Ako naučiť 3 mesačné bábätko piť umelé mlieko?

juju
5. sep 2010

baby prosim o radu. musim ukoncit kojenie ale maly odmieta UM. Skusala som Nutrilon aj Beba. S pitim z flasky nie je problem, len nechce UM. ked je letne tak sa mi podari mu prepasovat cca 5-10ml ale inak strasne place a mlieko vypluva. Mixovat UM s materskym odsatym u nas nie je mozne lebo mam mlieka len tak tak a odstat sa mi neda

dakujem za tipy a rady

saranina
5. sep 2010

@juju Ahoj, len nahodou som nasla tuto temu a pripomenulo mi presne moje trapenie s dcerkou, ked sme surne (kvoli chorobe) museli odstavit od prsnika a zacat doslova z minuty na minutu pit umele mliecko. Tak snad Ti moja rada pomoze:
Taktiez mala nechcela mlieko a vyskusala som ich takmer vsetky, proste inac chutia, aj ked som osladila, ani tak som neuspela, dokonca som sa po zufalych pokusoch rozhodla dat klasicke kravske mliecko, ale ani tak nic. Nasledovala prebdena noc, plac, hlad mojej dcerky a ja zufala mamicka. Az raz... Ked sa prebudzala, ale este nebola uplne zobudena, len sa mrvila, utekala som do kuchyne prichystala mliecko a suú ho do pusy. Pomohlo!!! Asi preto, ze babo este spalo a si neuvedomovalo chut, alebo neviem preco, ale pomohlo. A tak som bola stale v strehu a vzdy, ked sa prebudzala, tak uz som letela nachystat mliecko. ALebo ked som vedela, ze priblizne v tomto case bude vstavat, tak som si mliecko nachystala a potom ho uz len rychlo zohriala.
ALebo potom sme to robili tak, ze malu sme akoze oklamali. Kym nebola uplne uplakana, buchali sme napr. vareskou po stole, alebo misticke (samozrejme nie trieskali, ale jemne klepkali), ona sa susutredila na ten buchot a sups s flasou do pusy... AJ to pomahalo.
Tak TI prajem vela uspechov a snad nieco pomoze. Drz sa! Viem , co to znamena, prezili sme si to! SNad sa Vym to skoro podari a zvyknete si na umele mliecko!

alexo
6. sep 2010

Ahojko, rada by som pomohla, ale aj ja mám taký istý problém, musím odstaviť 7 m bábo a neviem ani ako nato. Mne ani z fľašky piť nechce.Neviem ako to ideme vyriešiť, ale ďakujem za otázku, lebo odpovede budú aj pre mňa nad zlato 😉

blumka
6. sep 2010

@alexo nech skusi tvoj manzel nabehnut s flasou a ty odid co najdalej. z teba je citit mliecko, od ineho skor prijme flasu. U nas to pomohlo

nice202
6. sep 2010

aj ja sa pripajam, tiez mam taku istu otazku

juju
autor
6. sep 2010

baby dnes sa stala srandovna vec; malemu sme davali Nutrilon, BEBA, skusali sme rozni ludia, rozne polohy, casy, kombinacie, teploty, sposoby - a stale nechel; s manzelom sme velmim bio orientovany a dnes ked som bola v Carrefoure som mu kupila BIO HIPP UM a skusili sme mu dat podvecer po kojeni, teple ako ma byt a zacal pomaly cuckat cca 25ml; potom som ho vecer len kojila a teraz pred spanim sme mu dali len flasku a vytiahol az 85ml bez placu, donutenia, kludne pomalicky; s manzelom nechapeme a smejeme sa ze je naozaj nase Bio bejby 😀

tak asi treba najst vhodnu chut, co bude dietatku chutit; viem, ze skusat vsetky formuly na trhu je velmi financne narocne, ale na SK a CZ by sa mali kupit aj vzorky, tak skuste...

inak annag mi poradila, ze sa da na flasku prejst aj takto:

juju
autor
6. sep 2010

citujem Annag: Bolo by fajn začať ponúkať pri jednom dojčení iba jeden prsník. Môžeš ho počas zvyčajných napr. 2 hodín dojčiť i viackrát, ale ponúkaj stále ten istý prsník. Teda mu prsník neupieraj, len dávaj ten istý, A vždy, keď bude nepokojný, ponúkni fľašu - keď ju bude chcieť, bude piť, keď nie, nenúť ho. . Laktácia sa tým v priebehu pár dní o dosť utlmí. Potom začni ponúkať ten istý prsník do 4 hodín, potom do 6 hodín... až budeš dávať pol dňa iba pravý prsník a pol dňa iba ľavý (ale tak často, ako bude chcieť) no a popritom prejde úplne na UM. Princíp - akonáhle zistí, že z prsníka tečie mliečko oveľa pomalšie než z fľaše, začne fľašu preferovať a dobrovoľne sa na UM naučí bez akéhokoľvek náslia. A zvykne si zrejme na akúkoľvek značku.

sladjana
25. nov 2011

To znamena,celi den,narabat s flaskov, 🙂
mne u sina zabralo,podat mu flasku polu spanku,ako tu us bolo pisane,ale cera je tvrdohlavejsia,a luto mi je furt viljevat mljecko ktore narobim a ona nevipije ☹

muca1212
4. jan 2012

@alexo ahoj šimla som si že si mala problém ako ja mám teraz, tak by som sa ťa rada opýtala ako si male naucila na UM. Lebo moja ho tiež odmieta, moc dik

alexo
5. jan 2012

@muca1212 ahojko, musím uznať, že nám to išlo veľmi ťažko, keď videl fľaču, spustil veľký krik ☹ .ale po určitom čase som mu dala do fľaše šťavu z kompótu-broskyňový, trochu okoštoval a potom si privykol a do mliečka som dala granko-banánové(frapko) a pekne začal piť. Teraz mi pije už rok v pohode UM z fľaše bez granka.zvykol si.Horšie som to potom zvládala ja, že som ho musela odstaviť a nedať mu to, čo je najlepšie pre bábo.ale už sme v pohode, tak vyskúšaj, snáď si uvedomý drobec, že to tak musí byť.A z fľaše sa deťom lepšie ťahá, ako z prsníka.Tak veľa šťastíčka a nech vám to vyjde. 😉 🙂 pá

muca1212
5. jan 2012

@alexo okej ďakujem 🙂 som zvedavá ako to dopadne, ona sice troška vypije ale malinko 🙂 uvidíme