Alternatíva k instantnej kaši

chamomilllka
14. apr 2016

Ahojte, robite detom kase podomacky? Ak ano, podelte sa o recepty ... staci jednoduchu uvarit ryzu, ovsene vlocky, pohanku.... a zmixovat/popucit?

pribinak
14. apr 2016

Davala som k pohánke a ovsenym vlockam ovocie a neskôr trošičku Medu

pribinak
14. apr 2016

@chamomilllka mixovala som to

lubi40
14. apr 2016

krupica, ovsene vlocky - nemixovala som, len dobre rozvarila

belllinka
14. apr 2016

kukuričná, špaldová krupica, ovsenné vločky jemné, pšeno, uvariť + pridať popučený banán, jablko (iné ovocie), prípadne rozmixovať, osladiť medom. Ja dávam aj pomletá semená (slnečnicové, tekvicové, sezam...). Navrch môžeš dať trochu škorice. Alebo pridávam aj makový olej kvôli vápniku.
@chamomilllka

milota164
14. apr 2016

my sme varili ovsene vlocky a psenovu kasu, davala som do nich pomagane ovocie banan ... a ovocne drene. A z instantnych som pouzivala Nomina kase tie neobsahuju zbytocne prisady cukor...

jana_eyre
14. apr 2016

zvacsa robim ovsenu - mixovat to netreba, ak su to dobre tenucke vlocky a dostatocne dlho namocene a varene, je to vyborne.. k tomu davam postruhane ovocie ak ide o jablka, hrusky a popucene ak ide o banany, jahody a podobne, ak sa ponahlam tak to mixnem.. skusala som aj pohanku, ale u deti nemala uspech a zjedla som ju ja.. 🙂

janaia
14. apr 2016

Ja varim vodu+ kukuricna krupica alebo psenovu kasu a do toho jej struham hrusku, jablko, banan popucim. Teraz som vymenila vodu za ryzove mlieko a postup ten isty.....dokonca jej musim dat do toho aj ovocie lebo mi to nechcela jest. Ryzove mlieko pripravujem aj so spaldovou krupicou.

mia265
14. apr 2016

@janaia kde si kúpila ryžové mlieko? ja som uvažovala o sójovom

pifina
14. apr 2016

ja som varila na vode krupicu - pohankovu, kukuricnu, spaldovu a do toho bud struhane jablko, rozmixovane hrosienka, mak alebo varenu cuketu, brokolicu

janaia
14. apr 2016

Sojove som tiez skusala, ale potom som citala o nom ze nie je dobre pre male deticky, ale uz neviem preco musela by som hladat....urcite radsej ryzove alebo mandlove, ja som kupovala v dm......od pondelka som jej z toho mlieka robila kasicky....a dnes sa nemohla vykakat, musim to sriedat....dnes som jej radsej uvarila iba s vodou

mia265
14. apr 2016

@janaia z toho ryžového?

zuska2001
14. apr 2016

pohanka, ryža, ovsené vločky, krupica - uvariť vo vode alebo v mlieku, rozmixovať, ochutiť presnidavkou alebo ovocím.

janaia
14. apr 2016

Zo zaciatku som jej kupvala ryzove kase ( instantne) a strasne ju zapekalo ale napr. dnes vela plakala, mala nafuknutne brusko, mysim si ze aj z toho mlieka mala zapchu....vsetkeho vela skodi a kedze som jej 4 dni varila to mlieko tak asi z toho, urcite budem viac kombinovat
@mia265

chamomilllka
autor
18. apr 2016

dakujeeem vsetkym 🙂

chamomilllka
autor
19. apr 2016

@delmondo toto som potrebovala!!! 🙂