Je mlieko strava či pitie?

zuzkalujza
7. mar 2013

Ahojte dievčence, prosím Vás o Váš názor, či radu. Mám 3 ročnú dcérku. Od malička je slabí papkáčik a aj pitie nám robí problém. Jedenie sa nám už trošku upravilo, no s pitím je to ešte stále horšie. Ale k veci, dcérka ešte stále pije um - Hami a ja neviem, či to mám zaradiť pod pitný režim, či stravu. Aby ste mi porozumeli. Mlieka vypije cez deň okolo 400 ml. Vodičky, alebo čajíku asi tak 1,5 - 2 dl aj to nútene. Ak by som to mlieko považovala za pitie, tak by to bolo celkom dobré, no ak ho priradím ku strave je to zlééé. Keď bola malinká viem že mi lekárka vravela, že pre deti je mlieko strava ale ako sa to berie pri 3 ročných slečnách?

zzuzzik
12. mar 2013

@zuzkalujza prepac necitam celu diskusiu ale podla mojho zdraveho rozumu a vypozorovania je susene mlieko povazovane aj za pitie aj za stravu (kedze to nie je len cista voda) ale kravske mlieko klasicke sa povazuje za jedlo, to sa sprava v zaludku inak, ako keby sa zrazi, susene nie to sa povazuje aj za pitny rezim, aj moja mala pije malo, treba stale ponukat, mysliet na to sutazit medzi sebou kto skor vypije vodicku a tak.... 😀

evabb35
12. mar 2013

@zuzkat1 Vieš, my mamy detí, čo zle papajú od narodenia sa toľko natrápime kvôli tomu jedeniu...a okolo toho 3. roku sa do toho namontuje ešte aj obdobie vzdoru, takže aj detičky, ktoré od narodenia problém s jedením nikdy nemali, tak pri stravovaní doma štrajkujú...

zuzkat1
12. mar 2013

@evabb35 ja to beriem dost sportovo. Ja ako mala som bola ochotna jest prvykrat az na obed. Takze viem ze nutit ju nema zmysel. Ked je hladna da si,ked nie tak nie. Podla dr je v poriadku. Ona je aj taka drobna. Ma 93cm a 12,8kg.ale nie je chuda.je taka akurat.

marianka0101
12. mar 2013

@zuzkalujza ahoj, tiez som toto riesila a nasla som, ze u dojcenych deti sa rata mlieko ako tekutina, no ak je na um, tak je to potrava, nie tekutina. Naozaj ti vypije velmi malo. Ja som zvysila prijem tekutin tym, ze sme kupili peknu flasu, co ma zabudovanu slamku a teraz si syn vybral novu flasku- zdravu flasu... U nas je vyhoda, ze syn lubi zeleninu hlavne uhorky, paradajky a vsetko ovocie, tak z toho ma dost tekutin + polievky.