Ako podporiť chuť do jedla?

cruz741
25. mar 2017

Žienky čo ste mali problém s nechutenstvom detí,ako ste to prelomili a čo aspoň trocha podporilo aby zjedli viac?Dcéra nebola nikdy veľký jedák,teraz je však po operácii,vyberali jej nosnú mandľu a nechce jesť absolútne,naozaj len pár lyžičiek,má 3 roky a ledva 14kíl,možno už aj menej..Pediatrička tvrdí,že je dôležité aby pila,a mám jej dávať výživu a droždie😨,už by videla ako s chuťou zje kocku droždia,žemňam mňam😕,ak poradíte budem vďačná..Ďakujem

mirage2017
25. mar 2017

Dobré ránko, ja osobne nie mám skúsenosť. Možnosť to je blbosť čo budem písať 🤒 ale skúsim. Asi už moze jesť vsetko. Určite má svoju oblubenesie jedlo, tak skúste spoločne pripraviť aby ona môla byt súčasť vaše varenia. Kedy som bol také mala mamina dal mne trošku múka vajíčka soľ, cukor a robila som moje koláče. Alebo pomáhala som robiť rezeň. Deti .aju super fantáziu. Alebo kedy máte stroj robiť ranesie džús a ona ukladá ovocie. Jednoducho hrať sa. Deti majú veľký radosť. Ešte kedy môžno dostane kuchynské sapice, zástery...😉 No držda ani ja nechcela som jesť 😢 len tak. Kde je to staré časy kde dávali zmrzlinu, pri vybrané mandľami? Prepáč 😉 toto čo prišiel prvý mislenka ako mamina.

maxiva
25. mar 2017

Ja by som ju krmila polievkami,zaludok sa roztiahne a ona sa rozpapa..mozno ju to este boli a preto vymysla.urcite ju to prejde,len to chce cas.rob jej polievky aj s maskom,keby nechcela zamixuj jej to.

maxiva
25. mar 2017

Inak su tablety s pivovarskymi kvasnicami,ale neviem ako by to polkla.moj syn ma tiez tri roky a vazi okolo 14kg,mozno 14,5...nevyzera nejako vychudnuto

tiper24
25. mar 2017

@cruz741 davaj jej jablko, nakrajaj jej to a na desiatu a olovrant nech je jablko a na pribratie pravidelnu stravu

tuusfatum
25. mar 2017

Pangamin. Alebo Nutridrink ked sa zatne a nebude nic jest.

gabona1
26. mar 2017

Ahoj, ja som kúpila v dr.max pivovarské kvasnice aj s lactobacilom - pangamin, dávam to synovi 2x za deň, mám pocit, že to trochu pomohlo, treba na to dlhší čas. Popýtaj sa v lekárni, poradia Ti.

guiseppinka
26. mar 2017

@mirage2017 ide o nosnu mandlu a tam ti zmrzka nepomoze...

Vyskusaj bud tie pangamin draze alebo nutrolin b ale este sa nam osvedcil pediakid sirup...

kp7333
26. mar 2017

Skus jej davat vitaminy skupiny B - su dostat v lekarni kvapky, maju sladku chut, takze deti ich nevypluvaju. Podporuju chut do jedla. No a popritom skusat, co zje. Zacat tym, co ma rada, hoci aj sladke jedla. Skusat do nich prepasovat zdrave a vyzivne suroviny ako ovocie, tvaroh...ked sa rozpapa, postupne rozsirovat repertoar o polievky, prepasovat do nich masko, zeleninu, pripadne rozslahane vajicko. Moja dcera je tiez slaby jedak, je velmi prieberciva, jedlo, ktore jej nechuti, nezje, ani keby par hodin predtym hladovala. Varim jej dookola to co ma rada, aby aspon nieco zjedla a priberala. Nie je to idealne, ale aspon nieco...