Ako doplniť jedálniček 18 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálničku 18 mesačného dieťaťa.

Vstáva 6:00
7:00 raňajky pečivo sladké s maslom a medom, džemom alebo slané s lučinou, vajíčkom, šunkou, zeleninovými nátierkami
10:00 desiata ovocie + jogurt
11 - 13:00 spánok
14:00 obed - príloha, mäso, zelenina, omáčka alebo hustá polievka s cestovinou, zemiakmi...

No a tu nastáva problém:

17:00 večera a ja neviem čo na večeru. Dávam kašu, ale nemyslím si, že mu bude chutiť každý večer stále len kaša.

Je vhodné pečivo, keď ho máva aj ráno?

Nie je toskoro na posledné jedlo dňa?

Je to 2 hodiny pred spaním.

Kde a aké jedlo ešte vsunúť?

Môže 2x za deň jogurt každý deň?

19.00 - 6.00 spánok

V noci sa budí 2x na 180 ml mlieka.

Papá moje dieťa málo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám kašu zje, tak mu každý deň chutí. Ak chcete niečo iné, tak môžete napríklad kuskus so zeleninou, zeleninovú polievku, pšenoto, rizoto. Chlebík 2x za deň by som nedávala. Skôr by som volila inú druh obilniny (nie stále iba pšenicu).

Dieťa v tomto veku má mať 3 hlavné jedlá a 1 až 2 menšie. takže pokojne to takto môže zostať. Môžete ale dať o 16.30 napr zeleninovú polievku a 18.30 kašu.

Budenie vyzerá úplne normálne, aj vypité mlieko za deň. Ak priberá, myslím, že mu nič nechýba.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička