Dávate deťom maslo či margarín?

careamell
13. jan 2013

Čo dávate deťom na chlebík? Neviem, prečítala som toho už kopec na internete a som z toho jeleň....

nufanek
20. jún 2014

Maslo, ale musi mat 82 % MLIEČNEHO tuku. Casto sa stretavam aj s oznacenim 82 % tuku, take nekupujem, neviem, o aky tuk ide.

maartinkaa
20. jún 2014

kto teda kupuje, vsetky tie ramy a perlicky? zahadne sa ani jedna neprizna 😀 😀 😀 😀

pribinak
20. jún 2014

Obycajne 82% maslo, ziadne lacne nahrady typu tesco, este kupujem lucinu, je super
Ja som skusila dat na zem kusok masla a kusok margarinu, ten chrobaky a mravce obchadzali z daleka

minnie55
20. jún 2014

maslo, bez debaty.

lucinkaboz
20. jún 2014

v školkach pouzivaju vacsinou margariny.....neviete o tom? aj do natierok

siska53
20. jún 2014

Maslo.

wera.g
20. jún 2014

brrr až ma pri tejto otázke striaslo, margarín by som do úst nedala ani ja, nie to to dávať do úst môjmu dieťaťu 😉 takže asi toľko k odpovedi na túto otázku 🙂 inak rada, ak používate margarín a náhodou sa vám táto pochúťka minie.. šupnite do mikrovlnky kelímok od jogurtu a dajte si na chleba ten.. pochybujem že by bol cítiť rozdiel 😀DD

jaron
9. apr 2015

no ideál nie je ani maslo ani margarín

najlepší je napr. olivový olej alebo strukovinové nátierky a pod.
ak občas použijeme "maslo", tak radšej margarín, i keď pri striedmej spotrebe jedného i druhého v dobre zostavenej strave je to takmer jedno, kvalitný margarín (so zanedbateľným obsahom transmastných kyselín) však má niekedy oproti pravidelnému užívaniu masla mierne výhody, hlavne pokiaľ človek často používa aj iné zdroje nasýtených tukov ako mäso (nie ryby), plnotučné mlieko, bravčovú masť (bŕŕ)... dôležitý je komplex a platí, že čím menej nasýtených tukov, tým lepšie, napriek internetovým (dez)informáciám a osobným (nie odborným) názorom mnohých lekárov.

Takže toto je môj pre väčšinu nepopulárny názor 🙂 , ktorý však má svoje opodstatnenie

jaruskatt
9. apr 2015

maslo; naše slovenské. Najlepšie priamo z farmy, salaša...

adkat13
9. apr 2015

@sendy182 @lucinkaboz to, že dávajú margaríny v škôlkach neznamená, že sú zdravé. sú lacné a ľahko rozotierateľné a to je pre nich podstatnejšie, ako zdravie detičiek...
@baklik bukovský nemá patent na pravdu. to, že on obhajuje margaríny neznamená, že to budem jesť. mám predsa aj vlastný rozum... a chcela by som vedieť, aký je to "kvalitný margarín". keď je niečo vyrábané z ropy, pochybujem, že to môže byť kvalitné...
@jaron bravčová masť je prírodný produkt bez chemických zásahov, margarín je čistá chémia, takže treba porozmýšľať, čo z toho je viac "bŕŕŕ"