Dvojročná dcéra prekonala rotavírus a teraz odmieta jesť

kittykiller
19. feb 2017

dvojrocna dcerka mala rotavirus aboli sme aj v nemocnici bola dehydrovana...teraz sme uz doma cca tyzden a mala odmieta jest...poradte žienky nejake dietne receptiky co jej davat aby znova nabehla na svoj rezim..ona bola velky papkac...vodu do nej dostanem iba cez striekacku ale vypije aj liter...no s jedlom je to tazke...

sunnyhoney03
19. feb 2017

nasa odmietala jest vyse 6 mesiacov co sme sa s nou natrapili, ale my sme mali norovirus a tiez tyzden v nemocnici, kedze uplne prestala prijmat jedlo aj tekutiny a schudla za tyzden 1kilo, vtedy mala rok. v takom pripade je tazko radit aj mne radili kadeco akoby som to vsetko nevyskusala, ale nic nepomohlo, nevies co nv tej jej malej hlavicke chodi, jednoducho musi pochopit ze jej uz nebude zle ak sa napapa, mozno sa prave toho boji....kopec receptov aj najdes na nete ale skusala by som jednoduche jedla napr. polievky zelenina cestovina ovocie napr. banan je celkom fajn a vela trpezlivosti s jedenim

kittykiller
autor
19. feb 2017

@sunnyhoney03 moja tiez tak nejak kilo za tyzden schudla...ja som si tioez zo zaciatku myslela ze sa boji ze jej bude znova zle a tak nechce papat...ale ked jej babka dala vcera keksik ten zjeda bez problemov...polievku mi zje jedine kuraciu co doteraz nemalas nicim problem...dufam ze to coskoro prejde lebo sa bojim aby este viac nepochudla

sunnyhoney03
19. feb 2017

@kittykiller moja tiez vela nenajedla, ficala na detskych kukuricnych chrumkach a ovoci (to bolo top) a cerstvy hrasok a varena kukuria, sem tam sucha cestovina sladke vobec, ale nasa do cca 3rokov sladke nemusela...ale nic varene ani pecivo jednoducho nic normalne az po nejakom case pochopila ze musi jest aj to musel muz sediet pri nej aby sa najedla inac nebola ochotna co ti poviem. davaj jej to co chce a popritom ponukaj aj ine to co akurat varis

jankapo
19. feb 2017

Ja som nedokazala jest 3 tyzdne po crevnej viroze, neviem ci to bol rotavirus..mozno...strasne to bolo, ani mi nechutilo, aj mi bolo stale zle ked som daco nasilu zjedla....neboj, nechaj jej cas, tyzden je este malicko, ked dobre pije, tak to je super, ona nabehne...dcerka prekonala na jesen salmonelozu...to bolo tiez strasne, vychudla na kosti, ale potom sa rozjedla a vahu nabrala spat....

kittykiller
autor
19. feb 2017

@sunnyhoney03 moja zase by len mlieko pila...aj ked sa po tychto crevnych virozach neodporuca ale ona bude stat pri chladicke a plakat za mlieckom...oni asi sami vedia co im robi dobre a co nie

maxiva
19. feb 2017

Tak ak ju uz neprehana,tak jej daj mlieko...inak treba take lahsie jedlo..ryzu,kuracie maso,jablcko...a postupne by som pridavala..hoci aj po lyzickach nech papa..syn mi tiez po viroze odmietal jest...len tak zobkal

tova
20. feb 2017

@kittykiller tyzden po viroze uz moze jest cokolvek. to len do 48hod. treba jest lahsie. ja som mala crevnu virozu min tyzden a uz o dva dni som neodolala hamburgeru , nebol problem. Do vody jej hlavne davaj probiotioka albo do mlieka.

jana_eyre
20. feb 2017

Aj my mame taketo zasebou, detom davame Bkomplex - podporuje chut do jedla, hlavne syn velmi schudol a musi to dohnat.. Zatial to celkom funguje, zacali jest krajsie..

kittykiller
autor
20. feb 2017

@tova tiez som si myslela ze uz v pohode vsetko moze..ale akonahle zje nieco co nie je fakt ze lahke v noci sa budi s bolestou bruska...cize musim postupne ist na to..

kittykiller
autor
20. feb 2017

@jana_eyre skusim ten bkomplex ten som bravala i ja...verim ze nam to pomoze..len musim v lekarni pozistovat ci maju aj nejaky speci pre deti alebo ten bezny staci..

jana_eyre
20. feb 2017

@kittykiller mojim uz davam tie klasicke male tabletky tie su od 3rokov, pre mladsie su kvapky, tie som davala minuly rok.. Snad pomoze ☺

kittykiller
autor
21. feb 2017

@jana_eyre akurat som bola kupit tie kvapky...ale i na tych pisu ze az od troch rokov...a mala ma 26mes. snad to nebude problem

jana_eyre
21. feb 2017

@kittykiller fiha, to som ani nevedela, ja som to davala aj ked boli mladsi, dcere urcite - zn. Generica.. Take oranzove s prichutou pomaranca..

kittykiller
autor
21. feb 2017
lilik96
21. feb 2017

Moja tiez ked vracala nechcela asi 2 tyzdne jest. Doktorka kazala nenutit ju, trpezlivost a dvojitu davku probiotik. Tiez sa pytala na stolicu. Mala este tyzden redsiu. Takze pokial sa aj stolica neupravila malinko jedla.

kittykiller
autor
21. feb 2017

@lilik96 tak samozrejme ju nenutim nechcem aby znova zvracala...ale ona uz ma normalnu aj stolicu pomalicky sa to snad coskoro upravi🙂

lilik96
21. feb 2017

Ano verim tomu. Ja som s nou bola u dr.lebo ozaj nam nic nejedla a vravela, ze to chce cas a bola som zufala, bola uplne vychudnuta ale nastastie sa jej apetit vratil ☺ drzim paste

kittykiller
autor
21. feb 2017

@lilik96 presne to az zle pozerat na tie deticky..co moja je od malicka taky papkac a teraz ledva nieco do nej dostanem....az rebra jej vidiet :/