Ako prejsť na normálne mlieko?

mibi41
27. máj 2013

Prosím vás maminky ako ste prešli na obyčajné mliečko?Pridávali ste ho po trośke do umelého a až z toho bolo plná flaša obyčajného mliečka?
Lebo môj malý papká všetko z mlieka, polievky i všetky mliečne výrobky, alegria, klopklop nieje, ale keď mu chcem dať mlieko alebo kakavko tak
ho odmietne. poprosím ešte o radu ći ste mlieko z krabičky prevárali alebo ako ste ho pripravili. Ďakujem za radu.

cerez
27. máj 2013

@mibi41 Mlieko dávam už týždeň a krabičkové netreba prevárať. Zohriať na správnu teplotu. Ak nevieš či by pil takéto mliečko, skús ho ponúknuť buď po lyžičkách alebo trošku do fľašky. Uvidíš reakciu. Nasilu určite nenútiť.

zuzi_33
27. máj 2013

My sme mali podobny problem, kedze som starsiemu synovi dlho davala UM, nieco do 2 rokov. Samozrejme, ked som mu potom zo dna na den naliala obycajne kravske mlieko, tak ho nechcel. Tak som to urobila tak, ze som ho miesala s umelym, najprv viac umeleho a postupne som umele znizovala, az sa dostal k plnej flasi obycajneho mlieka. Teraz pije min. 3x denne plnu flasu a nemame problem. Mam ponaucenie pre mladsieho syna, tomu UM nebudem davat tak dlho.... 😉

klincek
27. máj 2013

@mibi41 presne tak..postupne som pridavala KM do UM. Asi 2 tydne 2/3 Um a 1/3 KM, potom 2 tyzdne pol na pol, nakoniec 2 tyzdne 2/3 Km a 1/3 UM. A o 6 tyzdnov bolo vybavene. Baby si velmi rychlo zvykli, ani si prechod nevsimli. Neodrazilo sa to ani na kakani, ani na spani. Prechadzali sme vo veku okolo 19 mes.
Davam polotucne Rajo, pasterizovane, netrvanlive. Neprevaram, len zohrejem.
Snad sa to aj vam coskoro bez problemov podari.

sandra86
27. máj 2013

tiez som najprv pridavala normalne do umeleho postupne a do tyzdna pil plnu flasu normalneho kravskeho. ja prevaram aj krabicove, aj v sacku, ale najradsej kupujem to automatove

klara023
30. máj 2013

ahojte.. moja mala ma 11 mesiacov kedy mozem davat krabickove mlieko? a aka znacka je dobra?

sandra86
12. júl 2013

@klara023 podla mna to zalezi od teba ze odkedy. dr. odporucaju umele do 3r.... ja davam od 2r...najlepsia volba je davat cerstve (ale prevarene), je jedno ci v sacku alebo v krabici, trvanlive by som nedavala, tam nie su ziadne ziviny, vit., nic

hajajanka
12. júl 2013

Syn presiel na kravske mlieko v 13. mesiaci, dcera tusim v 15. mesiaci. Jednoducho som namiesto umeleho mlieka naliala do flase kravske mlieko a bolo. Ja mam vsak stastie, ze moje deti jedli vsetko, co tieklo (hlavne, aby toho bolo vela 🙂 ). Ak ti nechce kravske mlieko hned, tak skus riedit s umelym.
Ja podavam plnotucne mlieko z krabice.

@sandra86 Ak by tam neboli ziadne ziviny, tak veru neviem, z coho by tie moje deti boli zive 😉

Krabicove mlieko sa nemusi prevarat. Uz len fakt, ze je v krabici a vydrzi tam, znamena, ze tam nie je ani jeden mikrob. Keby bol, tak by bolo mlieko pokazene.

zaza218
12. júl 2013

My sme mali podobny problem,dlho sme davali UM a obyvajne odmietala. Davali sme aj synovi,on to prijal hned a dcera nechcela vobec. Az postupne sa naucila pit,zo zaciatku sme jej tam davali trochu cukor.

syrik
12. júl 2013

Baby a ako ste to riešili, keď ste šli napr. na celodenný výlet a dieťa pije napr. poobede kravské mlieko? Sušené nie je problém prepraviť - v termoske teplá voda a prášok, ale čo s kravským? 😝

juranka
12. júl 2013

@klara023 ja som takom veku, 11 mesiacov akurat zacala davat kravske mlieko, mala sa postupne sama odstavila a tak som rozmyslala ci zacat s UM alebo priamo kravske, skusila som to cerstve prevarene ale potom som postupne presla na to 2 tyzdnove ci kolkodnove je. Trvanlive nedavam, aj ked niekedy uz nemam to jej tak jej dam aj trvanlive ale snazim sa jej kupovat to cerstvejsie 2 tyzdnove, bud rajo alebo take teskovske, co je ale vsetko to cerstvejsie. Mala nemala problem preorientovat sa na taketo mliecko a velmi jej chuti, 3x denne dostava plnu flasku, ale uz len taku mensiu lebo ona by vypila aj liter ieka denne a akoze je to zdrave pit mlieko ale potommi nic normalneho nechcela jest a musela som ju naucit jest aj maso, zemiaky, ryzu... Tak preto som to znizila, drzim palce, ked sa drobec nevysipe alebo ho nebude brusko boliet tak sa neboj dat aj to kravske, ved kedysi len take nase babky pijavali a prezili 😉 😀

barborka2708
12. júl 2013

ahoj. my sme presli hned razom na kupovane mlieko. Ja som kojila 16 mesiacov a moj maly sa sam odstavil. jednoducho mu moje mlieko uz prestalo chutit. Tak sme hned presli na kupovane vo flasi a to som este prevarala a vlastne prevaram aj dodnes. Ale maly po odstaveni uplne odmietal to kupovane ,tak som ho nenutila ,dufala som ze je to len docasne a zvikne si. Aj sa tak stalo kazdy den som mu ho nukala ked nechcel tak nechcel 🙂 ,ale raz rano vipil celu flasu a od vtedy frcime kazde rano plna flasa granka alebo mlieka 🙂

sandra86
14. júl 2013

@hajajanka len pisem co som pocula 🙂 svokrin dr. jej to povedal, lebo bola na nejakych testoch ohladom vapnika v kostiach...ze ona pije vela mlieka (trvanliveho), a nemala dobre vysledky 🙂

klara023
22. júl 2013

juranka noo tak dnes ma uz mala rok a uz som skisala dat aj bielok zatial dobre tak uvidime a najbluzsie dni skusim dat aj mlieko uvidime ci jej bude chutit 🙂

klara023
22. júl 2013

@juranka noo tak dnes ma uz mala rok a uz som skisala dat aj bielok zatial dobre tak uvidime a najbluzsie dni skusim dat aj mlieko uvidime ci jej bude chutit

klara023
22. júl 2013

@sandra86 skusime a uvidim dnes som je dala bielok tak papala tak skusime najblizsie mliecko.. kamoska 14mesacnu a jej pije krasne mlieko.. 🙂