Mám niečo zmeniť, aby 8,5-mesačná dcérka spávala lepšie?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

moja 8,5-mesačná dcéra posledné 2 týždne zle spí. Počas dňa problém nie je. Ráno vstáva asi o 9:00. Prvý spánok má o 11:00, druhý o 15:00. Spánky trvajú približne 1,5 -2 hodiny. Večer ju uložím a okolo 19:30 zaspí na hodinku. Následne sa znova zobudí a nevie zaspať ani do polnoci.

Jej jedálniček pozostáva z raňajok, kedy pije mlieko. Na desiatu má ovocie, na obed mäsovo-zeleninový príkrm či vajíčko. Olovrantuje jogurt, cottage alebo mozzarellu. Na večeru má mliečnu kašu.

Mám jej dávať mlieko navyše ešte počas dňa?

Keď jej začnem dávať namiesto mlieka iné raňajky, alebo zeleninový olovrant, kedy jej mám dať ešte mlieko?

Je to s jej spánkom normálne, alebo mám niečo zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečko jej dávajte podľa toho ako si ho pýta (neviem či dojčíte či nie, ako si pije v noci - mohla by za deň aj noc dokopy ešte vypiť 500 ml mlieka).

So spánkom nie som úplne "oprávnená" radiť. Možno by som sa zamyslela, či neposunúť spánky na skorej - postupne po 15-minútových posunoch, že by ste sa dostali na prvý spánok o 10 a druhý o 14tej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas