Ako pripravujete mrkvu ako prvý príkrm?

alex5896
15. dec 2021

Prosim vas ako pripravujete mrkvu prvy prikrm? Nad parou vo vode napiste mi podrobne co tam davate aky je postup 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
15. dec 2021

slahla som mrkvu do Avent 2v1 a za 20 min. bolo hotovo 🤣

gladys_07
15. dec 2021

Treba pridat aj par kvapiek oleja. Ja by som ti odporucila kupit avent, 2v1, kludne z bazara. Ak sa chystas varit malemu doma, budes ho milovat. Skus sa pridat do skupiny o prikrmoch tu na MK, tam mozes studovat a studovat. Ja by som ako prvy ponukla batat alebo hokaido, mrkva zvykne zapekat

bazalka1
15. dec 2021

Mrkvu na kolieska...kludne i celu mrkvu, dolej vodou a daj varit do makka, pripadne ak chces parit tak daj do hrnca tu kvetinu na knedle a nato poukladaj a klasicky napar...v tom pripade ale aj tak bude asi trea doliat trosku vody zeby sa ti lahse mixlo..... Odober 1PL pre dietatko a kvapni trosku repkoveho oleja a zvysok daj do kociek na lad (ja mam take silikonove aj s vrchnakom) a daj zamrazit...ostane ti aj do buducna. Prve prikrmy je najlepsie robit vzdy cerstve no neskor je to uz na porazku a je celkom fajn mat daco v zasobe ked budes mat den blbec. 🙂 Dochutis kasu pripadne cestoviny....

bazalka1
15. dec 2021

No tiez som davala na prvy prikrm cuketu. Bala som sa ze mi malu zapecie co sa nakoniec pri mrkve aj stalo....

zuzikak
15. dec 2021

ja som nikdy nemala ziadne parne hrnce a podobne somariny. Vzdy prve prikrmy som varila len vo vode. Ved ked bude uvarena a pomixovana zelenina husta, zriedis tou istou vodou. Prvu som tiez nedavala mrkvu ale cuketu alebo tekvicu. Mrkvu ako druhu, zemiak ako treti. Nic ine k tomu nepridavat. Len zelenina na vode.

alex5896
autor
15. dec 2021

Dakuuem a prosim Vas je mozne zemiak robit nad parou 🙂

jaga18
15. dec 2021

@alex5896 všetka zelenina, aj zemiak, sa dá robiť nad parou. Ja tiež na pare robím všetko malému v Avent 2 v 1.

andreatytler
16. dec 2021

@alex5896 Ja varim, ku koncu dusim... proste vodu neprilievam ale necham vela vyparit a potom s tou vodou pomyxujem. Nerada tu vodu vylievam, lebo je v nej vela zivin, a ked je vody privela, je prikm velmi riedky.

bazalka1
16. dec 2021

@alex5896 da sa zemiak robit nad parou...ale bude mu chybat voda. Samotny aj ked popucis bude velmi lepkavy a mojej velmi nechutil....Muselo to mat konzistenciu ako husty jogurt :D inak ju napinalo

alex5896
autor
16. dec 2021

Dakujem a po kolkych dnoch menit ? Kazdy vecer nas boli brusko co ste robili? Asi to bude z tej mrkvy tak len cvicime 🥺