Čo papá vaše dieťa od 6 mesiacov?

nesa12
9. jan 2013

Mamičky,co všetko davat deturencom od 6 mesiaca papat,co vsetko mozu okrem zeleninky,ovocia,maska a kase? Ďakujem

xlucia
9. jan 2013

@nesa12 kolko mesiacov ma tvoje dieta?

nesa12
autor
9. jan 2013

6 mesiacov ...

mb
9. jan 2013

moj bude mat na tyzden pol roka a uz sme vyskusali mrkvu so zemiakom po par dnoch som vyskusala mrkvu s brokolicou alebo s karfiolom...a neviem co dalej...poradte... 😉

ika30
9. jan 2013

moja papala mrkvu, po 3 dňoch mrkvu so zemiakom, po 3 dňoch mrkvu, zemiak, kuracie mäso, dalej brokolica, zemiak, kuracie mäsko s trochou výživy, dalej mrkvu, zemiak, tekvicu, repkový olej, všetko variť a rozmixovať na jemno, niekedy aj kúpim Hami príkmy, papala už králičie, morčacie, hovädzie mäsko.....zajtra chcem uvariť cuketu so zemiakom a mrkvou s vaječným žltkom.....)))chutí jej zatiaľ všetko)))

nesa12
autor
9. jan 2013

@mb tak my sme tiez uz papali to,co aj vy + zemiacky s cuketou, baklazanom, maskom,polievocku,vyzivu- marhulovu,broskynovu a bananovu,ovocie - banán,jablcko. skusali sme aj zltok,ale raz sa mi vyhadzala a dnes to ani do ust nedala,hoci to mala v zeleninke. Sem tam papa kukuricne chrumky,tie jej velmi chutia...

nesa12
autor
9. jan 2013

@ika30 tiez sme skusili asi uz podobne veci 🙂 malej tiez chuti 🙂 tekvicu som este neskusala ani repkovy olej,tak skusime 🙂

simcab
9. jan 2013

@nesa12 nemali ste problém s baklažánom?? vraj by sa mal až od 1 roka..

nesa12
autor
9. jan 2013

@simcab vobec nie,skusili sme,ale musim povedat,ze jej velmi nechutil :( ziadne problemy sme nemali a ani sa nevyhadzala...

simcab
9. jan 2013

@nesa12 on je vraj horký..
a ešte k tvojej otázke.. moja už papala: mrkva, petržlen, zemiak, kaleráb, karfiol, brokolica, cuketa, jablko, hruška, banán, kuracie mäso, vaj. žĺtok.. kadejako jej to kombinujem (teda nie zeleninu s ovocím 😀 ) okrem toho je dám občas piškótku do ovocia, tiež kôrku z chleba do rúčky - to má veľmi rada, a sem tam aj poháriky - hlavne také, čo ja nevarím, teda králik, morčacie mäso, teľacina a pod. a tiež ovocné také, ktoré teraz nemám kde kúpiť - marhuľa, broskyňa, lesné ovocie..

nesa12
autor
9. jan 2013

@simcab tiez sme uz poskusali kombinovat zeleninku a chuti jej...tesila som sa od 7 mesiaca na jogurty,tak dufam,ze sa nam zmiernila laktozova intolerancia,aby sme ich mohli. Ja som si na nete stiahla tabulku,co davat od 4 mesiaca a bol tam aj baklazan,tak sme skusili 🙂 Vies kolko potravin by sa nemalo davat a mamicky to davaju... Vsak aj my sme papali vsetko a nic nam nie je 🙂

simcab
9. jan 2013

@nesa12 však samozrejme, ani ja sa toho nedržím na 100%.. ten baklažán je tam možno práve kvôli tej chuti..

hamca
9. jan 2013

moja dcerka zatial papa len zeleninu. Masko a ovocie mi doktorka kazala dat az po cca mesiaci prikrmovania, takze teraz len striedame mrkvu, zemiak, brokolicu, cuketu a spenat.
taktiez malej davam cmulat pohankove chrumky a rozok, ktory fakt miluje 🙂

lola77
9. jan 2013

ja mojej malej dávam okrem zeleninky, ovocia, mäska a kaše, kukuričné, nesolené chrumky, žužle chlebík, rožok, biely nesladený jogurt. Do výživky som jej namrvila už aj keksík, čo je určený pre 6m detičky. Do jedla pridávam olej, bylinky...
zeleninku: mrkva, petržlen, zemiak, špenát, brokolica, karfiol, cuketa, tekvica, kaleráb, zeler, hrášok, zelenú fazuľu, červená šošovica /bude mať zajtra 🙂/..
mäsko: kura, morka, králik a k mäsku+zeleninke pridávam cestovinky, ryžu, vločky, detskú krupicu, pšeno....
ovocie: jablko, hruška, ríbezle, broskyňa, marhula, banán, avokádo, jahody a chystám sa jej dať tieto dni ešte čučoriedky, čerešne, žltú dyňu
a jeme aj žĺtko

nesa12
autor
9. jan 2013

@simcab aj piskoty by sa mali vraj od 6 mesiacov a my sme davali do vyzivy cca od 5,5m. Hlavne,ze detom chuti 🙂

nesa12
autor
9. jan 2013

@hamca tiez sme skusili spenat,ale nevyhral u nas 🙂

nesa12
autor
9. jan 2013

@lola77 vy ste teda toho uz vyskusali 🙂 Avokado a jahody sa mozu uz teraz? Chcem sa spytat,ci ju nezduvalo s tej fazulky,kalerabu a karfiolu?

hamca
9. jan 2013

@nesa12 ja som prekvapena, ale mojej malej zatial nechutil akurat tak zemiak, inak vsetko pekne papa, najradsej ma cuketu a mrkvu.
ja mam vsak otazku, kolko zjedia vase babatka? mne sa podarilo zatial malej nastopkat maximalne iba 120ml. ona si veselo papa, otvara usta a ked presiahneme 100ml, tak sa zatne a zase nasilu jej to davat nechcem.
ale to je asi malo ako plnohodnotny obed, co?

nesa12
autor
9. jan 2013

@hamca nasa mala tiez viac ako 120 nevypije a ak vypije 120ml,ja to uz povazujem za zazrak 🙂 Vobec nechce pit mliecko odkedy jej idu zubky,radsej vypije 200ml cajiku. My mame nasadene bezlaktozove mliecko a to nam vobec nechuti :(

lola77
9. jan 2013

@nesa12 Od 4 do 7 mesiaca je tzv. imunologocké okno a vtedy by sa deťom mali podávať najviac alergénne potraviny. ja som dala jahody a zeler. Avokádo sa vraj dobre znáša, odporúča ho Bukovský a malej veľmi chutil. Ja so ho však pridala do zleninového príkrmu a nedala som už potom olej. A ak dáš len hlavičky z brokolice a karfiolu, tak nenadúva. A zo zelenej, mladej fazulky moju tiež nenafukovalo, ani z kalerábu...ale každé bábo je iné 😉
Ja skúšam od 5m kadečo

hamca
9. jan 2013

@nesa12 tak ja malu stale kojim
asi som to zle napisala, ale mna skor zaujima, kolko zeleninky na obed babo spapa.

lola77
9. jan 2013

@hamca ani moja nejak extra veľa nepapá...kým som jej dávala len obedík, tak zjedla aj 160ml...ako som začala dávať desiatu, tak zje na obed menej ako 100ml..a na desiatu dnes zjedla 50 ml a na večeru ešte menej...
a k tomu kojím.

henikav
9. jan 2013

@nesa12 jahody este nie, to je alergen

nesa12
autor
9. jan 2013

@hamca tak mala spapa za mensiu misku a potom uz mliecko nepapa. za den pijeme 2-3 krat mliecko (60-120ml,kedy ako 🙂)

nesa12
autor
9. jan 2013

@henikav vsak preto som sa pytala,ci sa uz mozu,lebo pokial viem,mali by sa az od 1 roka

nesa12
autor
9. jan 2013

@lola77 no tak teda skusime aj my kalerab a karfiol ...uvidime ako to dopadne 🙂

lola77
9. jan 2013

@henikav @nesa12 jahody som vyskúšala, bolo mi tak poradené v rámci imunologického okna a malej nič nie je 😉 😉

henikav
9. jan 2013

@lola77 mne zas vysvetlili tak ze ked zje dieta prvy raz ten alergen, telo si vypestuje alergiu, ktora sa ale hned nepreukaze, ona sa preukaze az ked das dietatu ten alergen druhy krat. Ale samozrejme, kazde dieta na jahody alergicke nebude, avsak my v rodine sme mali alergiu na jahody aj paradajky

lola77
9. jan 2013

@henikav tak asi každý lekár má svoju teóriu...u nás sa v rodine nevyskytuje žiadna alergia, takže sa toho akosi nebojím...a vyskúšala som, ako mi radili...ale keby sme mali v rodine alergiu, tak možno by som sa bála 😉

alena1983
9. jan 2013

@nesa12
Ja som zacinala zemiakom, mrkvou, porom, karfiolom, brokolicou, hraskom. Potom som pridala aj cicer, cervenu sosovicu, ta menej nafukuje, avokado, sladky zemiak-babaty. Z ovocia davam jablko, hrusku a banan. Kasicky /rano a vecer/ varim z ryze, psena, kukuricnej krupice, ovsenych vlociek, pohanky. Olej davam tekvicovy a panensky olivovy. Maso telacie, kuracie a kralicie alebo zltok. No a niekto dava aj jogurt alebo acidko, no moja mala sa z toho vyhadzala.
Hotove kupujem iba Holle kase. Tie pouzivam, ked nestiham. Inak sa snazim varit vsetko sama. Vyzivu nekupujem, pripravujem si ju radsej sama. Akosi tym kupovanym neverim 🙂
A davala som aj zuzlat chlebovu korku alebo rohlik, aby si zvykala na lepok. Vodicku som ju ucila pit od pol roka zo srkatka. Aj ked ju plula, dnes jej uz chuti.

lea641981
9. jan 2013

zacni korenovou zeleninou 🙂
por ? 😲