Boľavý prsník

bubla123
8. apr 2018

Ahojte maminky. Kojim môjho malého drobca ktorý má 3mesiace. Včera po kojeni. Ma začal bolieť ľavý prsník celý bradavka má nebolí len všetko naokolo a nemôžem sa ho ani jemne doktnut. Bolí ma to aj keď mám podprsenku na sebe.. malého cez ten prsník nekojim iba cez pravý lebo keď začne ťahať je to až pichlava paliva bolesť že plačem ... Môže to byť že sami zapálil prsník ? Za vaše rady a odpovede vo pred ďakujem

veronikafeckova
8. apr 2018

ahoj, ja som mala zápal prsníka už 3krát, a presne to začalo bolesťou prsníka, potom prišli teploty vyše 39, takže najlepšie je rýchlo navštíviť lekára. Prvá pomoc je odsať prsnik aby sa netvorili hrudky.

bubla123
autor
8. apr 2018

@veronikafeckova keď ja som skúšala odsať mne mlieko presakuje. Aked to skúšal odsavackou nejde to. Iba keď malý to ťahá ... Ale to mu nechcem dávať lebo dneska mal chudáčik teploty asi so mňa ... A keď pôjdem na pohotovosť to mám ísť hore ako je pôrodné či na chirurgiu

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikafeckova
8. apr 2018

Prvy krat ked som mala zapal som sla na obycajnu pohotovost a tam mi nic nedali ze dojcim ziadne lieky brat nemozem, dalsi den som sla k svojej gynekologicke a ona mi dala hned antb. tahala som to asi tyzden s nimi,plus paralen alebo panadol na teplotu. Druhy krat som mala upjatu bradavku talze to bolo to oste tiez bolelo ale uz aj drobe bol vacsi takze uz vytahal aj sam ale tiez som to riesila s obvodnou dr.a ona mi dala tiez antibiotika. Pomoc iba taka odsavat a prikladat maleho, mne pomohlo horuca sprcha na prsnik a len rukou odstriekat v sprche nech sa to uvolni,(odsavackou to iba bolelo a nic neslo) mne nepomohol ani kapustny list ani zemiak nastruhany ani maste odstanove. Dalej drobca prikladat tak aby mal bradu v smere hrudky, vyskusat rozne polohy pri dojceni, aby vytahal upchate miesta. Doktorka mi odporucila na prevenciu po kazdom dojceni pretriet bradavku dezinfekciou alebo nejakym aloe s dez.ucinkom, ja si davam aloe od Forever znacky, samozrejme nie vzdy sa da. Dufam ze som trochu pomohla

bubla123
autor
8. apr 2018

Ja som pred chvíľkou prišla s pohotovosti mám to zapálené. Dal mi doktor antibiotiká aj probiotika a že ak malý nevytiahne všetko m odsavat ale mne príde že ťa odsávačka má slabý ťah lebo mi snou nič nejde

veronikafeckova
10. apr 2018

@bubla123 nejde tah lebo je to dakde upchate, treba vyskusat s rukou v sprche. Ani mne neslo s odsavackou