Ako prinútiť 14-mesačného syna piť?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

14-mesačný syn nechce piť. Dávam mu čistú vodu, čaj s cukrom a aj bez, ovocný, bylinkový. Vyskúšala som rôzne fľašky, aj so slamkou, z pohára.... To sa napije, ale rovno mu to aj vytečie. Neprehltne to. Niekedy vypije za 3 deci.

Skúšala som aj striekačku, ale to si dá maximálne 2 a viac nechce.

Ako prinútim syna piť?

Ďakujem

Dobrý deň,

musíte len vytrvať v skúšaní a ísť príkladom. Treba hlasno komentovať vtedy, keď pijete vy, štrngať si s ním. Prípadne dávať piť zvieratkám, či autám, ktoré má rád.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička