Jedálniček 10 mesačného dieťatka

zuzka0601
14. okt 2020

Ahojte mamičky 🙂
Prosím Vás mohli by ste mi napísať ako približne papaju vaše detičky ( 10 mesacne).
Ide o to, že nám krpcek dosť zle spinka a bolo mi povedané, že asi málo papá.
- Ráno cca 6:00 mame UM 180ml (ževraj mam nahradiť alebo pridať normálne raňajky, rada by som mu mliečko nechala, ved ho ešte potrebuje a keď mu dám mlieko mi za tým už nič nespapa)
- desiata 8:30 - ovocie niekedy samotné niekedy s kašou
- obed 12:00 - zemiak, ryža, cestovina, zeleninka, mäsko
- 13:30 UM pred spaním 120ml
- 15:30 olovrant
- 18:00 večera
9:00 mlieko pred spinkanim.

Neviem si dat rady s tými raňajkami. Papaju vaše detičky ešte mliečko na raňajky?
Ďakujem

bubinko1506
14. okt 2020

Moji v tom veku papali asi takto: rano po zobudeni um, cca 180ml, o 2 hodinky mali ranajky - chlebik s cerstvou zeleninou, kasu alebo jogurt s piskotami. Po ranajkach sme isli von, tam zjedli ovocie alebo kapsicku. Doma mali normalne obed, trichu mlieka pred spanim. Poobede jedavali ovocie, jogurt alebo pecivo. Vecer dojedali obed alebo mali chlebik, kasu. Pred spanim pili mlieko a aj tak sa v noci budili😉. Maju 4 roky, prespate noci spocitam na prstoch jednej ruky😅.

albertka1980
14. okt 2020

@zuzka0601 ja mam 15 mesacnu slecnu a stale jej na ranajky davam mlieko. Potom jej este strcim do ruky rohlik, ten si len pozuzle, niekedy zje. Vyhovuje nam to, chuti jej, potom uz cez den mlieko nepije, ani pred spanim, iba caj alebo vodu. Spapa Ti vsetko, co mu das? Nemyslim, ze nejak malo papa. Moja nema tolki chodov, pomedzi jedla neje a spinka celu noc.

heidy222
14. okt 2020

@zuzka0601 mojho rano okolo 6:30 kojim (plus esre aj v noci) potom dostane do ruky chlebik kym ranajkujem, okolo 8:30 ma ovocie, potom okolo 9:30 spi prvy spanok do 11 a potom nechce jest obed! Proste do neho okolo obeda nic nevieme dostat. Tak dostava UM naobed (pracujem, manzel je doma) a obed zje az okolo 16:00 po 2 spanku a potom este o 18 kasu 🙈 a o 19 este kojim😂 nechapem ako moze mat taky divny appetit, ale proste je to Tak a na obed ho nedonutime nic zjest. Alebo mate nejake tipy?

zuzka0601
autor
15. okt 2020

@albertka1980 áno spapa úplne všetko vždy 🙂

zuzka0601
autor
15. okt 2020

@heidy222 no ja zase s týmto nemám problém, môj nikdy nezavrel ústa že už nechce :D zje úplne všetko čo dostane.. Len som už začala riešiť tie noci lebo spíme fakt otrasne a už som z toho unavená. A bolo mi povedane od doktorky, že asi malo papa tak preto som z toho trosku mimo.

emiliamilka
15. okt 2020

@zuzka0601ma len jednu večeru ? Nás má 7 mes ale o 18 ma prvú večeru - nejakú kašu a okolo 20 na druhú večeru ale to si dám tak cca 90 ml UM a veeeela čaju...a okrem času rastu zubov prespí celú noc

zuzka0601
autor
15. okt 2020

@emiliamilka tam sa mi stala chybička.. O 19tej pred spinkanim mliečko...