Jedálniček 17-mesačného dieťaťa

janulcek33
11. jún 2021

Aky jedalnicek maju vase 17 mesacne deti? Co jedia na ranajky, desiatu, obed veceru. Poprosim aj konkretne casy. Kedy rano vstavaju, kedy maju poobedny spanok a kedy idu vecer spat? Dakujem.

erinka90
11. jún 2021

@janulcek33 nasa dcerka ma presne 17 m. Rano vstava medzi 06:00-07:30, vtedy dostane 4 odmerky mlieka ( viac nevypije), potom cca o hodinu zje 1/2-1 krajec chleba (co mame akurat doma), okolo pol 11 ma ovocie alebo tvaroh, o 12tej sytu polievku, a potom ide spat, tak cca do 15tej, potom ma druhy obed, a okolo pol 6tej olovrant, bud chlebik, alebo pecivo sladke. A pred spanim jej varim detsku krupici z 2 dcl mlieka. Najneskor o 20:30 uz je v postielke. Papa celkom dost, vraj aj dobre vyzera, nastastie neodmieta nic. Len niekedy mam pocit, ze cely den ju len krmim. 🤭

ivangeline
11. jún 2021

No moja tiez ma teraz 17m. Vstava o 6tej. Papa rozne. Hlavne vajicko a chlebik s kadecim.. Desiata cca po 9tej,nejake suchare,piskoty,ovocie,rozne... xD a potom ma 200ml mlieka na spanok o 11tej spi. Spi velmi rozne. Od 45min po 2 a pol hodiny... Vstane a ma obed (co je navarene,ci polievka ci maso s prilohou,zje vsetko,len to,co nafukuje nedavam a najcastejsie alergeny tiez nie), potom vacsinou az vecera o 17tej,niekedy nieco male pred tym.. (zvycajne rozne kase ci krupica,psenova,pohankova s roznym ovocim a prichutou), medzi 6 az pol 7 ide spat s mliekom (tiez 200ml) a v noci sa budi od ockovsnia zas vela,niekedy aj 6x... pred nim to bolo 2x na mlieko... (v noci len 100ml a aj to nie vzdy vypije ale inak sa neupokoji...)

marianarem
12. jún 2021

@janulcek33 Moj mal minuly tyzden 18m, ale od 17m sa nic moc nezmenilo. Vstava okolo 8:00, vypije mlieko, 60ml. Potom okolo 9:00 Pribinacik, obcas jogurt. O 12:00 obedujeme, zatial nezje skoro ziadne klasicke jedlo, skor len jednotlive suroviny. Takze typicky obed vyzera ako na obrazku. Medzi 13:15-13:20 ide spat, vstava najcastejsie medzi 15:30 a 16:00. Potom olovramt - ovocne pyre. Vecere byvaju take skor sacharidove - chlebik, pecivo, cestoviny, kasa, tvarohove gulky, loksa...K tomu nejake ovocie a zelenina, len s tymi teraz dost strajkuje kvoli iducim zubom. Spat ide o 21:30, predtym 165ml mlieka. Pocas dna este popija riedenu ovocnu stavu.

marianarem
12. jún 2021

@janulcek33 Este som zabudla napisat, ze ak zje obed a ma zaujem, dostane aj dezert - nejaky kolacik, ovocneho hada, raw tycinku. Pomerne casto ma aj trosku orieskov (rozneho druhu, podrvenych).