Ako prinútim 20 mesačného syna jesť?

beru30
13. aug 2011

Syn má 20 mes. a odmieta čokoľvek zjesť. Doteraz nebol veľký jedák, ale nebolo to až také hrozné. Niečo mu ponúknem a on len zakrúti hlavnou, že nie a basta, keď chcem aby to len ochutnal tak začne pišťať alebo plakať. Je jedno či sú to raňajky, obed alebo večera.....keď aj niečo zje, tak len dva-tri hlty alebo si pár krát odkusne. Nechám ho tak, lenže za pol hodinu príde za mnou, že mňam mňam a ide to od začiatku, je to veľký boj. Ďakujem za radu.

beruska.zuzanka
13. aug 2011

ahoj, my máme doma to isté a rovnako starú dcéru... asi len trpezlivosť a ja sa snažím jej nedávať rôzne mlsky medzi jedlami... aj keď nie vždy to výde... ale má dobré a hrozné dni.
Takto pred rokom bola neuveriteľný papkáč, tak ja dúfam, že sa vrátime do normálu.... váži mi tak normálne, zdravotne je ok, takže ak ste na tom podobne, odporúčam trpezlivo, ale zároveň neoblomne dookola presný režim jedál raňajky, desiata, obed, olovrant, večera... a medzi tým nič...
držím palce 😉

lizatko1009
13. aug 2011

moj je zasa taky, ze nebude jest kludne sam v stolicke, len otaca hlavou a koniec, tak som si zvykla robit mu zabavku, alebo pustit rozpravku bambulku na youtube a on za ten cas vstko zje ani neviem kedy.

tajava
13. aug 2011

My sme mali tiez taketo obdobie, ked jedol menej, vymyslal, tak si myslim, ze to prejde, len treba trpezlivost.
Ak dieta nechce jest, nutit ho netreba. Ale povedz mu, ze ak to nezje, bude jest az dalsie jedlo. Medzi jedlami ziadne mlsanie. U nas to takto funguje. Ak nezje ranajky, dalsie bude az desiata. A stale, ked bude odmietat, tak mu opakuj, asi nie si hladny, OK, chod sa hrat, dalsie jedlo bude o napr. 3 hodiny. A ak pride o pol hodinu za tebou, zeby si nieco dal, tak mu pripomen, ze si hovorila, ze jest bude az dalsie jedlo. Hlavne treba byt dosledny, co povies, to plati. U nas napriklad, ak nieco odmietne, nebavim sa, bud bude jest co ma pred sebou alebo bude hladny. A kedze drzim slovo, tak vie, ze to bude platit, tak si rozmysli, ci ostane ohlade, alebo zje, co som pripravila.

zuza.m
13. aug 2011

v prvom rade by som ho nenutila jest,nerobila žiadne natlaky ale ani by som sa nepytala daš si toto?jednoducho je čas obeda tak sa ide obedovat my sme obedovali všetci naraz..maly ked videl že jeme všetci tak zachutilo aj jemu,dostal svoju porciu ,lyžičku a pekne si naberal a snažil sa jest,ja osm ho druhou postupne dokrmovala ked som videla že sa viac zabava ako papa.naš maly zase neobsedi a ma doslova vyhradeny čas na jedenie pootom sa začne mrvit a je dojedene.tak tiež si pametam že boli časy ked osm mu spievala a zabavala ho aby dojedol,mali sme nalepky na chladničke a pekne sme aj tie krmili 😅 teras ma skoro 3roky a zje 3parky na posedenie 😅

ludka140281
13. aug 2011

ahoj,aj moja starsia tym presla...pomohlo,ked som z jedla vytvorila babiku,slniecko,alebo do chlebika nakrajaneho na kocky som napichla ozdobne paradla a to sme sa akoze hrali na hostinu🙂 jedla som to aj ja a pili sme z poharikov pre babiky,,,,,,ty skus z jedla vytvorit auto,alebo nieco,co ma rad a podavaj to tiez formou hry...skuuus 🙂 je to maskarada,ale ak zaberie? 😉 casom ho to prejde,,,,drzim prsty......nechaj ho jest sameho 🙂 alebo u nas vzdy zaberu parky a z kecupu nakreslis cokolvek🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀