Alergia na mrkvu?

akcul13
18. sep 2018

Prosim vas, moze mat tieto vyrazky z mrkvy? Papame ju uz 4. den. Doteraz jej nic nebolo. Alebo su to len potnicky?

momoika
18. sep 2018

@akcul13 jeej, aj my mame take bodičko. No chcelo by to bližšie foto.. potnicky sme mali, tie poznam, ale nezda sa mi to...

prihlasenemeno
18. sep 2018

@akcul13 skriabe sa, alebo je nervozne babatko? Skuste vysadit mrkvu , kym nezmiznu vyrazky a potom znova dat prikrm z mrkvy, ci zareaguje.

tinka_21
18. sep 2018

počula som, že hoci sa mrkva dáva ako prvá v rámci príkrmov, niektoré detičky naozaj môžu na ňu zareagovať :-/

akcul13
autor
18. sep 2018

@momoika ano z lidla 🙂 sak sa mi nedala poriadne odfotit, furt sa musi trepat :D

akcul13
autor
18. sep 2018

@prihlasenemeno praveze sa neskriabe, ani nervózna sa mi nezda. No skusim vysadit

beznoha_stonozka
18. sep 2018

mrkva je u nas najvacsi alergen. synovi sa vzdy po nej zhorsi rapidne atopicky ekzem...

dizajnerka
18. sep 2018

Je to z mrkvy, môj mal z nej ekzém. Ale je možné, že je to z nejakých látok čím je striekana.

prihlasenemeno
18. sep 2018

@akcul13
tak sme testovali u syna, ci ma alergicku reakciu na nejaky alergen. Po vymiznuti by bolo vhodne zacat prikrm s nepostriekanou, najlepsie domacou mrkvou.
Zelam, ze to snad budu vyrazky z nejakeho jednoducheho problemu a bude moct papat vsetky potraviny.

akcul13
autor
19. sep 2018

No praveze to je domaca

salome123
19. sep 2018

@akcul13 aj my sme mali exzem z mrkvy.

akcul13
autor
19. sep 2018

@salome123 a teraz ju papate,ci vobec?

salome123
19. sep 2018

@akcul13 ona nemala na mrkvu alergiu ako taku, ale skor ju netolerovala... a netolerovala kopec dalsich veci ako rascu, kaleraby, atd. upravilo sa jej to ked mala cca 4 roky. teraz je to uz bezproblemov. samozrejme ostali jej skutocne alergie na potraviny (vajicka a arasidy)

kikuska555
19. sep 2018

Ja uz som dospela jedno dieta druhe na ceste a alergiu na mrkvu mam, ale len v surovom stave alebo slabo varenu. Osobne uz nejem mrkvu ani v polievke iba ak si ju varim ja. A je jedno ci mam domacu slebo z obchodu.

zuzulikmichalik
8. jan 2020

@kikuska555 ako sa vám to prejavuje...? Dakujem