Čo na večeru pre 11 mesačné dieťa?

silvia969
5. okt 2016

Príjemný večer mamičky. Chcem sa opýtať. Moja 11 mesačná dcérka už asi 3-4 mesiace vôbec nepije mlieko má k nemu odpor. Nebola kojena tak sme papali UM potom kolikove UM a potom zas normálne UM nakoniec všetko odmietla nechcela ani práškové ani normálne ani kravské ... Nič. Tak sme začali jesť takmer všetko no zo skúseností ju na noc najviac zasitila krupica. Teraz však už nechce ani krupicu. A ja som zúfalá čo jej mám dávať. Dávam jej riadne čo je od obeda alebo chlebík so syreckom a šunkou a tak... Ale nič ju nezasiti tak aby spala celú noc už ani nepamätám noc kedy som nemusela tak 5-6 krát mín. Stavať. Cajiku popije aj 4 litre na deň no s jedlom jej problém. Tak že sa v noci zobudí jej dám napit prip. Prebalim a spí ďalej. Tak že poraďte čo na večeru. Ďakujem

4stanka4
5. okt 2016

11 mesačná 4l čaju? Fuu to ani ja nedám....

ada274
5. okt 2016

@silvia969 4 litre tekutin je vela aj na dospeleho. Ak stale nieco pije je mozne ze ma plny zaludok a hlad neciti. Ja som okrem kase varila malej napr. huste zeleninove polievky .

majba
5. okt 2016

Nasa skoro dvojročná, keď má ozaj dobrý deň, tak vypije zhruba pol litra vody okrem mlieka a polievky. 4litre je mega veľa. Obličky má ešte v pohode? Ja by som sa bala, veď 4litre čaju určite ani ty nevypijes za jeden deň.

silvia969
autor
5. okt 2016

Ja viem že je to veľa tekutín ale čo jej mám vytrhnúť fľašu z ruky? Ona je na tomto asi závislá alebo čo... Stále y len niečo pila

majba
5. okt 2016

@silvia969 to má ešte napadlo, či nemá len z tolkeho čaju roztiahnuty žalúdok.

katka708
5. okt 2016

@ada274 cestoviny so zeleninovou občas aj mliecnou omáčkou, ovsena kaša s malinami a javorový sirupom. Husté polievky bud s cestovinou alebo opecenym chlebíkom,... A znížila by som príjem tekutín aspoň 2 hodiny pred spaním a jedlom... 4l je fakt veľa. Obrovská záťaž na obličky

majba
5. okt 2016

@silvia969 a pediatricke si to spomenula? Nemôže to niečo znamenať? Viem že pri cukrovke ľudí veľmi smadi. Ale veľmi sa v tom nevyznám. Skús doktora, mal by poradiť lepšie.

silaviat
5. okt 2016

v prvom rade jej ten caj nedaj tolko... vic jej skodis ako pomahas.. daj jej na ranajky obed veceru po troche .. bude plakat ale odvykne si ... tekutinou zasytis a tym padom uz nechce jest ... skor ako jej dsas fasu jej daj jedlo a flasu az ked sa naje..chvilu to potrva ale zvykne si

pribinak
5. okt 2016

Ak vypije 4 litre tak sa necuduj, ze nechce jesť.
Jogurt s obočím s pomletým ovsenymi vlockami si neskusala?
Miesto čaju jej ponúkaj obyčajnú vodu.
Ten caj je sladeny?

katka2678
5. okt 2016

Dievčatá môj syn má 27 mesiacov a presne asi toľko vypije tiež.Keď sa to začalo stupňovať,ten jeho zvyk piť,tak som to riešila aj s lekárkou,ktorá mu utobila všetky vyšetrenia,odbery(lebo samozrejme,že ma hneď napadla cukrovka)a výsledky perfektné.A dokonca aj na nefrológiu chodíme na pravidelné kontroly a všetko v poriadku.

sardinka336
5. okt 2016

@silvia969 nalieva sa ti zbytončne čajom a zatazuje obličky. Prečo jej ten čaj tak chuti? lebo ho sladiš? Ved ako nevyčitam ti to...len proste potom je mozné ze ho preto chce, je to dobé, sladke no bars by nechcela. Flašu nedavam malej do ruky na nonstopku, napije sa a ,,páči,, poda mi ju a polozim ju na linku, na stol. Možno je to len prechodne ze odmieta kašu...ale zavisi aj aku ju robiš, čim ochutiš ved teraz je sezona jablčko nastruhat na kašu, spominali javorovy sirup, proste nejako to ,,zatraktívniť,,.

dahra
5. okt 2016

@silvia969 - 4litre? ozaj,to su 2 velke kofolove flase...Ked je dieta smadne, velmi smadne a vela pije,tak to moze signalizovat cukrovku. Normalne, že kolko dieta vazi,tolko ma vypit, teda 10kg dieta 1liter tekutin. A jest, no ja mam 10 mesacnu, jogurty, vyzivy, banan, sem-tam instantna kasa, pohankova kasa, spenatova kasa (zemiak,niekedy pridam cviklu alebo mrkvu,spenat, vajce na tvrdo, niekedy trosku maska, ked nie je vajce, trochu mlieka, vsetko to zmixujem na hladku kasu,jedine drvenu rascu na dohutenie trosku dam, nic ine) Toto miluje dodnes aj moj sestrocny, jedia to spolu s malou vsetci traja,ked to varim.... Sunka -aj ked pisu,ze detska pre upokojenie duse rodica,obsahuje strasne vela soli a dieta do roka by sol ani nemalo. Mam vycitky,ked ju sem-tam zje moja trojrocna.

lucik194
5. okt 2016

urcite obmedzit prijem tekutin, pekne pomaly, ziadne 4 litre, treba to znizit na polovicu. Ziadne take aby behala cely den s flaskou v ruke, pije len caj? ci aj vodu? ma roztiahnuty zaludok a v nom len vodu nema pocit hladu, nech krici kolko chce, ty to musis ustrazit, zacni jej davat mensiu flasku resp. nauc na poharik, pokial sa to nauci, bude pit menej 😉
moznoze to ma len nejaky zvyk, ale treba dat pozor- deti zvyknu tolko pit pri cukrovke.... resp necukris jej nahodou ten caj? pokial ano, tak preto chce stale pit....
na veceru by som jej zacala davat jogurt (ak moze), rozmixovane polievky, alebo kludne aj to co zostalo z obeda (pomackane zemiaky, rozmixovane masko), uvar cestoviny, kasa,

cervikpepik
5. okt 2016

@pribinak 🙂bomba...jogurt s obočím vyskusam aj ja 🙂musi byt super
Prepac,ale dobre som sa pred spanim zasmiala 🙂ach tie telefony
🙂

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia969
autor
5. okt 2016

Čaj jej ne ukrim určite ... Pije čaj pre detičky od 8 mesiacov ovocný ... A pripravujem jej ho bez cukru. Cukor jej pridám do krupice aj to minimum ale teraz ste ma vystrašili s tou cukrovkou ... Musím sa zajtra ozvať doktorke ... Vie že pije veľa ale nevyjadrovala sa k tomu tak že by sa za tým mohla skryvat nejaká cukrovka alebo čo... Ani ma nevarovala že to musím obmedziť nič...

nuska
5. okt 2016

@silvia969 Granulovaný čaj alebo sáčkový? Lebo granulovaný je sladený, prečítaj radšej. Postupne by som jej ho riedila, až by si zvykla na vodu. Keď nechceš hneď behať k lekárovi, tak kúp v lekárni papieriky na moč - hexaphan, heptaphan a pod. Nech sa vyciká do nočníka, namoč papierik a keď sa ten prúžok čo je na cukor nezmení, tak je to ok.

0silvia0
5. okt 2016

@silvia969 čaj nahradiť vodou určite, tento zvyk na ochutené tekutiny je hrozný, niektoré deti potom nedokážu vypiť normálnu klasickú vodu, jednoducho im nechutí a zbytočne si zvykajú hasiť smäd ochutenými nápojmi.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
googlinqa
5. okt 2016

4 litre caju ???? To myslis vazne 😉

googlinqa
5. okt 2016

Sak skusaj co jej chuti, napr ryza v mlieku, prazenica, mozes jej davat aj polievku na veceru

sibalka21
6. okt 2016

Ako pisu baby, ked vypije tolko caju necuduj sa ze nechce jest... MA plny zaludok caju.... Moj tiez v noci vstava, niekedy aj 5 krat ale da si cajik, alebo prebalim a spi dalej... Na veceru skus prazenicu, ta je syta... Ja osobne davam malemu na veceru to co jem aj ja, resp. co je navarene.... A na tvojom mieste by som skusila obmedzit tolke pitie caju, lebo ti nebude papat poriadne este dlho 🙂

gir
6. okt 2016

Ak pije tak veľa čaju, nekontrolovali jej cukor? To je fakt veľa, samozrejme zaplní žalúdok a odmieta jesť.

zuzadula
6. okt 2016

Ja by som zmenila spôsob podávania.. podľa mňa v tom môže byť aj závislosť na cumlíku a fľaške + k tomu ten ovocný čaj. Skúsila by som malú naučiť na pitie so sosáčikom, nie s cumlíkom a postupne čaj riedila, až kým ho nenahradíte vodou. Ale určite by som dala spraviť krvné testy ( cukor).. aby sa vylúčila patológia. potom je to len o zlozvyku. Držím prsty 🙂

engie2
6. okt 2016

Uf, vela prevela tekutin na tak maleho cloveka. V priemere by mali vypit okolo 3 az 5 dcl v tomto veku. Oblicky toto nemozu dlhodobo ustar. Pozor na to. Caj okamzite zamenit za vodu. Inac s cajom sa ma tiez mierne. Ved je tam tein.
Inac co sa vecere tyka, davam bud mliecnu ryzu, kasu, nestle desert alebo jogurt. Ak nezjedla obed poriadne, davam ten.

ajana1
6. okt 2016

@silvia969 dufam ze ten caj aspon Nie je sladeny. Najlepsie nahradit caj vodou a obmedzit.

lorela
6. okt 2016

Len zdôrazním, čo už viac krát bolo napísané; pozor, 4 litre čaju pre 11 mesačné dieťa môžu byť veľmi veľmi nebezpečné!!!
Rýchlo ju od toho odúčaj.

Samozrejme, že nechce jesť, vlastne sa čudujem, že ešte niečo okrem toho pitia zje. Jedálniček jej uprav radšej na trošku zdravší. Nie sú napríklad vôbec vhodné šunky pre tak malé dieťa, sem - tam budiš, ale radšej dávaj maslo, tvrdý syr (nie mäkké), rôzne domáce pomazánky (napr. rybacie, vajíčkové, mrkvové, brokoli a pod.), dávaj viac zeleniny a ovocia, mäsko dusené, cestovinky, rôzne polievočky, vývary, krémové, strukovinové. Biele jogurty s ovsenými vločkami, rôzne kaše (samozrejme tiež doma pripravené), a tak podobne.
@silvia969

janickacrazy
6. okt 2016

@silvia969 Je to len zlozvyk to pitie čaju, toľko tekutín nepotrebuje a može to byť ozaj nebezpečné, bude mať málo živín. Vstávať 5-6krát v noci k 11mesačnému dieťaťu? Tak to určite nie. Proste jej v noci ten čaj nedaj a hotovo. Ano, poreve si 2-3 noci, bude to strašné, ale zvykne si. Toto ozaj nie je normálne ani dobré. Ja mám tiež doma 11mesačného, ale v noci mu dám mlieko maximálne raz alebo vobec. Nie som predsa jeho otrok. 😝

jasminet
6. okt 2016

to, ze sa v noci budi, vobec nemusi byt hlad, ani smad, mozno len zuby, mozno spracovava dojmy z celeho dna, mozno chce mamu...

a co na veceru? to iste co na obed napriklad, masko s prilohou, zeleninu s vajickom, huste polievky, zeleninove kase, obycajnu zemiakovu kasu, jogurt, vianocku, rohlik s maslom...

na pitie IBA voda, ziaden detsky caj - ani granulovany, ani sackovy a uz vobec nie sladit. a urcite nie 4 litre - tolko vypije moj 120kg muz za cely den v lete... ja mam najmladsie 13 mesacne dieta a vypije 300ml VODY za cely den + teda je kojena. a starsi zhruba do 1,5l...

edn
6. okt 2016

@silvia969 je to urcite privela caju, lebo potom sa jej nechce papat kedze je z toho syta.. ale v noci nemusi vstavat kvoli tomu, ze je hladna.. neviem, ci to vies s urcitostou, ze je hladna, lebo napr. moje dve deti v noci nikdy nespavali, ale hladne neboli.. proste sa velakrat v noci budievaju a je jedno, co im dam na veceru..