Bolesti bruška z mrkvy. Máte podobnú skúsenosť?

kamilka12
3. mar 2009

Začala som moju pol ročnému synovi dávať prvé príkrmy, rozvarenú mrkvu. Okrem toho je plne kojený. Prvé dva dni znášal mrkvu v pohode, no na tretí deň ho večer začalo bolieť bruško, akoby mal kŕče, veľmi nám plakal. Naša dr. nám hovorila, že z mrkvy by ho bruško nemalo bolieť.... Máte niekto podobnú skúsenosť pri zavádzaní príkrmov? Doteraz sme boli šťastí, že nepoznal, čo sú to koliky alebo bolesti bruška až teraz...

potapko
3. mar 2009

Kamilka, aj ja si myslim, ze moju malu mrkva zapeka. Ked som jej dala zemiak, tak to bolo v poriadku. Z mrkvy aj menej kaka. Tak som jej dala dnes probiotika a uvidim, ci to pomoze. Kazde dietatko je ine, lebo pri starsej dcere som to nepoznala. Deticky si asi na to musia pomalicky zvyknut.

buchova
3. mar 2009

kamilka

nas tiez zapekalo od mrkvy!!dva dni v pohode a potom sa nemohla vykakat!tlacila,tlacila a chuda tak plakala!!!jeden den som zjedla slivkovy kompot a mala sa mi potom vykakala a odvtedymi kaka kazdy den aj 3 krat 😀

terza jej do jedla davam mrkvu ale nie tolko vla ako predtym!!s mierov!!a prikrmy jej men casto!!keby nieco napis hzadm si este na nieco spomeniem

norik1
3. mar 2009

Babule mrkva zapeka neskutocne, jasne ze potom sposobuje problemy... a pozor na A-hypovitaminozu - predavkovanie vitaminom ktory je obsiahnuty v mrkve, viac uskodi ako pomoze (dokonca som niekde citala ze vo vysokych davkach moze podporovat vzik rakoviny).... takze mrkva ano, ale s citom 🙂

jerika
3. mar 2009

😀 Nasho Miska mrkva dokonale zapekala! A obvzlast domaca. Nezapieklo nam ho iba z hami prva lyzicka mrkva skus

denduska
3. mar 2009

mrkva je znamy zapekac 😀 to skor pri hnacke posluzi. Nasu malu z nej natahuje, tak jej ani nedavam.

nika.r
3. mar 2009

kamilka, aj nášho z mrkvy veľmi bolelo bruško. dokonca sme kvôli tomu jednu celú noc nespali, čo sa tak pučil, zrejme od kŕčov. Dávam odvtedy mrkvu len v malých množstvách a len v kombinácii s niečim iným. Inak, nám na kakanie pomohhla broskyňová výživa Ovko.

norik1
3. mar 2009

...nam slivkova hociktora - bud vyziva alebo Hipp ma stavu slivkovu... alebo hruska, tu tiez moze papat...

prepacte, materska demencia - nie hypo ale hypervitaminoza, to je predavkovanie urcitym vitaminom... vidiet ze zacinam trpiet malapropizmom...

danuskam
3. mar 2009

pridavam sa do klubu antimrkvy. museli sme ju hned na zaciatku vylucit. strasne zapekala. teraz len obcas dam- aj to iba v kupenych vyzivach, doma jej mrkvu ani neuvarim. Nestoji mi to za tie problemy, co z toho ma.

hanuky
3. mar 2009

ani my sa pravidelne nemozeme vykakat z mrkvy. hrooozne nas zapeka, potvora jedna... tak ju miesame s jablkom, tak je to trosinku lepsie 😒

norik1
3. mar 2009

he he a este vooooobec nejde vyprat svinucha jedna.... ja som zrusila mrkvu veeelmi rychlo... v malom mnozstve ano, ale spolu so zemiakom, alebo brokolicou - proste nie cista mrkva 😵

mishusha
4. mar 2009

no aj my mame veru problem s mrkvou... malu zase strasne nafukla...ale vyzivky a v kombinacii s inym druhom zeleniny, tak to jej problem nerobi... zatial nas nezapiekla...ale davame pravidelne probiotika....

bzucinka
4. mar 2009

Hm, tak co odporucate ako prvy prikrm? Nas to cochvila caka. Ale malicka je od narodenia silne kolikova 😔 Som planovala ako prvu mrkvu,ale teraz neviem ...

norik1
4. mar 2009

bzucinka ak ste kolikovi tak mrkvu nie, zacni radsej zemiacikom....potom pridaj mrkvu do zemiaku, ale samotnu nedavaj 😉

annag
4. mar 2009

ja len, že aj zemiak môže zapekať, obsahuje zemiakový škrob 😀 je to niekedy náročné, zlaté dojčenie 😀

norik1
4. mar 2009

toto toto Annag, dojcenie nadovsetko...niet kam sa ponahlat s prikrmami 😵

kisska
4. mar 2009

jaaaj babulky, prve prikrmy by sa mali davat po lyzickach - teda konkretne maximalne 2-3lyzicky a dokrmit mlieckom 😉 😀
Urcite nehrozi A-vitaminoza, lebo aj pokial davame cistu mrkvu (bez oleja), tak vitamin A je rozpustny v tukoch, takze z nasej prvej mrkvicky velmi malo vyuzitelny.
Male brusko si pomalicky zvykne na novu stravu, pomaly postupne mozete kludne vyskusat vacsinu tepelne upravitelnej zeleniny. Akurat, ked velmi zapeka, prehana, a boli brusko je to znakom, ze este nie je na prikrmy pripravene, tak je dobre dat si este na tyzden dva pauzu a skusit znovu neskor.

norik1
4. mar 2009

kisska, jasne ze prve prikrmy idu po lyzickach, ved nedas dietatu na prvy sup pohar mrkvy.... nas mrkva zapecie aj teraz ak jej dam dostatocne velke mnozstvo do jedla...

...a s tou A-vitaminozou...ano, je potrebne vynechat olej... lezala som v nemocnici na izbe s mamickou, ktora bola so svojim dietatom prave pre toto hospitalizovana....tiez chcela len to najlepsie 😢 ja som v prikrmoch stale opatrna a riadim sa heslom - vsetko s mierou 😉

potapko
5. mar 2009

Suhlasim, ze kojenie nadovsetko. Ale co s tym, ked sme vahovo v tabulkach este menej ako podpriemerom 😉. Takze napriklad v nasom pripade prikrm musi byt, ale bez velkeho mnozstva mrkvy. Kazde dietatko je ine, ale ako tu vsetky tvrdite spravne - vsetko s mierou.

jarka007
5. mar 2009

Nasa doktorka napr. radi detom, ktore maju nabeh na alergie nezacinat s mrkvou, ale napr. pastrnak, zuketa, brokolica a zemiak. My mame dobre skusenosti s cuketou. Je sladka, vodnata a deti ju lahko znasali. Mrkva sa sice vo velkom propaguje, ale napr. najmensi z nej teraz dostal tiez bolesti brucha a plakal, tak ju radsej odlozim. Dame si zatial pauzu a zajtra vyskusame cuketu.