Čo na večeru pre 11 mesačné dieťa?

silvia969
5. okt 2016

Príjemný večer mamičky. Chcem sa opýtať. Moja 11 mesačná dcérka už asi 3-4 mesiace vôbec nepije mlieko má k nemu odpor. Nebola kojena tak sme papali UM potom kolikove UM a potom zas normálne UM nakoniec všetko odmietla nechcela ani práškové ani normálne ani kravské ... Nič. Tak sme začali jesť takmer všetko no zo skúseností ju na noc najviac zasitila krupica. Teraz však už nechce ani krupicu. A ja som zúfalá čo jej mám dávať. Dávam jej riadne čo je od obeda alebo chlebík so syreckom a šunkou a tak... Ale nič ju nezasiti tak aby spala celú noc už ani nepamätám noc kedy som nemusela tak 5-6 krát mín. Stavať. Cajiku popije aj 4 litre na deň no s jedlom jej problém. Tak že sa v noci zobudí jej dám napit prip. Prebalim a spí ďalej. Tak že poraďte čo na večeru. Ďakujem

janickacrazy
6. okt 2016

@silvia969
Pitný režim (primeraný!) však treba dodržiavať. V extrémnych prípadoch sa totiž dehydratácia môže skončiť aj smrťou. Prvými príznakmi sú bolesti hlavy, únava, malátnosť, pokles fyzickej a psychickej výkonnosti, strata koncentrácie.
Opačným extrémom je hyperhydratácia. U ľudí, ktorí pijú príliš veľa nastávajú kolapsy a na následky zavodnenia dokonca umierajú. Obličky nedokážu také množstvo tekutín spracovať a následný opuch mozgu môže byť smrteľný.

silvia969
autor
6. okt 2016

Tak dnes som bola u doktroky aby malej spravila testy na cukrovku. Chvalabohu cukrovku nemá ale tekutín je fakt veľa... Mám jej prestať dávať caj aj keď nie je kladený pije ho veľa lebo jej chutí ... Tak že to zameniť za vodu a ono to klesne aj samo ... No a pomaly obmedzovať kým sa nedostaneme na liter max liter a pol. Ale ďakujem vám lebo ja by som nešla k doktorke. Netušila som že pitie má spojitosť s cukrovkou. A ďakujem aj za tipy na večeru.

tanina724
6. okt 2016

Keď mala naša rok a 8 mes., tiež veľa pila a málo papala. Keď som to povedala dr., okamžite nás poslala do nemocnice na pozorovanie. Dcére robili testy a musela som zbierať moč. Bolo to na prášky, ale našťastie sa nič nepotvrdilo /cukrovka, alebo porucha podmozgovej žľazy, alebo tak nejak/. Bol to len zlozvyk. Od vtedy som jej dávala do fľaše vždy iba trošku vody.