• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Používate na prvé príkrmy BIO mrkvu?

5. mája 2010 
Ahojte, Nas drobec ma 5,5 mesiaca,kojeny a pre slabe priberanie aj dokrm UM,nezvladala som odsavat 150 ml denne.Citala som na ceskej stranke o kojeni ze je lepsie niekedy zacat skor zeleninkou a zrusit dorkm UM,tak sa chystame na prvu mrkvicku. Taktiez je tam uvedene vhodnost pouzivania zo zaciatku BIO zeleniny/vraj ta doma pestovana ma vela dusicnanov,
/tu co mame uskladnenu doma je asi poriadne odstata,stara???/.
Myslite ze to co najdem v predajni zdravej vyzivy, ci v supermarkete je naozaj BIO??Vraj existuje aj mrazena BIO zelenina na pultoch supermarketov,no to mi pride cudne, ved cerstva je asi lepsia????Neviem fakt ci zemiaky z nasej zahrady nie su menej zavadne ako tiez z Tecso???
Odkial ste teda kupili prvu mrkvicku pre VAse babo??? Aj lekarka na poradni mi hned dala letak od Hami vraj su kvalitne a usetrim aj cas...no ja nechcem setrit cas, chcem proste dat drobcovi ozaj zdravu zeleninku na zaciatok nie plnu chemie, urcite neskor to uz riesit nebudem.
27. mar 2008 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My síce ešte nepapáme stravu, ale ak začneme tak by som chcela začať z BIO zeleninkou.
Nemám možnosť mať domácu zeleninku tak aspon tú bio budem dávať.
Máme v dome BIO potraviny, tak dúfam že kým začneme papať tak neskrachujú :wink:
27. mar 2008 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julie6...no ja kupujem zeleninku normalne v obchode..nepozeram na to ci je to bio ale normal...aj tak aj tak ti tam pridaju chemikalie aby s im to neskazilo pocas prevozu... keby som si mala vsimat co jedlo obsahuje ake nezdrave latky tak mala neje nic...teraz je vsade nieco..v ovoci, zelenine, masku prosto vsade
27. mar 2008 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v mrazenej zelenine je určite viac vitamínov, ako v uskladnovanej zelenine, hlavne, ak je zmrazená krátko po zbere ... zeleninu v hypermarketoch nekupujem, jedine mrkvu a aj to vo zväzkoch a musí byť tvrdá a nie ohybná ... :confounded:
27. mar 2008 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viac na teme Prve prikrmy :wink:
27. mar 2008 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My bio mrkev kupujeme...Ale jednom tu. Ostatní zeleninu dávám normální z obchodu...
27. mar 2008 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. mar 2008 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. mar 2008 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kdyz si sadim svoji mrkve tak je beztak to semeno necim napustene ne?
27. mar 2008 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jak kdy...
27. mar 2008 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hehe toz jak kdy a jak je to letos?? :grinning:
27. mar 2008 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja ked som zacala davat prvy krat zeleninku, tak som kupila bio mrkvu a zemiak. Davala som to asi 2 tyzdne a potom som presla na normalnu kupovanu v obchodoch. Vlastnu zahradku nemam, tak aspon aspon zo zaciatku aby nemal niake reakcie.
27. mar 2008 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas maly od nedele papa mrkvicku a nekupila som bio, kupila som v tescu, ale tu s vnatou asi za 49sk.... je krajsia a nato, ze maly ma ekzem, zatial vsetko ok, ziadna reakcia a dokonca mu chuti :slight_smile:)
27. mar 2008 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som na prvy prikrm kupoval Bio Mrkvicku v Bille. Aspon to pisali na sacku.......
27. mar 2008 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja používam len doma vypestovanú mrkvu od svokry - mám to šťastie, že ju mám - tú domácu mrkvu myslím :grinning: , lebo inak sa dosť bojím dusičňanov
inak by som určite zháňala niečo domáce, alebo bio, hlavne teraz v zime, potom by som kupovala od tetušiek na trhu
27. mar 2008 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já bych určitě kupovala bio mrkev, když bych vařila. Normální zelenina je samý dusičnan. Ale dr mi řekla hned, že ať mě vařit ani nenapadne a že mám příkrmy kupovat.
Jinak s tou vypěstovanou doma - to mi přijde skoro to samé, protože stejně nevím, co v té hlíně na zahradě je za látky :confounded:
27. mar 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co je u vás v hlíně vám řeknou na hygieně, pokud máte obavy :slight_smile: Já bych z neznámých zdrojů nevařila , ale vím, že je to doma ok a tp lepší, než skleničky, kde po sterilování moc vitamínů a chuti nezbyde, ale taky občas budem skleničkovat :slight_smile:
27. mar 2008 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja verim, ze vo vyzivach je malo dusicnanov a pesticidov len ci tam este zostali aj nejake vitaminy. Pri tej dlhej trvanlivosti, po pasterizacii, vystavene stale niekde na svetle... Ja som za Bio zeleninu ak sa da :wink: Mne pride mrkva z vyzivy horka, akoby bola stara. Ta pripravena doma je ovela sladsia a stavnatejsia. Stretli ste sa s tym aj vy?
28. mar 2008 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no ja sa o to snažím, ale nie vždy ju dostanem :frowning2:, už sa teším na produkty zo záhradky jednej aj druhej babky :slight_smile:
28. mar 2008 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som zacala s Hippkou... zial nemam pristup k doma vypestovanej zelenine... okrem toho Mirka zacala s prikrmami v aprili... a v skorej jarnej zeleninke je najviac dusicnanov... na v zelovoci kupovanu zeleninku sme presli v cca. 8 mesiacoch...
28. mar 2008 o 11:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No kdybych měla vařit ze zahrádky, tak bych fakt nechala někde udělat rozbor hlíny a i třeba mrkve a brambor tam vypěstované. Ono to domácí totiž nemusí být nejlepší - máme to tady hodně promořené třeba DDT :confounded: :angry: .
Hotové výživy jsou asi jako normální kompot, prostě zavařené. Když to jídlo chystáte doma, tak to přece taky vaříte, nevidím v tom, co se týká vitamínů, až takový rozdíl :wink:

Mě třeba kdysi, když byl synovec ve věku kdy jedl tyhle zeleninové kašičky, strašně překvapilo, že se dětem mají dávat co nejstarší brambory. Já tenkrát myslela, že nejlepší jsou ty nové a krásné :confounded:
28. mar 2008 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. mar 2008 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
náš krpec už papká všeličo, ale jarná bio-mrkva z Alnatury DM, to je naša ingrediencia č.1, keď nám obed nechutí, lebo je sladunká...a potom už to fičí... :grinning:
28. mar 2008 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, od Alnatury
28. mar 2008 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme zacali so zeleninkou v 6 mesiaci a zacali sme BIO produktami od HIPPa, ked sme presli roznymi druhmi zeleniny, zacala som varit doma. Chvilu trvalo, kym si zvykla na domacu stravu - kupovane jej chutilo viac, ale teraz je uz v pohode. Zemiaky, korenovu zeleninu a cuketu mam zo zahradky (od babiny), kupujem karfiol, brokolicu (BIOmrazenu), ryzu kupujem BIO. Napr. taky kalerab kupujem v obchode, lebo nie je ina moznost a planujem postupne od 1 roka prejst na klasicku zeleninu...
28. mar 2008 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme bio nekupovali
28. mar 2008 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj
moje dvojčatá majú 7 mesiacov a príkrmy papáme presne od pol roka.. veľa som si predtým prečítala a rozhodla som sa deťom variť doma a nie kŕmiť ich kupovanými príkrmami... so zeleninou to robím tak, že si kupujem nebio baby karotku mrazenú, taktiež mrazenú brokolicu a karfiol a to mám v mrazáku v zásobe.. zemiaky kupujem normálne nebio na trhu... varím každý druhý alebo tretí deň, každý deň by som pri dovch nestíhala :slight_smile: niekde som sa dočítala, že uvarené musíš spotrebovať do 48 hodín, takže keď to na obed uvarím, tak to hneď papajú a potom na druhý a tretí deň majú to isté.. a tak sa vleziem do tých 48 hodín...

ovocie máme od babky nestriekané takže kvázi bio jablká, ale na trhu kupujem normálne hrušky, banány... iné sa teraz aj tak nedá...

s varením doma mám len dobré skúsenosti, pretože viem, čo im tam dám a nedávam tam žiadne paradajkové pretlaky alebo podobné veci, ktoré zvyčajne fľaštičkové príkrmy obsahujú, aj keby sa do roka nemali deťom dávať... ako príklad uvediem, že som im raz dala príkrm z obchodu a hneď sa mi po ňom vyhádzali... s vareným doma problém nemajú ... uznávam, je rýchlejšie a pohodlnejšie kupovať príkrmy už hotové, niekto z nich možno ani nemá problémy, ale nám to vyhovuje takto...

uvidíš, že je to celkom ľahké a na začiatku sa aj tak mixuje furt to isté dokopy...
28. mar 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ano ja kupujem bio mrkva ale ostatnu zeleninu len niekedy... :wink:
29. mar 2008 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde sa bioprodukty daju kupit??? je nutne pouzivat biomeso a biozeleninu pre deti??? aky je rozdiel medzi biomesom a normalnym?? tie kravy sa pasu na lukach alebo v com je rozdiel??? :slight_smile:
30. mar 2008 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano - vše dávám pouze bio a to až do roku. Vařím doma z bio surovin. Pokud jedeme na cesty beru skleničku bio - Alnaturu nebo Sunval. Bio produkty se dají koupit v prodejnách zdravé výživy, ve velkých supermarketech (Tesco, Globus...) a Alnatura v DM Drogerii. Pokud máš někoho s vlastní zahrádkou, tak máš taky bio :wink: Bio maso - krávy se skutečně pasou na lukách a nejsou krmeny žádnými léky (např. antibiotiky) a rozdíl - dej si třeba vedle sebe v Tescu balíček s bio hovězím a a nebiohovězím a uvidíš... I barva je naprosto jiná!
30. mar 2008 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
přesně tak, bio maso je z krav, které se pasou a nejedí žádné masokostní moučky apod. a taky se s nimi úplně jinak zachází :wink: . Rozdíl v mase je v barvě už na pohled, ale taky je rychleji uvařené a hlavně jinak chutná. Prodává se taky bio kuře.
31. mar 2008 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok