Ako prinútiť 13 mesačné dieťa piť?

23. máj 2022

Baby prosím vás, malému idú asi zuby a on vôbec nechce piť, neviem ci pre zuby ci co... Ak vypije deci denne tak je frajer.... Mam kadejaké fľašky, zo slamkou, zo sosakom, z pohára z lyžičky, caje mením, džús som mu dala, vodu zo sirupom, čistú Vodu a nič nechcee😭 ja už mám normálne aj nervy, keď mu dávam nasilu tak reve a jeduje sa.. Ja už neviem ako do neho dostať vodu..... Idú teplá a nechcem aby bol dehydrovany. V plienke máva nacikane ale niekedy to nie je Boh vie co...... 😭 Na zuby mu dávam sem tam nuforen, aj kamistad, dentinox striedam a aj camiliu

diamond007
23. máj 2022

Nerieš to toľko.
Viac polievok nech papa a ponúkaj. Určite nie nasilu, džúsy a sladké vody nie sú na doplnenie tekutín. Ostan pri čistej vode a núkaj.

tosomja
23. máj 2022

Keď chce polievku, pije aj mlieko, tak asi mu to stačí. Nie každé dieťa vypije liter vody. Hlavne s kľudom, nemaj nervy, lebo hobtym tiež stresujes. Daj mu všade fľašky, a sám sa napije.

fial22
23. máj 2022

My sme mali toto isté a v podstate mala má 2 roky a stále je to bieda...už teraz so nej dostanem aspoň 600 ml vody ale to je nonstop že ju musím ponúkať..tiež sme prešli asi všetkými druhmi fľašiek..nám to teda ale na čas zaberalo že zmena fľaše a napríklad vymeniť čaj za vodu a naopak..keď už bolo fakt najhoršie dala som aj džús... Takže úplne chápem , tiež som sa stým trápila...ale teda u nás jediná cesta je chodiť s fľašou a každú chvíľočku strkať do pusy nech aspoň trochu odpije

erika707
23. máj 2022

Polievočky, ja som kúpila v lekárni injekčnu striekačku a davala som synovi vodičku tak, alebo po lyžičkach, akurát v lete keď bolo teplo.
No a kojila som často.

diavant
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada0902
23. máj 2022

Môj bol kojeny a on tiež ani za nič vodu len cecek a skúšala som ho tiež na XY veci namotavat hádam 5 rôznych fliaš pohár od aventu zo slamkou striekačka lyžička proste nič potom až začal z fľašky zo slamkou keď uznal sam za vhodne mohol mať aj hádam 1,5 keď už konečne pil aj vodu potom začal pijava z flasky zo sosacikom ide asik aj od dieťaťa niekedy s nim nepohneme keď nechce

mareri
24. jún 2022

moj syn pije mliečko, vodu, čaj, je polievky. Vždy kde sa mu dam napit, tak sa napije a problem s tym nie je