Jedálniek 7 mesačného dieťaťa

livocka21
30. apr 2014

Ahojte 🙂 chcem sa len opytat ci je jedalnicek mojho synceka spravny lebo syncek sa v noci dost casto budi aj 4-5x za noc 🙂 je nasledovny : rano dojcenie, potom si este hodinku pospi, potom ranajky - ovocie /jablcko,banan a pod/...potom desiata dojcenie...dopoludnajsi spanok - zhruba 45 min, potom naslduje obed zeleninove alebo masozeleninove pyre...vacsinou domace 🙂 poobednajsi spanok - hodinka , olovrant dojcenie...prva vecera je taka ako obed...druha vecera dojcenie...skusala som pred spanim mliecne kase hami aj nutrilon, no synceka z toho napina...mate nejaky recept aby spal lepsie? Dakujem 🙂

sense
30. apr 2014

@livocka21 recept vydrzat, v tomto veku je este stale dojcenie resp mlieko zaklad stravy, moja ma rok , je na UM a stale sa v noci este raz budi na mlieko, ...radili mi cez den dat viac jest - vacsie mnozstvo ale zial je ako mala mucha.....dnes za cely den rano polovicka chlebika , desiata polovica slivky, obed len flasa mlieka obed nechcela , poobede nic a vecer trochu kase,...moja trpela refluxom a mala jest menej a castejsie a zrejme jej to ostalo...co mozes vyskusat zvysit davky jedla ci nezje...a tym ze dojcis moze ist aj viac len o pocit upokojenia ako hlad...

monicm
30. apr 2014

@livocka21 jedálniček je podľa mňa dobrý,naše deti sa až do momentu,kým som ich neodstavila budili niekoľkokrát v noci.takže si myslím,že máš na výber dve veci a to bud sa s tým zmieriš a nebudeš sa tým trápiť (nebude to večne,ver mi 🙂 ),alebo si pripravíš pevné nervy a na noc odstavíš,ale v tom prípade nesmieš mlieko nahradiť ničím iným.ono deti často v noci už nepapajú preto,že sú nejak extra hladné,ale chcú byť pri mamke

siska53
30. apr 2014

@livocka21 podla mna to mate super,tak,ako ma,byt. Mnohe dojcene deti sa budia v noci a mnohe i dost casto.
moje sa sice nebudili,resp.raz,ale,to zavisi od dietatka. Kamoskin sa budil aj kazdu polhodinu-hodinu a robil,to este aj 2 mesiace po odstaveni.
a kasicky mozes aj vlastne spravit-psenovu,ryzovu,pohankovu,co viem,mnohe maminy si robia vlastnu kasu a tie krabicove nekupuju.

fopka
30. apr 2014

@livocka21 bud rada, ze to je len 4 - 5 krát za noc. Vobec by som tomu nedala prívlastok, že často. Su deti, ku ktorým treba v takom období vstávať pomaly stokrát. Môj má síce už takmer 10 mesiacov, ale ked idem spatne dozadu, tak do polroka spal ukážkovo, papal len raz v noci cca o tretej nad ranom ale po polroku sa spanok pomaly zhorsoval, vraj je to u vacsiny deti (zrejme sposobené denným vnímaním, zazitkami a pod.).... teraz spinká už bez nočného papania, no vstávam k nemu niekedy tiež 4 - 5krát (posunúť, ked sa zakliesni, nájsť cumlík a pod.) inokedy prespínká pekne celú noc, No vobec by mi nenapadlo to riesit stravou, sú to proste malé bábatka

dobromila1111
30. apr 2014

@livocka21
My robíme domáce kašeľ naj je pohánková,kukurično-pohánková, robím ich mliečne, miešam s ovocným pyré mňamka🙂
Papáme menej než vy len 5x, sme ale na um. A v noci sme hore aj 20x! Plačeme, prehadzujeme sa..takmer vždy potom skončí pri mne v posteli. Je to potom lepšie, hneď mu viem dať dudu, chytiť rúčku..trvá to už asi 3 mesiace..🙂

luba41
30. apr 2014

@livocka21 na 7 mesiacov má príliš veľa príkrmov... zníž ich počet tak na 2x denne a pridaj počet dojčení cez den / pretože zakrátko môže začať štrajkovať, lebo sa Ti znižuje množstvo MM a s dojčením môže byť koniec/ stále ponúkaj MM na požiadanie aj na zapitie po každom príkrme..príkrmy sa pridávajú popri dojčení, takže počet dojčení nemajú znižovať...a s tým súvisí, že v noci si malý nahrádza chýbajúce denné dojčenia a preto sa asi často budí.. 😉 http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/

livocka21
autor
1. máj 2014

Vsetkym vam velmi pekne dakujem za odpovede 🙂

sense
1. máj 2014

apropo moja sa medzi 4-8mesiacom budila kazdych 45-60minut...potom sa to zlepsilo na 2x a teraz 1x ale obcas pridu noci ked je to viackrat....

dobromila1111
1. máj 2014

@sense
Kiežby to tak bolo aj u nás, už ten mesiac by som to vydržala🙂