Akým kravským mliekom nahradiť umelé?

zziiizziii
24. jún 2014

malinká mala v marci 2roky a pila Nutrilon doteraz ale prechádzame na normálne kravské mlieko len neviem aké jej mám dávať, ktoré je najlepšie? zatial pije moje Lactose minus a priniesli sme z maďarska mliečko s 2,8%tukom len neviem či jej s ním nespravím zle?

bajana
24. jún 2014

a nie su vsetky mlieka rovnake? lisia sa len percentom tuku, nie? ... asi by som to tak nehrotila, uz predsa nie je ziadne miminko...

eva2013
24. jún 2014

ja by som davala plnotucne a rozhodne bio

zziiizziii
autor
24. jún 2014

@bajana tiež by som to nejak neriešila len začala mat problémy s kakaním tak mi poradili mlieko s vyšším percentom tuku len sa bojím či jej nebude ťažké na žalúdok?

bajana
24. jún 2014

@zziiizziii teda ja nie som odbornik ani nemam skusenosti, ale ved napr. plnotucne jogurty jej davas, nie? a tam je toho tuku viac ako v mlieku...a vsak skus a uvidis, ak bude tazke, tak skusis nieco ine...

monicm
24. jún 2014

@zziiizziii deťom sa odporúča plnotučné mlieko,takže u nás je to 3,5 %-né.nebude jej ťažké na žalúdok,resp. nemalo by byť,ak nemá nejaké zdr. problémy.to nezistíš,pokiaľ neskúsiš

gretocka
24. jún 2014

@zziiizziii o to ci nebude tazke sa neboj, my sme prechadzali rovno z kojenia na kravske cca po prvych narodeninach a ak by si mala moznost mliekomatu, tak skus to. Akurat pozor - mliekomatove mlieko musis vzdy prevarit.

drobcek26l
24. jún 2014

Ja by som tiež kľudne prešla na čisté kravské mliečko. My dávame z automatu, prevarím ho a malý je v pohode. Bude mať dva roky a pije ho 3x denne. Prešli sme naň keď mal 11 mesiacov a to tak že som mu normálne robila 210ml UM a potom som mu dala len 180UM do toho zamiešala 30ml kravského a takto som postupne ten pomer zväčšovala a po 4 dňoch pil v pohode iba kravské mliečko.

syrik
24. jún 2014

Moju Z plnotucneho zapekalo... A mlieko z automatu je ťažké aj pre mňa.

ivetoy
24. jún 2014

cim cerstvejsie a plnotucne,ziadne trvanlive