Invalidný dôchodok - strata spisu

28. jan 2021

Dobrý deň.

Mám otázku na Vás dievcata. Stalo sa niektorej, že ste si podali žiadosť na invalidný dôchodok a po čase keď ste už doložili aj lekárske správy, Vám zatelefonovali zo sociálnej poisťovne, že spis stratili? Je to normálne?!?!? Neviem, čo mám robiť, ako postupovať. Zavolala mi pani a povedala mi, že sa spis stratil. Ostala som ako obarena, opýtala som sa, čo s tým budú robiť. Že oni nič. Že keď chcem, tak si mám podať novú. Halo, to kde sme????????? Poprosím o pomoc, kto sa rozumie.

luccija
28. jan 2021

Stazuj sa nemohol sa stratit.Nebudes ty nieco duplovane dokladat a vybavovat za ten spis bol niekto zodpobedny.normalne doporuceny list s tym, ze Ti bolo oznamene to a to, s cim nesuhlasis a trvas na vyhladani spisu a chces vediet kto bol za to zodpovedny

teleskop
28. jan 2021

stazovat riaditelovi v blave

mogaa
28. jan 2021

Osobne by som vypísala novú žiadosť a zaslala s novými správami....v opačnom prípade môžeš čakať aj pol roka kým sa sa spis nájde a následne budú tvoj prípad aj tak posudzovať....

autor
28. jan 2021

@luccija
@teleskop
Skúsim to sťažnosťou ale vieme ako to na Slovensku funguje.

autor
28. jan 2021

@mogaa novú žiadosť? A čo s tou starou? Veď oni musia niečo s tým robiť... Stará žiadosť teda nie je ukončená a mám to nechať tak? Akože sa nič nestalo? Lebo oni sú nezodpovední? A pravdupovediac, ktovie, či to neurobili neschvál

teleskop
28. jan 2021

ako to funguje? tak ze ludia len kuvikaju a nic nerobia, ja soms a sv blave stazovala dva roky dozadu este za stareho rezimu a aj mi vyhoveli

autor
28. jan 2021

@teleskop Poznám pár ľudí, ktorí nemajú vôbec vážne problémy len na oko a inv. Dôchodok majú lebo poznajú lekárov, tak si povybavovali. Choré.

mila23
28. jan 2021

treba napisat oficialnu staznost aj na riaditela. Svokra riesila vinkulaciu v banke a oni jej zle napisali tu vinkulaciu. Jej povedali,ze zial musi ona poziadat znova a znova zaplatit poplatok. Podala staznost a zrazu uz banka uznala pochybenie a spravili novu vinkulaciu v ramci reklamacie....zrazu uz to islo

autor
28. jan 2021

@mila23 Dakujem za radu, budem sa snažiť poriešiť to. Na Slovensku sa deju choré veci. Chorý človek sa nedopátra pravdy.

zirafienka
28. jan 2021

Začarovaný kruh. Všetky, čo ti radia majú svojim spôsobom pravdu a teraz si vyber. Ale toto je už vrchol ľadovca. Viem, že som ti neporadila, sama by som nevedela ako postupovať, čo by bolo lepším riešením. Len usudzujem, že žiadateľa majú na háku a zodpovední na to s*rú.

autor
28. jan 2021

@zirafienka presne tak. Katastrofa. Ale potom takto to funguje na Slovensku žiaľ.

mogaa
28. jan 2021

Už len to že je Corona a veľa ľudí aj zo SP má prácu z domu.....Za mňa je naozaj rýchlejšie poslať novú žiadosť (s tým že pôvodný spis sa stratil) a aby ju posúdili čo najskôr ako čakať kým sa spis nájde, doložia tam nové lek.správy a dajú to na posúdenie ....

autor
28. jan 2021

@mogaa ale oni potom sa vykašlú na starú žiadosť, oni toto chcú. A tým pádom by nemuseli spätne vyplácať peniaze......

lilyianka
28. jan 2021

Ak máš diagnózu, ktorá sa nezlepsuje resp sa zhoršuje, vedia ti peniaze vyplatiť aj spätne .. Len musíš lekarskymi správami dokázať odkedy taký stav trvá

autor
28. jan 2021

@lilyianka Dakujem za radu