Ako, prečo, aký spôsob kŕmenia je lepší?

neviemodpoved
26. máj 2020

Ahojte. Dcerka ma 4 mesiace je plne kojena a o dve mesiace sa chystam na prvy prikrm. Ale neviem ci jej dat uvarny kusok mrkvy/zemiaku alebo rozmyxovat.. Kupila som si aj taku parnu somarinu na sterilizovanie a varenie prikrmov pre dieta ale som videla video Soni Tomesovej na youtube ako krmila svoje dieta a naramne mi to sadlo. Mate s tym skusenost? Ja mam dost velku dcerku a myslim ze by nemala problem... A ako uskladnujete na zimu jedlo... Mam zahradu a objednane dajake bio ovocie a zeleninku a neviem ci spravit vyzivu alebo len spracovat domraziaka . Napady? Dakujem. A pardon za gramatiku ale uz dajaky ten rok komunikujem v inom jazyku uz som zabudla pravopis

daganov
26. máj 2020

@neviemodpoved ťažko povedať, aký spôsob kŕmenia je lepší, asi taký, ktorý bude viac vyhovovať tvojej dcérke. Niektoré deti skúmajú nové chute tak, že ochutnávajú každý deň jeden druh varenej zeleniny alebo ovocia, príp. zemiak systémom, že si ten kúsok zoberú do rúčky, hrajú sa s ním a ochutnávajú. Niektoré nezoberú do ruky ani za nič, ani keď sú väčšie. Potom je lepšie mixovanie. A môžeš urobiť aj výživu - ovocnú rôzne druhy a zeleninu dať do mrazničky. Bude lepšia z mrazničky, ako čerstvá plná dusičnanov zo supermarketu.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofiia87
26. máj 2020

Za mna parny mixer na prikrmy super vec, nemusela som spinit kopec riadu, same sa to vyplo, cize sme kludne mohi byt vonku a malej sa uvarilo jedlo a nemusela som sa stresovat ci mi nezhori dom. A k mixovaniu, kazde dieta je ine, mne moja napr nerozmixovane nezjedla asi do roka, takze len s popucenym alebo kuskami som ja nepochodila🤷‍♀️

selest
26. máj 2020

Vzdy som varila alebo naparilalen tak v hrnci. Vzdy na 2 dni max. Z mraznicky prikrmy nechcel. Vzdy vacsinou cerstvu zeleninu a neskor aj z mrazenej. Kusky nevedel zjest dlho, parkrat sa mi dusil takze som mala respekt radsej som to nesilila niektore veci skoro az do 1.5 roku nevedel zjest vcelku ani popucene len mixnute. Nic mu neuslo teraz uz chrume aj jablko. Ja som zacala tak klasicky 3 dni mrkva potom 3 dni batat potom spolu a takto pomalicky najprv mesiac zeleninka. Potom varene jablcko hruska neskor chude masko. Pekne pomali po kuskoch prvy mesuac doslova po lyzicke jedol.

evittam
26. máj 2020

@sofiia87 Aky kopec riadu? Nic v zlom. Ja som mala jeden hrniec.

hipuska
26. máj 2020

My sme mali dosť problém so zvyknutim si. Každopádne odporúčam 3 dní. Tj. začať 1 zeleninou, napr.zemiak...3 dni. Pridať mrkvu..3 dni..a tatko postupne po jednom druhu 3 dní. Takto pekne vylucis čo je ok a čo nie. Malého brutálne zapekalo z mrkvy. A na začiatku fakt pomaličky. Prvý deň možno iba 1-2cl. Zo začiatku mixovať. Postupne celé ponižovať ale jeden zemiacik popucit vidličkou a takto podávať. Postupne zvyšovať podiel popucwne a mixovane. Čím skôr si zvykne, tým lepšie pre teba.