.i nepisala si teza o mojom synovi 😉 ? takto nejak to s jedenim vyzera aj u nas...nam varim zvlast a zvlast pre maleho ked nechcem aby hladoval...jedalnicek podobny vasmu-ryza-samotna,cestoviny-samotne,alebo granko alebo vajicko..sladke jedla ma rad ale zemiaky na ziadny sposob atd atd..zeleninu a ovocie nie-max jablko a pomaranc..cez minuly vikend sme boli na svadbe a ja jednina chodim s "obedarom" pre moje dieta aby nehladoval...este aj na oslavach a svadbe musim mysliet ze co bude jest 😠

dusika11
10. máj 2012

no..dobre ti radi
@mummy01

hlavne nenahradzaj a bud v pohode urcite sa nenecha dieta vyhladovat..inac skoncis ako moja svokra co deti krmila v kupelni pri vodovodnou kohutiku ..pustala vodu zo slovami pozri aka vodicka.... 😠 poznam aj ludi co vozia deti v aute a sup rozok do ust..no ..tudy cesta nevedie
ja moje dvojky respektujem ked poveida nie tak zbalim..nejedia sice vsetko ale...obcas si vypytaju tri misky toho co maju radi...radi jedia polievky..predtym ficali na brokolici a csetovine..maju take obdobie..tak to neriesim lebo viem ze pride dalsie obdobie..proste zbalim caky paky ideme von a ked pride cas krmenia tak im zas nieco dam..mali obdobie bieleho chleba..teraz maju obdobie celozrnych zemli...bez masla..maju obdobie mesa a to pred mesiacom nejedli..nechcu mrkvu no mozno o mesiac budu na nej ficat,,,no deti su deti..snad tusia same co je pre ne najlepsie...nasi miluju stale mlieko s flase,,inac predtym mi nechceli pit nic teraz piju cistu vodu...stale sa to meni..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli